Skocz do zawartości

kamil-s

Users
  • Zawartość

    124
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

kamil-s zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 17 lipca 2012.

Treści użytkownika kamil-s zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O kamil-s

  • Urodziny 01.01.1996

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Będzin
  • Zawód
    Uczeń :P
  • Moje zainteresowania:
    Robotyka, Informatyka (programowanie, php, grafika,)

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika kamil-s

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Junior DIY
  • To już rok!

Odznaki

5

Reputacja

  1. Chcę stworzyć największy kanał o majsterkowaniu na polskim YouTube. Obecnie jest tylko 5 Sposobów na które bardziej skręca w kulinaria. Myślę że brakuje polskiego odpowiednika Hacksmith, Stuff Made Here, Simone Giertz, Colinfurze. Postanowiłem że zapytam u źródła, co chcielibyście na nim zobaczyć? Obecne: Nakręciłem 3 początkowe odcinki: Brak warsztatu - majsterkuje w mieszkaniu na biurku :) Mały budżet - obecnie działam w okolicy max 50-100zł/odcinek Założenia: Rozrywkowo-techniczny program który zrozumie każdy. Docelowo coś jak "Pogromcy mitów". Nie mogą to być odcinki wypełnione szczegółami technicznymi, ponieważ bardzo nisko jest "sufit" wyświetleniowy osób które to interesuje. Widać to na przykładzie np. RS Elektronika. Żeby wynająć jakieś pomieszczenie i realizować ciekawsze-droższe projekty muszę celować w minimum 1mln wyświetleń/miesięcznie, więc musi być dla każdego. Obecnie nagrałem bardziej rozrywkowy format (który i tak mega pochłania czas i ledwo wyrabiam co tydzień). Myślę nad "pobocznymi" odcinkami z większych, ambitniejszych czasowo projektów które powstawały by np. co 2 miesiące. Myślałem o poradnikach, jakiejś relacji z zawodów robotów, ale nie chce odstraszać nietechnicznych 😛 Ciężko mi znaleźć złoty środek.
  2. Witam, Dzisiaj w sprawie która wykracza daleko poza moje możliwości hobbystyczne. Chcę zbudować symulator lotu i potrzebuje platformy na siłownikach zsynchronizowanej z programem do symulacji. Na platformie chciałbym umieścić ciężar (raem z pilotem) co najmniej 200kg - 300. Przede wszystkim jakiej ceny mogę się spodziewać za siłowniki sterownik i autorski program do synchronizacji? Do jakich firm/na jakie fora się kierować ze złożeniem oferty? Z góry dzięki za odp.
  3. kamil-s

    Nanocoptery z kamerką

    wszystko fajnie tylko ile takie cudeńko może latać ? Niektóre nagrania internautów są dłuższe do czasu pracy baterii. Dopóki nikt nie wymyśli super-baterii to nic z tego. No chyba żeby było kilka robotów - zmienników które by się wymieniały podczas pracy.
  4. kamil-s

    Solarbotics Gear Motor 7 i koła

    a jakby na wały silniczków założyć i podgrzać koszulki termokurczliwe, a później na wcisk - tylko bez przesady, żeby nie pękło wcisnąć koło?
  5. kamil-s

