Skocz do zawartości

fish

Użytkownicy
  • Zawartość

    147
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    5

fish zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 13 stycznia 2012.

Treści użytkownika fish zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław

Ostatnio na profilu byli

843 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika fish

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Lokalna gwiazda
  • Wschodząca gwiazda

Odznaki

33

Reputacja

  1. Raz dwa, raz dwa, próba mikrofonu... po 8 latach moje konto nadal działa, no nieźle 🙂 Tak się składa, że odkryłem informację o Pico dokładnie w momencie, w którym wymyśliłem sobie nowy projekt elektroniczno-mechaniczny, na rozgrzewkę po tylu latach 😄 Idealnie będzie poprzypominać sobie, o co chodziło w tych mikrokontrolerach i porównać to z zamierzchłymi czasami Atmeg8 i pochodnych 🙂 Pomimo upływu lat, niektóre rzeczy się nie zmieniają - jako pierwszy program wjechało miganie diodą 🙂
  2. fish

    BEC dla Quadropoda

    Skoro interesuje Cię sam BEC, to szukaj samego BECa: http://www.abc-rc.pl/p/148/2527/esc-bec-5a-5v-uklad-zasilania-9-35v--bec-ubec-uklady-zasilania-regulatory-esc.html Skoro serwa pobierają w szczycie 0.5A, to żeby wszystkie naraz tyle wzięły muszą się jednocześnie zablokować. Czy to się wydarzy w Twoim układzie - oceń sam, wg mnie to 5A jest już wystarczające. Problem taki, że zasilany z 3S, więc musiałbyś ewentualnie zmienić zasilanie quadro.
  3. polopoiu, a masz takiego świetnego robota, że myślisz tylko o zgarnianiu nagród? Z takim podejściem nie wróżę Ci sukcesów. W temacie - bardzo żałuję, że nie ma MM, a zamiast niej jest LF Lego - dla mnie to krok wstecz. Rozumiem intencje, chcą tym zachęcić młodszych uczestników, ale bardziej przydałaby się bardziej rozwojowa konkurencja, jaką niewątpliwie jest MM. Pomimo tego, jakaś reprezentacja KoNaRu zapewne się wybierze 😉
  4. fish

    Matlab Wykres 3D z punktów

    Polecenie którego szukasz to surf. Zobacz również jak działa mesh.
  5. fish

    Robotic Arena 2012

    Ano denerwował, ale nie aż tak bardzo na serio 😉 Po prostu bałem się, że za n-tym poprawieniem ustawienia bramki w końcu się obrażą i przestaną całkiem działać (w finale dostałem prawie palpitacji serca 😃). Mam nadzieję, że nie odbierałeś tej złości na poważnie 🙂 Treker, następnym razem po prostu Cię zdyskwalifikuję i po sprawie 😋 Mam nadzieję, że pomimo przeróżnych usterek i niedociągnięć zawody się wam podobały, niestety nie zawsze i nie na wszystko mamy wpływ, a to co możemy poprawić - poprawimy.
  6. Może to tylko kwestia obrazka, ale linia zasilająca nie dochodzi do scalaka na PCB.
  7. fish

    Pwm i atmega8

    dafia, może jeszcze mamy zlutować Ci płytkę i zaprogramować robota? Okaż trochę szacunku, nikt tutaj nie będzie myślał za Ciebie, masz przecież odpowiedź podaną na tacy a tego nie dostrzegasz. Skoro to Twój pierwszy raz z elektroniką to spróbuj zapoznać się z podstawami i odpowiednim podejściem, dobre nawyki warto wykształcać od początku.
  8. fish

    Notacja Denavita Hartenberga

    Merki, jeśli masz możliwość, to narysuj to normalnie na kartce z zaznaczonymi osiami i zrób zdjęcie/zeskanuj 🙂 Ponadto, nie wstawiaj wartości typu 90/0, tylko podaj funkcję trygonometryczną. Jeśli chcesz żeby Ci pomóc, zrób to co masz robić porządnie, rozpisz wszystkie macierze przekształceń (lub chociaż podaj w formie: A0->1 = Rot(Z,q1) * Tr(X,l1) * Rot(X,pi/2)). Trochę też nie rozumiem długości d3, bo z tego co opisałeś wygląda na to, że jest to odległość między członami obrotowymi, tak? Mówię, prościej będzie wszystko zrozumieć jak narysujesz to odręcznie. Na pewno uda się dojść do rozwiązania 🙂
  9. ciscoc, napisz jaka, a najlepiej podaj cytat 😉
  10. ciscoc, tak, o to mi chodzi. Jest tu wyraźnie napisane, że jeżeli pożądana przez Ciebie wartość opóźnienia przekracza tę maksymalną wartość graniczną, to funkcja _delay_ms() będzie miała ograniczoną rozdzielczość. I tylko tyle - funkcja nadal będzie działać poprawnie, a podejrzewam, że do Twojego zastosowania rozdzielczość rzędu 0.1 ms jest jak najbardziej wystarczająca. Zatem jeśli chcesz mieć opóźnienie 500 ms to piszesz po prostu _delay_ms(500); i już. Co do różnych wartości częstotliwości CPU - nie ma tu żadnego przeliczania z Twojej strony, jeśli masz zadeklarowaną tę wartość w programie (a masz na pewno) to funkcja sama wylicza sobie wszystko, czego potrzebujesz. Ty tylko podajesz ilość milisekund (lub mikrosekund w przypadku _delay_us()).
  11. Lucky, w opisie aukcji masz, że to tylko płytka, bez modułu.
  12. ciscoc, fajnie, że czytasz dokumentację funkcji, to się chwali. Ale chwali się również czytanie jej całości 🙂 Co 'instrukcja AVR' podaje w następnym akapicie po tym, co napisałeś? 🙂
  13. Jak przesiądziesz się z malucha do Porsche to też będziesz jechał 90 km/h, bo tak już jechałeś, a po co zmieniać? Pytasz po co, chociażby po to, żeby korzystać z tego co oferuje procesor, ewentualnie żeby się nauczyć czegoś nowego, jeśli wcześniej tego nie robiłeś?
  14. Drobnostka, dławik przy AVcc 10uH, nie 10mH.
  15. Przede wszystkim poczytaj sobie trochę o tym, jak I2C działa 🙂 Polecam ten opis -> www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=352630 Dowiesz się tutaj co oznaczają poszczególne kody i po co się je sprawdza. Dodatkowo polecam Ci zaopatrzenie się w bibliotekę do obsługi I2C i rozbudowanie jej wg własnych potrzeb, ja do realizacji swojego projektu korzystałem z tej -> http://homepage.hispeed.ch/peterfleury/avr-software.html Na stronie jest pomoc do funkcji, wszystko jest bardzo ładnie opisane więc da się zrozumieć 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.