Skocz do zawartości

fazi787

Użytkownicy
  • Zawartość

    157
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

fazi787 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 29 października 2013.

Treści użytkownika fazi787 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O fazi787

  • Urodziny 01.07.1998

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Moje zainteresowania:
    elektronika, robotyka, harmonijka ustna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika fazi787

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Młodszy roboty
  • Aktywny twórca

Odznaki

6

Reputacja

  1. Taki K2S0 jak i każdy inny humoidalny robot, będzie użyteczniejszy od robota kulki. Aczkolwiek czy ciekawszy to zależy od gustu. Robiąc tego 'bałwanka' zależało mi tylko na tym aby był dość dobrze odwzorowany oryginałowi. Prawdziwy fan będzie chodził w uciskającym stroju Vadera, nie zastanawiając się czy jest użyteczny czy nie 🙂
  2. Co prawda to mój filmik, ale i tak polecam. Może być ciekawy dla niektórych 🙂
  3. Musisz nabyć trochę doświadczenia. Może zacznij od światłoluba lub nowego kursu budowania robotów opisanym na tym forum? Jeśli jednak chodzi o zdalne sterowanie robotem przez bluetooth, polecam ten kurs: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/Bluetooth-mikrokontrolery-kurs-jak-zaczac.html?m=1
  4. wooden, linefollower bez żadnego specjalnego algorytmu:https://www.youtube.com/watch?v=c84IzKZaE14 A jeśli chodzi o czas jazdy robota deloreana na jednych bateriach to nie potrafię Ci odpowiedzieć. Ja podczas zabawy światłolubem ani razu nie zmieniałem baterii a bawiłem się dużo 🙂 Także takie baterie w takim robocie potrafią spokojnie wytrzymać dłuugi czas.
  5. Bigot1972, witaj 🙂 dzięki a robot już został przerobiony, na linefollowera.
  6. Tak ruszyła, paczkę już wysłalem dalej i powinna już dotrzeć.
  7. Paczka aktualnie jest u mnie i chwilowo utknęła. Następny po mnie kolega zrezygnował z zabawy z osobistych powodów, także proszę o dopisanie się kolejnych osób żebym mógł wysłać paczkę dalej.
  8. Potwierdzam odbiór paczki 🙂 w poniedziałek dopiero wyśle dalej.
  9. Treker, dzięki przydało się 🙂 Robot zajął zaszczytne 4 miejsce co na sam początek uważam za sukces. Niestety nie wszystko dopisało jak należy. Najgorsza okazała się obudowa, a dokładniej zepsuta waga w domu która mi źle zważyła, na miejscu okazało sie, że robot jest o 9g za ciężki przez co musiałem odczepic pług. Teraz czeka mnie stworzenie nowej, chudszej obudowy. I w tym miejscu chciałbym również bardzo podziękować użytkownikowi pawcio0928 ktory bardzo mi pomógł przy module startowym 🙂 Najbliższe zawody w Rzeszowie już niedługo także już zabieram się za robota aby następnym razem być wyżej 🙂
  10. A robocik przed ostatnim malowaniem prezentuje się tak 🙂
  11. fazi787

    TB6612FNG - spalony

    marek1707, Dzięki, cały czas testuje według Twoich rad, zobaczymy co się okaże. W sobote są zawody więc będę musiał wziąć w nich udział na ,,ryzyku".
  12. fazi787

    TB6612FNG - spalony

    Ok to w takim razie będę wymieniał na nowy. Mam nadzieję, że w przyszłości będę bardziej czujny przy projektowaniu układów no i, że ten mostek tak szybko juz sie nie spali.
  13. fazi787

    TB6612FNG - spalony

    Oczywiście, mierze bez silników i bez zasilania, uzywam silników pololu. Czyli zostało tylko wymienić mostek na nowy?
  14. fazi787

    TB6612FNG - spalony

    marek1707, dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o kod to jestem spokojny, nie steruje silinkami nagle i gwałtownie. Co do schematu, owszem popelnilem wiele błędów, teraz nic na to nie poradze, jest nauczka na przyszłość. Bardzo dbam o pomiar akumulatora ale możliwe, że zdążyło mi się podpiac rozładowany. Teraz zauważyłem i dodam, że te wyjścia podpinane do silników to tylko albo aż trzy są spięte z masą, jeden jest w porządku. Taki mostek oczywiście już nie biedzie działał?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.