Skocz do zawartości

Fisherc57

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Fisherc57

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. W części "Czym jest opór wewnętrzny" jedno zdanie wprowadziło mnie w błąd: "Zmierzmy jeszcze raz prąd płynący przez rezystory" (zdanie to jest w akapicie zaczynającym się "Obrazuje to proste doświadczenie". Zrozumiałem, że będziemy mierzyć natężenie (prąd), a rzeczywiście w doświadczeniu mierzone jest napięcie. Na zdjęciach nie widać dokładnie jak jest robiony pomiar, dopiero z opisu pod zdjęciem załapałem, że wcale nie chodzi o natężenie, a o napięcie. Kurs jest dla osób zielonych, jak ja, więc dobrze jeśli będzie napisany jednoznacznie 🙂 Pozdrawiam
  2. Fisherc57

    Kiedy multikopter jest robotem

    Dziękuję za odpowiedzi i rady. Z racji, że samo zbudowanie koptera jest dla mnie nowym wyzwaniem to nie chciałbym próbować czynić go robotem bardziej niż to konieczne. W definicjach które przeczytałem (choćby ta z Wikipedii) ciężko jednoznacznie określić, które wymagania są koniecznością a które tylko opcją. Pozostaje mi, tak jak napisał deshipu sformułować odpowiednią definicję i jej się trzymać. Obawiam się tylko tego, że główna funkcja czyli latanie ciągle pozostaje sterowana przez operatora, a automatyczne powracanie będzie tylko funkcją dodatkową...
  3. Witam Potrzebuje wiedzieć jakie minimalnie warunki musi spełnić mulitikopter, żeby można było go nazwać robotem. Na potrzeby pracy inżynierskiej muszę zrobić projekt mobilnego robota latającego. Chciałem zrobić zwykłego quadrocoptera, ale obawiam się, że nie zawiera się w definicji słowa robot. Czy jeżeli quadrocopter automatycznie powraca na ziemię w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii to już można go nazwać robotem? Proszę o waszą opinie o tym co czyni quadrocopter robotem. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.