Skocz do zawartości

Daggett

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Daggett

Debiutant

Debiutant (1/19)

  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Przy okazji możecie sprawdzić moje pozostałe zadania. Chyba jedyny problem jaki z nimi mam to z 4.6 gdyż dioda najbardziej po lewej czyli na pinie 12 nie chce mi się zaświecić. Nie wiem czy to problem z programem czy po prostu nie osiągnąłem takiej różnicy na dzielnikach, żeby się zaświeciła. Z góry bardzo dziękuję 4.4 int odczytanaWartosc = 0; int naszLimit = 0; float napiecie = 0; void setup() { pinMode(8, OUTPUT); Serial.begin(9600); } void loop() { odczytanaWartosc = analogRead(A5); naszLimit = analogRead(A4); napiecie = odczytanaWartosc * (5.0/1023.0); if (odczytanaWartosc < naszLimit) { digitalWrite(8, HIGH); Serial.println(napiecie); while (odczytanaWartosc < naszLimit){ odczytanaWartosc = analogRead(A5); naszLimit = analogRead(A4); delay(50); } } else { digitalWrite(8, LOW); } delay(50); } 4.5 #define zielona 8 #define zolta 9 #define zolta2 10 #define czerwona 11 #define przycisk 7 String odebraneDane = ""; int naszaLiczba = 0; boolean reset = true; int proby = 0; int liczba = 0; void setup () { Serial.begin(9600); pinMode(zielona,OUTPUT); pinMode(zolta,OUTPUT); pinMode(zolta2,OUTPUT); pinMode(czerwona,OUTPUT); pinMode(7,INPUT_PULLUP); } void loop () { if(reset == true){ reset = !reset; proby = 0; Serial.println("Przekręć potencjometr i wciśnij przycisk"); liczba = analogRead(A5); while(digitalRead(przycisk) == HIGH) {} digitalWrite(zielona,LOW); digitalWrite(zolta,LOW); digitalWrite(zolta2,LOW); digitalWrite(czerwona,LOW); Serial.println("Podaj liczbę:"); } if(Serial.available()>0){ odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n'); naszaLiczba = odebraneDane.toInt(); if(naszaLiczba>liczba-50 and naszaLiczba<liczba+50){ digitalWrite(zielona,HIGH); digitalWrite(zolta,LOW); digitalWrite(zolta2,LOW); reset = !reset; } if(naszaLiczba<liczba-50 or naszaLiczba>liczba+50){ proby = proby+1; if(proby==1) digitalWrite(zolta,HIGH); if(proby==2) digitalWrite(zolta2,HIGH); if(proby==3){ digitalWrite(czerwona,HIGH); reset = !reset; } } } } 4.6 void setup(){ Serial.begin(9600); pinMode(8,OUTPUT); pinMode(9,OUTPUT); pinMode(10,OUTPUT); pinMode(11,OUTPUT); pinMode(12,OUTPUT); } void loop(){ czujnikLewy = analogRead(A3); czujnikPrawy = analogRead(A5); roznica = czujnikLewy - czujnikPrawy; naszaSkala = map(roznica,-1023,1023,1,5); digitalWrite(8,LOW); digitalWrite(9,LOW); digitalWrite(10,LOW); digitalWrite(11,LOW); digitalWrite(12,LOW); if(naszaSkala == 1) //1 oznacza ze duzo wiecej swiatla po prawej stronie digitalWrite(8,HIGH); if(naszaSkala == 2) digitalWrite(9,HIGH); if(naszaSkala == 3) digitalWrite(10,HIGH); // 3 oznacza ze mniej wiecej po rowno swiatla if(naszaSkala == 4) digitalWrite(11,HIGH); if(naszaSkala == 5) //5 oznacza ze duzo wiecej swiatla po lewej stronie digitalWrite(12,HIGH); delay(50); }
  2. Może ktoś powiedzieć mi jaka jest odpowiedź do zadania 4.1 bo nie znalazłem w komentarzach. Zauważyłem, że jak potencjometr je na "maxa" obrócony i delay wynosi 0 to dioda świeci słabiej tylko nie wiem dlaczego tak się dzieje.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.