Skocz do zawartości

harau

Users
  • Zawartość

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Radom/Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika harau

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Młodszy Juror
  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

1

Reputacja

  1. Cześć, szukam mocowania do silnika, który kupiłem już jakiś czas temu. Sam silnik nie jest tu istotny, gdyż ma założoną przekładnię planetarną i to do niej mocowania szukam. Jest to przekładania Dunkermotoren PLG-32. Rysunek poniżej przedstawia wymiary przekładni. Przejrzałem wiele mocowań dostępnych w sklepach/na aukcjach, ale nigdzie nie znalazłem dokładnie takich wymiarów jak z obrazka poniżej. Idealnie byłoby, gdyby mocowanie miało postać krótkiego kątownika z otworami do mocowania przekładni w jednej płaszczyźnie a z otworami do mocowania w docelowym miejscu w drugiej płaszczyźnie.
  2. Dzień dobry, mam pytanie dotyczące uszczelnienia w miejscu wyprowadzenia osi napędzających koła. Pisał Pan o uszczelnieniu silikonem. Jak to dokładnie wygląda? Silikon w postaci którą kojarzę zasycha. Czy stworzył Pan z takiego silikonu swego rodzaju uszczelkę? Czy to jakiś inny silikon, który ma formę bliższą smaru? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  3. harau

    Sprawdzenie części

    Próbowałeś opisać już swój problem na jakimś forum elektronicznym? Jeśli tak i nikt nie umiał pomóc, to chyba rzeczywiście jedyne rozwiązanie to to, które zaproponowałeś. Ale jeśli jeszcze nie, to opisz tu dokładnie swój problem, jakie są dokładnie objawy. Czy programator jest poprawnie zainstalowany? Próbowałeś programować inne procesory niż ten w zestawie zl3avr? Próbowałeś wymienić atmegę włożoną w tej płytce ewaluacyjnej? Może problem jest błahy i wszystko ze sprzętem jest dobrze. Pozdrawiam.
  4. harau

    Sklepy w Warszawie

    Witam kolegę. Jeśli chodzi o przekaźniki to w większości sklepów elektronicznych. Nie wiem jaką moc będą miały załączane urządzenia, ale tu jest spory wybór przekaźników: http://www.piekarz.pl/?page=offer&group=120 http://sklep.avt.pl/c/pl/170_1170/1/1/0/long/przekazniki+12v.html Obydwa sklepy w Warszawie. Co do elektrozaworów to np.: http://bonita.com.pl/ Sprzedają na allegro http://allegro.pl/elektrozawor-rain-bird-100-jtv-warszawa-poznan-i1554759687.html I ostatnia rzecz: grzałka na 12V. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/grzalka-samochodowa-12v-120w-i1540048040.html Nie wiem, czy o to chodzi. Polecam koledze szukanie na allegro z zaznaczoną opcją lokalizacji w Warszawie lub w mazowieckim. Bardzo często z niej korzystam:)
  5. Witam. Czy ktoś posiada może jakieś filmy lub zdjęcia z przejazdów Rohatyńca lub Trzmiela? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za podesłanie ich na harau(małpa)o2.pl.
  6. harau

