Skocz do zawartości

gray_wolf

Users
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

gray_wolf zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 11 stycznia 2011.

Treści użytkownika gray_wolf zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław

Osiągnięcia użytkownika gray_wolf

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!
  • Junior DIY

Odznaki

7

Reputacja

  1. fakt jest mało czytelny sam miałem problem z rokminieniem go na nowo hehe właściwie na schemacie powinienem dać dwa przełączniki połączone równolegle może teraz będzie nieco jaśniej 😅
  2. Dzięki za gratulacje i za piwo 😎 Co do czujników podłoża to dokładnie jak napisałeś: krańcówka (krańcówki z aparatów telefonicznych ) + kółko kulowe z Praktikera nie są to czujniki ultradźwiękowe (a chciałbym - po prostu takiej technologi nie opanowałem jeszcze) fotki niżej powinny to lepiej zobrazować Krańcówka A tak to działa czułki zrobione z wykałaczek posklejane taśmą + opaski zaciskowe do kabelków Zuk: jeśli masz na myśli schemat to są to przyciski w programie yenka a yenka to chyba kontynuacja crocodile clips (mało profesjonalny to symulator ale prosty) jak coś stąd można pobrać http://www.yenka.com/ ROP1.rar
  3. Chciałem przedstawić swoją pierwszą konstrukcje "ROP1". "Mózg" robota jest bardzo prosty oparty jest on o cztery układy scalone NE555 pracujące jako generatory monostabilne (opracowany po zapoznaniu się z książką NE555 w przykładach). Potencjometry służą do regulacji długości impulsu co wpływa na czas cofania robota oraz kąt obrotu robota. Zabezpieczeniem przed wyzwolenie 4 na raz NE555 jest widoczny na schemacie tranzystor podciągający wyprowadzenia reset dwóch "przeciwnych" NE555 do masy. Schemat jest mojego autorstwa wiec mogą być w nim błędy ,ponieważ elektroniką zajmuje się od niedawna (schemat mało czytelny na rzie opanowałem tylko yenka). SCHEMAT: FOTKI: (estetyka leży 😳 wiec może razić ale działa 😅 no i jeżdzi troche po skosie ) FILMIKI: Z góry sorki za złamanie jakieś zasady tego forum (mój pierwszy post jestem trochę zielony w tych sprawach)
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.