Skocz do zawartości

IcePower

Users
  • Zawartość

    68
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

IcePower zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 2 lutego 2013.

Treści użytkownika IcePower zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O IcePower

  • Urodziny 01.01.1994

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rzeszów
  • Zawód
    uczeń
  • Moje zainteresowania:
    elektronika/robotyka/akwarystyka

Osiągnięcia użytkownika IcePower

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Wschodząca gwiazda
  • Młodszy Juror
  • Młodszy roboty

Odznaki

11

Reputacja

  1. Tak chodziło mi o zanik sygnału. Jeśli chodzi o różnego rodzaju regulatory to teraz jak już mam do nich sterowanie wybiorę jakiś najbardziej popularny, dostępny i nie drogi, wtedy już wszystko będzie chodziło na jednakowych. Spróbuję znaleźć czas i się zagłębić trochę w C, chyba, że coś przestanie działać to wtedy od razu znajdę czas, bo póki co... wiadomo hah 🙂
  2. W takim razie może by przerobić to i zrobić wyłączanie zasilania logiki, wtedy wyłączenie również nastąpi, w regulatorze będzie napięcie i nie powinno się już tak dziać, chyba, że się mylę. Jeśli ktoś już będzie wrzucał jakiś kod to proszę w bascomie, bo tak to nic nie rozumiem z tego 🙂 Programowanie tych kilku rzeczy które wymieniłeś sprawdziłoby się w przypadku gdyby te wartości były zapamiętywane, tak aby codziennie tego nie ustawiać.
  3. Wiem, że w smd uzyskałbym dużo mniejsze rozmiary, ale muszę zostawić na płytce gniazda edg i wtyk do programatora i użycie wtedy ATtiny13 czy atmega8 nie robi większej różnicy. Teraz płytka wyszło mi coś ok. 4cm na 3 cm także jest już super 😉 Z tym płynnym zatrzymywaniem silnika to dobry pomysł, bo troszkę teraz szarpie jak mu odłączę zasilanie.
  4. To fajnie, bo muszę zmniejszyć rozmiar płytek do minimum 😉
  5. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli zrobię identyczny układ tylko na atmega8 i podepnę wyprowadzenie sygnału pod ten sam pin i wgram tego hexa to będzie śmigać ? ( wcześniej było na atmega16)
  6. Oki to zaraz wgrywam i próbuję 🙂 Chyba zacznę się powoli uczyć C, bo z tego co widzę coraz więcej osób nim operuje, a jak szukam czegoś po necie to nic nie rozumiem. @edit Działa jak należy, jeszcze raz wielkie dzięki. Teraz w końcu będę mógł podłączyć jakieś tańsze zamienniki 😉 Troszkę szarpie przy przy wyłączaniu, ale jest dobrze 😉
  7. Dziękuję Ci bardzo 🙂 Mógłbyś wrzucić kod tak abym sobie go przerobił ( jeśli jest w bascomie), bo jest taka sytuacja, że za krótko jednak czeka, są dwa sygnały dźwiękowe od silnika i cisza, a powinny być trzy sygnały czyli chyba trzeba wydłużyć czas przez jaki generuje 1ms. Tutaj filmik dla zobrazowania, przez pierwsze 24 sekundy działa na programie, a reszta jak zachowuje się na testerze serw.
  8. Witam czy ktoś były w stanie pomóc w napisaniu prostego programu w bascom do sterowania regulatorem esc. Mikrokontroler to atmega16A, taktowanie 1Mhz ( nie potrafię tego zmieniać ) i wyjście PWM podłączone pod PORTD.1, czyli trzeba to zrobić programowo. Program ma wyglądać tak: po włączeniu zasilania generowanie impulsu 1ms/ 50hz przez 3 sekundy, po upływie tego czasu już do końca cały czas generuje 2ms. Koniec. Chodzi mi o to aby automatycznie załączał silnik bezszczotkowy. Pozdrawiam
  9. Pytam, bo nie rozumiem kompletnie C, a w bascomie mam jakieś tam podstawy z forum ale marne. Chyba odpuszczę temat z samodzielnym wykonaniem i zlecę komuś kto mi to napisze tak będzie szybciej, bo mi zależy na czasie.
  10. Spróbuję to jakoś przetłumaczyć. A mogę Twój kod po prostu wgrać w atmege ?
  11. Wykonałby mi ktoś taki program ? To kilka linijek ja nie bardzo wiem jak.
  12. Zewnętrznego kwarcu nie mam, a płytka już polutowana, jedynie mógłbym do 8mhz zwiększyć. A dałbyś rade napisać mi ten program w C tak żebym tylko to wgrał do atmegi ? Pwm mam pod portd.0, częstotliwość zegara 1Mhz i to jest Atmega16a
  13. Z tego co sprawdziłem to mój regulator czeka jakieś 2 sekundy zanim silnik zacznie się obracać. Myślałem, że poprzez zmianę częstotliwości reguluje się obroty, ale teraz już wiem, że to chodzi o szerokość impulsu. Czytałem, że atmega zaraz po kupnie ma ustawiony zegar na 1Mhz, ja ten kod skopiowałem, tam jest 12Mhz czyli obstawiam, że nie zadziała. Da się to zrobić bez ustawiania fusebitów ? Bo nie chcę czegoś przypadkowo popsuć. A może masz jakiś przykładowy kod gdzie mógłbym się wzorować na nim ? A może ktoś jest w stanie na szybko napisać kod, generowanie impulsu 1ms przez 3 sekundy, a następnie 2ms już ciągle ?
  14. Wykonałem płytkę, komunikacja z komputerem poprawna, bo dioda na płytce tak jak napisałem w programie mruga. Teraz trzeba napisać program dla silnika, z tego co patrzyłem to w testerach czas trwania impulsu wynosi 1,5ms czyli robię tak: $regfile = "m8def.dat" $crystal = 12000000 Config Servos = 1 , Servo1 = Portd.1 , Reload = 10 Config Portd = Output Enable Interrupts Dim Zmienna As Integer 'Nasze "odchylenie" serwa Zmienna = 150 'Czas trwania impulsu będzie wynosić Zmienna*Reload=1500us (1,5ms) Do Servo(1) = Zmienna Waitms 1000 Loop End A poprzez zmianę czego mam regulować częstotliwość ? Nie bardzo wiem na jakiej dany regulator pracuje dlatego będę musiał dobierać metodą prób i błędów. Czyli potrzebuję taki sam kod jak jest w testerze serw tylko bez tego soft startu.
  15. Racja, jakoś nieumyślnie obieram gorsze rozwiązania. Z zasilacza 12V. Rozsądniejsze to wyjście, tylko nie wiem jak mi to wyjdzie przy programowaniu. W przyszłości mogę udoskonalać i testować inne rozwiązania, teraz na szybko muszę zrobić coś prostego, co załączy te silniki automatycznie.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.