Skocz do zawartości

EasyPeasy_

Użytkownicy
  • Zawartość

    144
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika EasyPeasy_

Eksplorator

Eksplorator (8/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Aktywny twórca
  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć, jestem nową osobą na forum i właśnie przeglądam sobie pierwszy raz posty. Jeżeli potrzeba ci końcowo obraz na androidzie to pomyśl o gstreamerze i kamerce PI. Wychodzi najtaniej a afekt chyba jeden z lepszych. PI cam na hardwerową obsługę h264 i może wyjść Ci to bardziej wydajnie niż mjpeg. Już zrobiłem streamowanie dzięki darmowej aplikacji na Androida "DroidCam", która pozwala na przesyłanie obrazu z kamerki telefonu na serwer lokalny HTTP w formacie MJPEG i w swojej aplikacji pobieram ten obraz do aplikacji Android w telefonie, którym steruje pojazdem, który ma właśnie telefon z kamerką.
  2. Da się jakoś Panie Marku na podstawie odpowiedzi skokowej prądu wyznaczyć dane do modelu silnika prądu stałego czy tylko i wyłącznie z odpowiedzi skokowej prędkości? Bo mi się wydaje, że z odpowiedzi skokowej prądu mogę co najwyżej wyznaczyć stałą czasową obwodu prądowego tj.stosunku L/R więc brakuje jeszcze J - moment bezwładności i stała kFi
  3. A te rezystory pomiarowe miały być poziomo, żeby jakoś lepiej się chłodziły, albo nie grzały tego rezystora obok czy jak? Bo jak teraz poziomo jest ten jeden to jest blisko kondensatora i boję się żeby nie grzał się tak mocno, żeby go spalił. No to chyba wydrukuję płytkę tak jak jest i jak nie będzie działała zwrócę się do doktora od elektroniki na uczelni. Bo teraz np. mam sam zbudowany układ pomiarowy na płytce prototypowej i doprowadzam te sygnały CSA i CSB z modułu mostka tego: (wcześniej wyglądało to tak jak było na płytce stykowej, na prototypowej wstawię zdjęcie jutro, ale po prostu wszystko jest na płytce prototypowej, a sygnały masy i CSA CSB doprowadzane są przewodami żeńsko-żeńskimi): I masa jest doprowadzana jakby z tego pinu co uprzednio zwroka zwierała CSA i CSB do masy i mi to działa. Więc myślę, że na płytce też powinno. Zobaczymy.
  4. Nigdy nie chciałem żeby ktoś odwalił za mnie całą robotę.. Dlatego też zadaję mnóstwo pytań, żeby zrealizować to samemu, dlatego właśnie chciałem zrobić ten układ na płytce prototypowej i rozmieściłem sam elementy i chciałem żeby ktoś sprawdził, ale oczywiście nikt tego nie zrobił, dlatego stworzyłem schemat w Eaglu, a że nie potrafiłem rozmieścić elementów optymalnie poprosiłem o pomoc na tamtym forum i ktoś bez mojego przymusu to zrobił. Więc o czym ty piszesz człowieku, moja praca inżynierska to nie tylko ta marna płytka PCB, a cała aplikacja Android, i zapewniam Cię, że napisanie jej było i jest o wiele trudniejsze niż ta durna płytka PCB. Ale ty pewnie i tak uznałbyś, że nie napisałem kodu samemu, bo zadałem pytanie na stackoverflow jak przechowywać i przekazywać dane między aktywnościami w Androidzie, przecież to już nie samodzielna praca, prawda? Po to są fora, żeby zadawać na nich pytania jak się czegoś nie wie, ale ty chyba tego nie rozumiesz. Do tego ośmieszasz się tym, że gdybym chodził do promotora z zapytaniami, to powinni mnie niżej ocenić na obronie, od tego jest promotor i ludzie na uczelni żeby zdobywać od nich wiedzę i zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. A i to ty chyba czytasz tylko fragmenty, a raczej wybierasz odpowiedzi, które Tobie przypasowują, i jak byś uważnie przejrzał tamten temat to wiedziałbyś co odpisałem tej osobie na jej zarzut, właściwie to samo co Tobie.
