Skocz do zawartości

dylon

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika dylon

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. dylon

    Lua na nodemcu - brak pamięci

    Dzięki za tak pełną odpowiedź 😋 A poważnie, to forum nodemcu na github znalazłem wypowiedź, że w moim module (12e) jest limit na wszystko ok 44kB oraz na jeden plik 26857 bytes Do żadnej granicy się nie zbliżam 🙁 Zapewne te granice mogą się zmieniać w zależności od ilości modułów wkompilowanych w firmware, ale mam obecnie bardzo minimalistyczny 8 modułów) i ciągle brak pamięci 🙁 mimo, że wywołanie =node.heap() pokazuje mi (w zależności kiedy) od 15 do 45 kB wolnego...
  2. Cześć. Nie jestem do końca przekonany, czy to właściwy dział, więc z góry przepraszam 🙂 Mam problem z programem w lua na esp8266 (nodemcu) Czy istnieje jakiś limit wielkości programu? Obecnie w 3 plikach mam w sumie ok. 15kb programu, w tym ~10kb w init.lua Doszedłem do punktu, że dopisując jedną linijkę np. zwykły print, dostaję na starcie info o braku pamięci. 🙁 Sprawdzałem na kilku różnych firmware m.in. 1.5.4, 2.0.x, oraz najnowsze 2.1 moduł na którym sprawdzam, to nodemcu v3 czyli esp8266-12e
  3. oj nie męcz do tego odroida. za kilka złotych na aliexpress masz moduły esp8266-01 i ciut droższe (coś koło $1.5) esp8266-12e (z konwerterem usb-rs232) na którym się pobawisz sterowaniem. NA odroidzie na upartego da się odpalić np. czujniki 1-wire ds18b20, ale np. sterownie przekaźnikami już nie działa - odroid nie ma wystarczającej wydajności prądowej... szkoda go tak męczyć 😉 [edit] no tak... nie popatrzyłem na datę postu powyżej 🙂 pewnie kolega już sam doeszdł do tych wniosków 🙂 [/edit]
  4. Pozwolę sobie się wtrącić 🙂 Sam jestem użytkownikiem C2 (wcześniej c1, ale ten się zbuntował i wyzionął ducha) i mogę stwierdzić, że do zastosowań domowych, prosty nas, dlna, smaba etc, jest prawie idealny. Dlaczego prawie? Brakuje mu usb3, bo usb2 jest zbyt mało wydajne, żeby zrobić na nim programowego raida. Jakby kolejna odsłona serii "C" miała usb3 to dla mnie byłby to sprzęt idealny 🙂 Jeśli chodzi o xu4 to wg mnie jest to sprzęt na tyle drogi, że (jeśli warunkiem nie jest rozmiar) można coś bardziej funkcjonalnego zrobić na miniitx, a wyjdzie taneij... Aha.. oczywiście C2 ma sens tylko przy pracy z modułem emmc, karty są chyba tylko dla masochistów 🙂
  5. Cześć. Mam dokładnie ten sam problem. Flashowanie (poprzedzone kasowaniem) przechodzi ok, ale brak jakiejkolwiek reakcji potem. Dokłądnie to samo robione na kości z 512kb pamięci przechodzi poprawnie i układ działa. Żeby wykluczyć problemy z zasilaniem, podłączyłem ukłąd z ładowarki telefonu (5V, 2A) przez stabilizator ld33cv - (3.3V 0.8A) Jakby kotś rozwiązał problem z tymi układami to proszę o pomoc 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.