Skocz do zawartości

Kamil3D

Użytkownicy
  • Zawartość

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wroclaw

Osiągnięcia użytkownika Kamil3D

Debiutant

Debiutant (1/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć, w ramach ćwiczeń do kursu natknąłem się na taki problem - chciałbym aby po naciśnięciu i puszczeniu przycisku dioda LED nieustannie się świeciła, natomiast ponowne przyciśnięcie i puszczenie tego samego przycisku spowodowałoby zgaszenie diody LED. Czyli zmiana stanu diody LED po wciśnięciu przycisku. Kombinuje ale nie wychodzi mi taka operacja. Niżej przedstawiam moje dwie (moim zdaniem najsensowniejsze) próby rozwiązania tego problemu: void setup() { pinMode(8, OUTPUT); pinMode(7, INPUT_PULLUP); digitalWrite(8, LOW); } void loop() { if (digitalRead(7) == HIGH) { digitalWrite(8, HIGH); delay(1000); } else { digitalWrite(8, LOW); delay(1000); } } 2. rozwiązanie void setup() { pinMode(8, OUTPUT); pinMode(7, INPUT_PULLUP); digitalWrite(8, LOW); } void loop() { while (digitalRead(7) == HIGH) {} //Jeśli przycisk jest wciśnięty digitalWrite(8, HIGH); delay(1000); while (digitalRead(7) == LOW) {} //Jeśli przycisk jest wyciśnięty digitalWrite(8, LOW); delay(2000); }
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.