  5. W odróżnieniu od Ciebie użytkownik z elektrody, potrafił zauważyć, że przed założeniem tematu, musiałem się trochę napracować i, że nawet fakt, że coś porysowałem zmienia światło na sprawę. I wiesz dlaczego? Bo on jest obiektywny, nie ma żadnych osobistych problemów do mnie, nie rzuca jadem na prawo i lewo, jest w stosunku do mnie obojętny, ani mnie nie lubi, ani lubi. A ty człowieku mnie nienawidzisz. Kto tu mówi o jednej ścieżce, jesteś faktycznie niespełna rozumu, ty nie rozumiesz idei forum, fora są od tego żeby uzyskiwać na nich pomoc, nikogo nie zmuszałem do zrobienia projektu tej płytki, poza tym z projektowaniem i rozmieszczaniem elementów do projektu PCB jest tak, że mógłbym rozmieszczać je i przez miesiąc i nie znalazłbym odpowiedniego rozmieszczenia. Ponadto jakbyś nie rzucał tak jadem na lewo i prawo to byś odwiedził ten temat i zobaczył, że rozmieściłem te elementy na początku samemu na płytce prototypowej, ale nikt nie raczył odpowiedzieć czy rozmieszczenie jest dobre, więc wziąłem się za projekt płytki PCB. Więc przestań gadać o braku samodzielnej pracy, bo wymiotować mi się Tobą chce -> https://www.forbot.pl/forum/topics33/sprawdzenie-rozmieszczenie-elementow-na-plytce-prototypowej-vt14863.htm Nigdzie nie jest napisane, że nie mogę szukać informacji co do realizacji projektu PCB, i nie ma różnicy czy bym poszedł na swoją uczelnię i poprosił o pomoc doktoranta od elektroniki czy kogoś na forum. To ty jesteś tak spaczony, że uważasz, że najlepiej to nikogo nie prosić o pomoc. Ponadto nigdzie w tym temacie nie napisałem, że to mój projekt płytki i naprawdę odczep się, bo jesteś żenującą osobą. Najbardziej żenującą osobą na tym forum. Zapytasz kogoś na forum o to jak zmierzyć w mostku L298 prąd silników, jaki układ trzeba zrobić, w jaki sposób się mierzy, źle, bo przecież nie samodzielna praca, każdą informację trzeba przecież samemu pozyskać, boże jaki ty jesteś żałosny. Od tego są fora, żeby uzyskiwać z nich informacje.
  6. Jesteś bezczelny w dodatku niespełna rozumu, gdybyś dokładnie przeczytał temat na elektrodzie zobaczyłbyś, że schemat w Eaglu zrobiłem sam później użytkownik z elektrody zrobił "na kolanie" z własnej woli płytkę i mi ją udostępnił, a następnie jak już wiedziałem na jego zamyśle płytki jak rozmieścić elementy modyfikowałem ją w sposób o którym mówił @grg0 i ten użytkownik z elektrody i próbowałem rozmieszczać elementy na własny sposób i wprowadzałem poprawki samemu, ale każdy widzi to co chce. Złość raczej nie jest dobrym doradcą w ocenianiu tego czy ktoś coś zrobił sam czy nie i wiem, że Tobie trudno sobie wyobrazić, że ktoś może pomóc komuś bezinteresownie, ty przecież potrafisz tylko spamować. I to ty zrobiłeś gównoburze w tamtym temacie, a teraz robisz tu i spadaj na drzewo trollu. Jestem ciekawy ile masz lat, pewnie z +40 lub lepiej, a zachowujesz się jak gówniarz.
  7. Pisałem do grg0, więc siedź cicho. Przestań spamować mi w tym temacie, bo jedyne co robisz to tylko spamujesz i nic nie wnosisz do tematu, widzisz może "poza tym skąd pomysł, że napisałem o Tobie?" ty chyba jednak napisałeś o mnie, w zasadzie to oskarżyłeś mnie o coś, więc miałem prawo się do tego odnieść inteligencie.
