Skocz do zawartości

Dawid1B1

Użytkownicy
  • Zawartość

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Automatyk-Robotyk
  • Moje zainteresowania:
    Programowanie

Osiągnięcia użytkownika Dawid1B1

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie na pewno nie INPUT_PULLUP. To jest czujnik 4 żyłowy. 2 żyły od zasilania i 2 na których występuje napięcie gdy nie wykrywa przeszkody. Wie ktoś jak podłączyć te 2 żyły i jak to ująć programowo?
  2. Co to zanczy softwarowo do Vcc? 🙂
  3. Cześć wszystkim, chcę podłączyć następujący czujnik VL18-4N3240 do Arduino - nota katalogowa w załączniku, żeby sterować silnikiem(napędzającym taśmę) i potrzebuje kilka wskazówek jak to zrobić. Potrzebuje jedynie informacji jak prawidłowo podłączyć czujnik. Z góry dziękuję za wszelką pomoc dataSheet_VL18-4N3240_6013542_en.pdf
  4. Tylko czujnik był wcześniej podłączony do tej skrzynki , lecz z pewnością nie w tym samym miejscu co pedał. Jakie znaczenie ma prąd w pedale jak go nie zamierzam używać... Właśnie mój problem polega na tym, co gdzie podłączyć. Silnik i czujnik. Czujnik ma 4 żyły. Jest to tradycyjny czujnik odbiciowy stosowany na taśmach w marketach. Nie mam właśnie żadnej noty katalogowej czujnika ani schematu skrzynki. Wtedy bym tu nie pisał. Cały problem polega na tym co gdzie podłączyć, bo to kiedyś pracowało razem..
  5. Pedał chcę odłączyć. Taśmociąg ma działać do momentu aktywacji czujnika.
  6. Witam wszystkich, mam problem z rozpracowaniem połączeń w tej skrzynce, nie mogę znaleźć schematu. Może ktoś bardziej doświadczony może mi pomóc? Skrzynka służyła do sterowania taśmą w markecie, do wejścia FS1 podłączony jest pedał. Docelowo chciałbym podłączyć czujnik, który zatrzymywałby taśmę. Czy ktoś wie co gdzie należy podłączyć? Poniżej linki do obrazków: https://zapodaj.net/e9a3e9afe11fa.jpg.html https://zapodaj.net/b4c2b1ddfcab5.jpg.html Z góry dzięki za pomoc 🙂 __________ Komentarz dodany przez: Treker
  7. Dawid1B1

    Awaryjne zasilanie Arduino

    Dzięki wielkie 🙂 a są może jakieś akumulatory, które mogłyby być cały czas podłączone do ładowania? wtedy system ten byłby całkowicie bezobsługowy te ładowarki, które mi poleciłeś też maja zabezpieczenie przed przeładowaniem, więc można je podpiąć na stałe do akumulatora?
  8. Dawid1B1

    Awaryjne zasilanie Arduino

    Jest to układ z modułem GSM do włączania i wyłączania urządzenia przez SMS. A także mam kilka funkcji jak opóznienie startu czy czas pracy. W skład wchodzi jeszcze przekaźnik. Czyli takie 2 diody do zasilania samego Arduino by wystarczyły ? : https://botland.com.pl/diody-prostownicze/6020-dioda-prostownicza-1n4002-1a-100v-10szt.html Zastanawiam się nad zasilaniem Arduino wraz z GSM, bo program bez zasilanego GSM też trochę szwankuje. Maksymalny chwilowy pobór prądu przez Arduino i GSM to około 2A czyli musiałbym zakupić np. takie dwie diody? : https://botland.com.pl/diody-prostownicze/2718-dioda-prostownicza-by255-3a-1300v-10-szt.html System ten będzie podłączony na stałe, chcę się zabezpieczyć przez awarią prądu załóżmy 3 razy w roku na kilka godzin. Dodam jeszcze, że pobór prądu około 2A jest tylko podczas przychodzenia SMS lub logowania się do sieci (moduł musiałby stracić zasięg, bo loguje się raz na początku). Podczas czuwania pobór prądu jest znikomy.
  9. Dawid1B1