    Pololu mocowanie kól

    To dosyć ciężki wybór, można zdobić tanio, a można zrobić drogo i dobrze. odnośnie dobrych kół które są najlepsze: https://www.forbot.pl/forum/topics20/materialy-odlewanie-opon-do-robotow-z-silikonu-vt7352.htm?utm_source=forbot&utm_medium=link_spis_art&utm_content=art_7352&utm_campaign=spis_art https://www.forbot.pl/forum/topics35/sprzedamramy-felgi-formy-kola-vt6867.htm (spytaj się może są na stanie już zrobione) z gotowych dobrej przyczepności: http://electropark.pl/kola-gasienice/582-kola-solarbotics-rw2i-312x132mm-5901000582006.html Jeżeli chcesz na silniki wydać ponad stówkę to nietaktem było by kupić słabe oponki które się ślizgają. Zrobienie porządnego Ms to koszty min.300-400zł. Można tez zdobić taniej, jak na początek, np czujniki na TSOPach, przekładnia z silnikiem taka jak w https://www.forbot.pl/forum/topics7/minisumo-pepek-3-vt3791.htm (wychodzą podobne koszty jak serwa, a jaki efekt) ps: najpierw napisz na kartce koszty wszystkich części: czujniki, koła, mocowania do nich, aku, ładowarka za 100 itp. bo u mnie wyszło w praniu ile jeszcze trzeba władować 🙂
  6. Tworzę w programie Autodesk Inventor Professional 2012 wer. studencka. Przeczytałem kurs z forbota poza tym program jest w miarę łatwy bo jednego robota już zaprojektowałem 🙂 od zewnętrznej strony zamierzam dać silikon lecz jeżeli będzie się odklejał to kawałki gumy trochę miększej niż ta z dętki. Gąsienice mają służyć do jazdy po pokoju i będą nie większe niż 25x5x5. http://botland.com.pl/kola-gasienicowe/40-zestaw-kol-gasienicowych-tamiya-70100.html wydaja mi się małe i niepewne a nie chcę kupować innych bardzo drogich.
  7. Witam, Chciałbym zrobić gąsienice w technologi druku 3d. O ile zaprojektowanie modułów jest dosyć łatwe (połączone tworzą jakby pasek zębaty), to z kołami napędowymi sobie nie radzę. 🙁 W jaki sposób można stworzyć koło z fikuśnymi zębami dopasowanymi do moich gąsienic? Da się zrobić dopasowane gąsienice do kół, metodą inna niż prób i błędów? ps. Ile mi mogą policzyć za wydruk 3d na rep-rapie?
  8. W wypadku tej konstrukcji koła mogą mieć bardzo duże znaczenie i dobrze by było gdyby były zrobione porządnie (nie z odzysku). Może druk 3d i mikro-powleczenie żywicą lub sylikonem? Dzisiaj wysłałem zapytanie odnośnie ceny druku 3d ramy do nanosumo, zobaczę czy aż to takie drogie jak mówią. Jak wyglądają postępy, są już płytki? ps. Rama o wymiarach 25x25x10mm to koszt 300zł 🙂 Czyli trzeba mojego ns będzie przeprojektować na aluminium, laminat lub domowy druk 3d.
  9. Dziękuje że wiozłeś się za OpenCV wreszcie coś po ludzku na ten temat, dla mnie niesamowite ułatwienie. Przy najbliższym wolnym biorę się do lektury 🙂
  10. do 30 mają czas na wysłanie, dolicz do tego tydzień bo pewnie będzie przesyłka ekonomiczna i wychodzi data 07.10 jeżeli po tym nie przyjdzie to trzeba będzie do nich napisać.
  11. Racja poplątałem się w kable, gdy podłączyłem wszystko porządnie i zrobiłem minimoduły np z kabelka gniazda i diody wszystko stało się przejrzyste i bardziej estetyczne 🙂 Mam jeszcze obawę dot. PWM. U mnie im mniejsze pwm tym silnik się szybciej kręci. 1 to full, a 255 stoi w miejscu. czy tak ma być? po innych programach widzę że chyba na odwrót. $regfile = "m8def.dat" $crystal = 1000000 'Konfiguracja sterowania sprzętowym PWM Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down Config Pind.0 = Output Portd.0 = 1 Do Pind.0 = 1 Pwm1a = 1 Loop End
  12. kamil-s

    Mini armatka wodna do robota.

    hmmm najlepiej zrobić samemu może tak jak w pistoletach na wodę, zgięty-rozgięty wężyk najzwyklejsze micro serwo powinno sobie z tym poradzić.
  13. Dziękuje wszystkim za pomoc, coś mi z tą elektroniką nie idzie, muszę się rozejrzeć za jakąś dobrą książką 🙂 Mam niestety jeszcze jeden problem ponieważ led działa silnik nie 🙁 Zadaniem programu jest to aby po wciśnięciu switcha obojętnie który silnik ruszył się w obojętnie którym kierunki. Może wskażecie mi jakieś nieścisłości w schemacie lub (i to bym wolał) programowe. $regfile = "m8def.dat" $crystal = 1000000 Config Portb = Output Portb = &B0000000 Config Portd = Output Portd = &B0000000 Config Portc = Input Portc = &B1111111 Do If Pinc.0 = 0 Then Portb.0 = 1 Portb.1 = 1 Portb.2 = 1 Portd.0 = 1 Waitms 1 Portb.0 = 0 Portb.1 = 0 Portb.2 = 0 Portd.0 = 0 End If Loop End PC0 to led podłączony do gnd pb0 to switch podłączony do gnd
  14. Przychodzą mi namyśl za cienkie przewody, no cóż jutro zrobię porządną przejściówkę z grubymi przewodami, dodam że w robocie mogę programować i uc pracuje normalnie - tylko sobie piny pokrzywiłem 🙁 Posprawdzam płytkę multimetrem - może fabryczna wada - jak znajdę przyczynę to napiszę. Walnąłem posta bo bałem się dotykać tego żeby czegoś więcej nie popalić ale wygląda to na wadliwe połączenie, ciekawe tylko czemu uc się tak zagrzał.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.