  8. Jak się cytuje kogoś to słowo w słowo. Poza tym prowadzisz monolog w tym temacie i po raz kolejny robisz szum dookoła siebie.
  9. Co to znaczy musisz zostać z tym co masz 😃 Przecież napisałem Tobie, że jutro podeślę potwierdzoną wersję, i jak zatwierdzisz drukuje w firmie. Tylko chciałem żebyś dorysował jak widzisz poprowadzenie masy od 4 pinu wzmacniacza do ścieżki masy, bo nie zrozumiałem 🙂 A co do uwag Pana Elvisa to faktycznie na początku pomógł mi jeden z użytkowników elektrody z własnej woli, ale później nanosiłem własne poprawki i stworzyłem własną wersję, więc są bezpodstawne ... I polecam przeczytać ten temat z elektrody żeby sprawdzić co wykonałem samodzielnie, a co nie, a nie pochopnie wydawać opinię. [ Dodano: 29-11-2017, 23:51 ] Ta akurat jest moja wcześniejsza jej wersja nie była, ale jak widać nawet czytać nie potrafisz, za to bardzo lubisz pluć jadem i nienawiścią. Nie wnosząc nic do tematu. [ Dodano: 30-11-2017, 00:13 ] @grg0 Poprawiłem to co napisałeś (elektrolit przy wzmacniaczu usunę później) zrobiłem też tak przelotki, żebym nie miał problemu z przylutowaniem elementów, to pokażesz jakbyś widział poprowadzenie tej masy od wzmacniacza? I napisz co sądzisz o tym poprawieniu 😃 A w ogóle dlaczego te rezystory pomiarowe lepiej żeby poziomu były?
  10. Znikąd kamera nie będzie zasilana, bo kamera jest z innego telefonu, która przesyła obraz za pomocą aplikacji Android. Moduł do komunikacji jest na płytce nakładce na Arduino. i Wszystkie inne moduły na płytce Arduino wszystkie zużywają z 85mA, a wzmacniacza ile może wziąć pewnie grosze. Rezystor pomiarowy R1 da się ustawić poziomo, ale R5 już nie, bo nie mam jak ścieżek poprowadzić, bo są dolną warstwą do kondensatora C9. Widzę jasno jak dać kondensator elektrolit C12, ale nie rozumiem o co Ci chodziło pisząc o daniu poziomo ścieżki od pinu 4 wzmacniacza do masy i ma być przy zasilaniu wzmacniacza jakiś kondensator czy nie? Chciałbym do końca tygodni zamówić płytkę, ale nie wiem czy mi się to uda. Nie chciałbyś wprowadzić tych zmian, jakbym Tobie podesłał projekt .brd .sch? Bo tak będziemy pisać dzień po dniu i będzie koniec stycznia, dobra ja obejrzę ten rysunek Jutro podeślę poprawy i jak zatwierdzisz wysyłam do firmy do druku, bo nie mam zbytnio czasy na wieczne zmiany.
  11. To jak jutro będziesz pisał to powiedz mi co mam zamienić na co w tym drugim projekcie płytki co jest model 3D. No nad Arduino mam nakładkę, po to żeby nie używać przewodów do wsadzania modułów, nie jest to wydrukowana płytka, a dedykowana płytka prototypowa do Arduino i sobie polutowałem do niej wtyki żeńskie na moduły z gold pinami (ale może w styczniu jak już będę miał wszystko wydrukuję sobie płytkę, ale to samemu, bo ona jednowarstwowa, chyba, że mi czasu nie starczy to zostaje tak jak teraz) i ogólnie na tej nakładce na Arduino jest oddzielone zasilanie dwóch serwomechanizmów do obrotu Pan/Tilta z kamerą z koszyka na 6 baterii AA (ładowalnych) -> https://store.arduino.cc/usa/proto-shield-rev3-uno-size A ta płytka z tym mostkiem i modułem pomiarowym ma się mieścić w podwoziu robota.
