Skocz do zawartości

Gienekb

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Gienekb

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki za kolejne podpowiedzi. Robiłem testy i nie do końca problem rozwiązany. Ze względu na konstrukcję urządzenia pin D5 jest "podciągnięty" do + zasilania (pinMode(5, INPUT_PULLUP)😉, dlatego zmieniłem int isHigh = 0;. Zadeklarowałem digitalWrite(5, HIGH); Po kompilacji i uruchomieniu programu, gdy na D5 jest LOW, to nic się nie dzieje. Gdy ustawię D5 HIGH i uruchomię program, to jest powiadomienie. Gdy teraz zmienię stan pinu na LOW to też jest powiadomienie. Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje.
  2. Dzięki za sugestie. Zastosowałem się do podpowiedzi, wstawiłem kod do void loop(), ale "zaraza milczy" 😃 W konsoli nie widzę żadnych reakcji po zmianie poziomu na pinie 5. Chyba z ta flagą isHigh coś źle robię (deklaruję).
  3. Dzięki za odzew. Pomysł może dobry, ale u mnie pojawiają się nowe problemy. Arduino Nano ma dwa dostępne przerwania D2 i D3, a na tych pinach mam zaimplementowane połączenie z modemem. Jak powiększyć ilość przerwań , to "już wyższa szkoła jazdy", a jak zaznaczyłem - "mocarzem nie jestem"
  4. Chcę kontrolować napięcie sieciowe (pośrednio kontrolując +5V z zasilacza) za pomocą arduino Nano. Nie jestem jednak "mocarzem" w arduino i szukam rozwiązania. Mam "kawałek" sketcha do odczytu poziomu pinu cyfrowego: void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(5, INPUT_PULLUP); } void loop() { byte value = digitalRead(5); Serial.print(F("Wejscie cyfrowe 5 ma wartosc: ")); if (value == LOW) { Serial.println(F("LOW")); } else { Serial.println(F("HIGH")); } delay(500); } Program wykonuje się poprawnie, ale wysyła informacje co 500ms. Mnie interesuje tylko jednorazowa zmiana stanu LOW/HIGH i odwrotnie. Może bardziej szczegółowo: oczekuję komunikatu (jednorazowego) tylko po zmianie poziomu pinu. Proszę o wyrozumiałość i podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.