    Słowik

    Jak dla mnie wymiata. 10/10.
  7. To już są przynajmniej dwa line followery o nazwie Rohatyniec 😉
  8. Ja również dziękuje za imprezę. Jedynym problemem jak dla mnie było usytuowanie strefy serwisowej daleko od miejsca zawodów i równoczesny brak trasy testowej w strefie serwisowej. Ale poza tym wszystko zorganizowane bardzo dobrze. Sędziowie byli otwarci na propozycję uczestników i zmiany, na które wszyscy zawodnicy się godzili - chodzi mi np. o zmianę trybu eliminacji z takiego, w którym kolejność startów jest ustalona na taki, w którym startujący mieli dwie godziny na wszystkie przejazdy - bez ustalonej kolejności. Jeśli ktoś był gotowy, dawał znać sędziemu i rozpoczynał przejazd eliminacyjny. Nagrody również super. Ludzie z koła sKaNeR- organizatorzy - bardzo pomocni, starali się sprostać ewentualnym niedogodnościom a nie jak czasem bywa udawali, że ich nie ma. Jeszcze raz dziękuję za organizację zawodów. Mam nadzieję, że za rok również będzie mi dane w nich wystartować🙂
  9. Jakie są wymiary trasy, której zdjęcie jest na początku tego tematu? Czy nie lepiej byłoby przygotować zbiór elementów, z których składałaby się trasa na zawody? Coś w stylu RA2008 lub z linków do zawodów w Austrii, które wyżej podał McRancor ? Jest to o tyle dobre, że można przetestować robota przed zawodami i tak dobrać jego parametry, żeby na zawodach pokazał maksimum możliwości dla danej trasy.
  10. Czy ktoś z kolegów ( z Warszawy lub okolic ) wybiera się na zawody samochodem i ma jakies wolne miejsce?
  11. Na którą sobotę? Przed czy po planowanym wtorku?
  12. Mam pytanie odnośnie regulaminu zawodów follow the line przez Ciebie organizowanych. Jest tam punkt o konieczności poinformowania o kierunku studiów i w razie gdy jest to elektronika, zostanie to uwzględnione przy klasyfikacji końcowej. Umowtywowałeś to tym, że studenci mają ogromną wiedzę w porównaniu z uczniami szkół średnich. Może ogólnie jest to prawda, ale w tak wąskiej dziedzinie uważam, że to nie ma znaczenia. To, że studenci elektroniki znają dokładnie zasade działania tranzystorów i umieją liczyć skomplikowane obwody elektroniczne nie ma praktycznie żadnego znaczenia przy konstrukcji robota. Największą rolę odgrywa tu konstrukcja mechaniczna i algorytm, czyli dwie rzeczy które z elektroniką nie mają dużo wspólnego. A jeśli chodzi o elektronikę w robotach, to 99% z nich działa na dokładnie tych samych elementach, poskładanych wg ogólnie dostępnych schematów. Mój robot - mimo, że należe do koła robotyki na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - jak i roboty moich kolegów również są oparte na takich samych elementach i schematach dostępnych choćby na www.forbot.pl. Jest poza tym jeszcze jeden argument za tym, by takich różnic w ocenie nie wprowadzać. Studenci studiujący elektronikę mają tyle pracy związanej nauką, że znalezienie choćby chwili na popracowanie przy robocie jest bardzo ciężkie. Na końcu warto dodać, ze młodsi koledzy zajmujący sie robotyką w zawodach tego typu radzą sobie dużo lepiej niż np. studenci. Choćby ostatnie zawody follow the line Bionikalia - 3 pierwsze miejsca zajeły drużyny złożone wyłącznie z "nie-studentów". Podsumowując, uważam, że w robotyce liczy się doświadczenie, a nie koniecznie kierunek studiów, a jeśli już koniecznie wprowadzać rozgraniczenie to moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie podziału na kategorie wiekowe i osobnej klasyfikacji dla każdej z nich. Napisałem już dwa razy wiadomosc tej tresci na adres podany jako kontakt do organizatora, nikt nie odpowiedzial. Jest to dla mnie istotna sprawa, dlatego proszę o odpowiedź.
  13. Bardzo ciekawa konstrukcja. Nieźle wykombinowałeś przełożenie napędu,wał, dyferencjał, w ogole pro 😃 Nie masz problemu z wytrzymałością połączeń między klockami przy większych prędkościach? Kolega robił kiedyś robota z klocków i czasem przy większych prędkościach działy się różne "niebezpieczne" rzeczy z jego konstrukcją 😃 Jeszcze raz gratuluje konstrukcji.
  14. Będe na pewno:) A czy wiadomo juz doklanie którego dnia marca odbyłyby się zawody?
  15. harau

    Psotek II

    Gdzie dokładnie na Wolumenie kupiłes te silniki? Byłem w tą niedziele i spotkałem kilka stoisk gdzie można kupic silniki, ale nigdzie nie mieli silników z gotowymi przekładniami. Były tylko zwykłe silniki DC z jakiegoś sprzętu RTV.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.