  12. Nic nie zrozumiałem, ani trochę. Stabilizator ma zasilać z 12 V mostek z 5V wzmacniacz i Arduino. Jaki kondensator blokujący zasilanie do wzmacniacza ? Na linii 5V już jeden jest, potrzebny kolejny? Może tak to zrobić kondensatory blisko pinu 5V od mostka SMD -> I jaki ten kondensator blokujący ma być do wzmacniacza elektrolityczny czy ceramiczny, bo miejsca jest dużo między linią 5V, a masą przy wzmacniaczu. I kondensator blisko nóżki 4 (jak dla mnie już jest) elektrolityczny C3. Albo tak: Pytanie do Ciebie wylać polygonem masę czy zostawić tak jak jest?
  13. Ok dziękuję za rady szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić jak mógłbym rozmieścić elementy żeby dać równolegle do siebie linie zasilania i masy blisko siebie. Dałem kondensator C3 blisko nóżki 4, a kondensatory na linii 5V starałem się dać jak najbliżej nóżki 9, ale wyszło jak wyszło (zostawiam do oceny). Dałem też stabilizator na stojąco. Prosiłbym o wypowiedź czy teraz jest lepiej czy gorzej 😃 I czy lepiej masę wylać polygonem czy ścieżkami.
  14. Bo po 1. Układ spełnia swoje wymagania i mój pojazd jeździ 2. Ma piny CSA i CSB, które umożliwiają pomiar prądu 3. Mam jak widać zaprojektowany układ (do sprawdzenia) 4. Był tani 5. Mam sprawdzony układ na płytce prototypowej ( na płytce sam wzmacniacz LM358 z goldpinami umożliwiającymi doprowadzenie sygnałów z CSA i CSB z gotowego modułu z L298N -> KLIK na wzmacniacz z rezystorami pomiarowymi i wyjście z wzmacniacza do ADC) 6. Jestem obeznany już z nim 7. Mam wszystkie elementy dla zaprezentowanej płytki 8. Nie mam czasu, bo to do projektu na inżynierki, a koniec stycznia niedaleko I prosiłbym o sprawdzenie przez kogoś tego projektu, bo chciałbym już wysłać do firmy zajmującej się drukowaniem płytek 🙂
  15. EasyPeasy_ No pewnie! Od dawna wiedziałem, że prędzej czy później zajmę się tym filtrem więc bardzo chętnie! Do tej pory zrozumienie FK mnie przerastało.. Kilka razy się do tego zabierałem, nawet korzystałem z przystępnych artykułów na forbocie, ale słabo mi poszło, a teoria i wzory mogą faktycznie troszkę odstraszyć 😃 Wszystko się zgadza, akurat brak zewnętrznego magnetometru spowodował, że nie mam żadnej kompensacji dryftu na tym kącie, chociaż nie jest on krytyczny z perspektywy moich obecnych i najbliższych potrzeb. Jednak mam świadomość, że MPU-6050 umożliwia wpięcie go do układu i wykorzystanie jego danych do estymacji kąta Yaw Dzięki za pomocne odpowiedzi! To łap: (załącznik) od strony 24 - 30 masz modele stanu odpowiednie dla estymacji orientacji ja sobie zaimplementowałem ten ze strony 24 (Przykład 4) i działa bardzo dobrze. Na stronie 26 masz pseudokod dla mikrokontrolera, w skrócie dostajesz postać macierzową, a że implementujesz to na mikrokontrolerze to musisz sobie wszystkie elementy wymnożyć i wtedy będziesz wiedział jak każdy niezerowy element macierzy obliczać. Pamiętaj o tym, że w przypadku takich obliczeń liczy się również kolejność obliczeń jeśli np. do obliczania jednego z elementów macierzy P kowariancji będziesz miał wzór: P11=P22 * coś tam - P21 * coś tam a do P12=P11 * coś tam to P12 musisz dać nad obliczaniem P11, bo inaczej P12 liczyłoby się nie ze starego P11, a z nowo obliczonego. A co do wytłumaczenia działania filtru Kalmana idealnie nadaje się ta strona, jest po Hangielsku, ale to raczej nie problem: http://www.bzarg.com/p/how-a-kalman-filter-works-in-pictures/ [9] Filtr Kalmana - zastosowania w prostych układach sensorycznych..pdf
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.