Skocz do zawartości

jozio

Users
  • Zawartość

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lublin
  • Zawód
    Członek Polskiej Agencji Astronomi i Robotyki
  • Moje zainteresowania:
    PAAiR, Robotyka, Mechanika

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika jozio

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. jozio

    Jakie książki

    Po prostu się nie wyspałem.
  2. jozio

    Jakie książki

    Spokojnie, musi sprubować, Jacekmax jeżeli nie wyjdzie coś, pisz do mnie, sprubuję ci pomuc, nawet jeżeli inni w ciebie wątpią, puki ty w siebie nie wątpisz możesz coś zdziałać. Obejżyj sobie te książki, do których dałem ci link.
  3. jozio

    Jakie książki

    Aktualnie zajmuję się projektem humanoida, ale zawsze chętnie pomogę w budowie czegoś innego 😅 .
  4. Tym o czym pisałęm w temacie maszyna krocząca się teraz nie zajmuję, projekt zrobiłem, ale nie mam na to teraz funduszy. Poza tym nie ma to być humanoid, bo humanoid nie chodzi na 4 nogach. Słyszałeś kiedyś o człowieku któy nazywał się Albert Einstein? Kiedy był młody uważali go za idiotę, a sam wiesz jak skończył.
  5. jozio

    Jakie książki

    Wszystko zależy od doświadczenia. Masz tu link do księgarni internetowej Merlin, poparz, poczytaj, napewno coś znajdziesz dla siebie. http://merlin.pl/Robotyka/browse/search/1,,1.html?phrase=Robotyka+&place=1+simple&offer=O&category=&title=&person=&firm=&date=&isbn=&series=&sort=rank&x=37&y=2 Jak poczytasz, t napisz czy czegoś się dowiedziałeś.
  6. Ehh, Ty i te Twoje teorie, nie wprowadzaj kogoś w błąd. Jedyne na co może większość z tych rzeczy wykorzystać to na dawcę podzespołów (kondensatory, rezystory, tranzystory), oczywiście to też pod warunkiem budowy układów smd. Dobrze, może z monitorem przesacziłem, ale silniczek od wentylatora i wszystkie kabelki, silniczki od napędu CD-ROM i DVD, i wiele innych części może się przydać. Poza tym, czy ty jak zaczynałeś przygodę z robotyką nie miałeś marzeń i swoich teori na wszystkie tematy? Ja co prawda zaczynam z robotyką, ale nie z dziedzinami pokrewnymi robotyce, ale jednak zachowałem swoje stare pomysły i teorie. Wszystko może się przydać, ja na części zbieram nawet puszki po brzoskwiniach, któe mogę przerobić na obudowę robota.
  7. Może się przydać wszystko: wentylator (nie wiem do czego), procesor, dysk twardy, płyta główna, kable, obudwa, a nawet głośniki (o ile komputer takie posiada) i monitor (też nie wiem do czego, ale na twoim miejscu bym go nie rozbierał, bo starsze modele magą eksplodować).
  8. jozio

    Malowanie konstrukcji mechanicznej

    Przepraszam, pomyliłem nazwy. Ale olej też jest tłuszczel, czemu nie możesz zaprzeczyć. W każdym bądź razie nie kłućmy się już o to, tylko piszmy na temat.
  9. jozio

    Malowanie konstrukcji mechanicznej

    Farby z tłuszczem? Ciekawe pierwsze słyszę ... są robione na bazie tłuszczu roślinnego czy zwierzęcego 😃? Przecież farby olejne nie są robione na bazie wody, a maluje się nimi kaloryfery.
  10. jozio

    Malowanie konstrukcji mechanicznej

    Masz na myśli FTL Feniks? Możesz spróbować kolorowego lakieru do samochodów, nie wiem ile kosztuje, ale wiem, że dobrze się trzyma. Dobre są też farby do metalu i wszelkie z tłuszczem. A co do spreyu, to możesz go do tego użyć, a potem spryskać jakimś lakierem przezroczystym.
  11. Racja, trzeba dorobić obudowę. Może być nawet ze starego pudełka, ale żeby coś było. Poza tym robot jest ciekawy.
  12. jozio

    Roboty do sadzenia lasu

    Wszystko zależy od szczelności konstrukcji.
  13. jozio

    Rysujące ramię.

    Dość ciekawy pomysł.
  14. W każdym bądź razie w artukule postaram się opisać wszystko co trzeba.
  15. Spokojnie, postaram się o jak najwyższy poziom techniczny artykułu.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.