    Awaryjne zasilanie Arduino

    Dzięki Panowie, zdecydowałbym się raczej na te dwie diody. Pomoglibyście dobrać mi je do mojego układu? Nie używałem jeszcze ich nigdy. Chciałbym zasilać awaryjnie jedynie platformę Arduino 🙂
  10. Witam Wszystkich, stworzyłem pewien układ na bazie Arduino UNO. Całość zasilana jest z zasilacza 12V. Chciałbym stworzyć jakiś prosty układ awaryjnego zasilania, najlepiej oparty na zwykłej baterii 9V. Chciałbym, aby podtrzymywane było napięcie jedynie dla platformy Arduino co w przypadku chwilowej przerwy w dostawie prądu zapobiegałoby restartowaniu się sterownika. Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić jak wykonać taki układ? Niestety nie znalazłem w sieci nic co by mi pomogło rozwiązać ten problem 🙁 Jestem otwarty także na inne propozycje.
  11. Nasuną mi się jeszcze jeden problem, może też będziesz w stanie mi pomóc lub ktoś inny. W przypadku gdy urządzenie którym steruje jest włączone i nastąpi zanik napięcia to po ponownym uruchomieniu programu urządzenie jest wyłączone. Czy jest jakaś metoda, która pozwoli na przywrócenie tych wszystkich wartości z przed zaniku napięcia?
  12. Dzięki wielkie. Wszystko działa 🙂
  13. Dzięki, zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko działa, tylko jeszcze z funkcją Millis sobie nie mogę poradzić. Da się ją jakoś zresetować, żeby zliczała od 0 ponownie?
  14. Świetne funkcje, dzięki. Tylko mam jeszcze pewien problem. Użyłem tych funkcji do sprawdzenia jaki rodzaj komendy przyszedł: //1 przypadek, gdy przyszedł sms np. "WORKTIME 1:30" if (string_sms.startsWith("WORKTIME")){ } //2 przypadek, gdy przyszedł sms np. "DELAY 2:30" if (string_sms.startsWith("DELAY")){ } //3 przypadek, gdy przyszły 2 funkcje w jednej wiadomości np. "WORKTIME 1:30 DELAY 2:30" if (string_sms.substring(16, 21) == "DELAY") { } nie było tam pokazanego przykładu, ale można funkcję SUBSTRING użyć także w ten sposób: string, witam na forum! = string_sms.substring(16, 21) --> to przypisze mi do nowego string'u wybrane pozycje z otrzymanej wiadomości? jeszcze jedno pytanko - jak wrzucić te godziny i minuty do jakiegoś licznika? Z góry dzięki za pomoc. __________ Komentarz dodany przez: Treker Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką ""). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.
  15. Włączanie i wyłączanie wygląda tak: //jesli polecenie załaczenia if (string_sms == "Out on") { digitalWrite(output1_pin, LOW); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print(" OUTPUT ON "); autorefresh = 0; //nastepny etap - wysyłanie potw. gsm_step = 7; } //jesli polecenie wyłączenia if (string_sms == "Out off") { digitalWrite(output1_pin, HIGH); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print(" OUTPUT OFF "); autorefresh = 0; //nastepny etap - wysyłanie potw. gsm_step = 7; } [ Dodano: 03-01-2018, 10:47 ] Tak wygląda całość, bo chyba o to pytałeś: (i to działa) case 6: { //AT+CMGR=1 CommandGet(); //jeśli odczytano SMS if (command == "CMGR") { //nastepny etap - kasowanie SMS gsm_step = 8; //jeśli SMS zawiera treść if (StringSmsGet() > 0) { //określa numer nadawcy StringParamGet(2); string_number = string_param; //info Serial.print("\n\rNew sms:"); Serial.print(string_sms); Serial.print("\n\rSender:"); Serial.print(string_param); //jesli polecenie załaczenia if (string_sms == "Out on") { digitalWrite(output1_pin, LOW); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print(" OUTPUT ON "); autorefresh = 0; //nastepny etap - wysyłanie potw. gsm_step = 7; } //jesli polecenie wyłączenia if (string_sms == "Out off") { digitalWrite(output1_pin, HIGH); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print(" OUTPUT OFF "); autorefresh = 0; //nastepny etap - wysyłanie potw. gsm_step = 7; } //jesli polecenie restartu if (string_sms == "Out res") { digitalWrite(output1_pin, HIGH); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print(" OUTPUT RESTART "); delay(2000); digitalWrite(output1_pin, LOW); autorefresh = 0; //nastepny etap - wysyłanie potw. gsm_step = 7; } } //jesli nie ma SMS } else { OkGet(); //wróć do sprawdzania siły sygnału GSM gsm_step = 5; } } break; __________ Komentarz dodany przez: Treker Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką ""). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.