Skocz do zawartości

ciuupa

Użytkownicy
  • Zawartość

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnio

1 obserwujący

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika ciuupa

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Sorka, oczywiście zapomniałem o masie na Arduino bo szybko składałem od razu jak wszedłem do domu :P, ale problem dalej nie jest rozwiązany.
  2. Szybkie foto, próbowałem zrobić układ we fritzingu ale brakuje tam kilku elementów z układu, przynajmniej w tej wersji której mam go.
  3. Pewnie tylko wrócę do domu, ale układ jest bardzo prosty, korzystam z układu L298N: https://botland.com.pl/pl/sterowniki-silnikow-moduly/3164-l298n-dwukanalowy-sterownik-silnikow-modul-12v2a.html Gdzie dołączony jest lipol i wyjście 5V z tego ukladu - jest w nim regulator napięcia idzie na zasilanie czujnika i 3 pin V0 (sygnał) z Sharpa idzie na wejście analogowe Arduino. Z góry dziękuję za pomoc
  4. Witam Piszę, gdyż mam mały problem z czujnikami Sharp GP2Y0A21YK0F i podłączeniem a raczej odczytami z Arduino uno i Arduino nano. Problem polega na tym, że czujnik zwraca mi błędne a raczej losowe wartości w monitorze szeregowym. Czujnik z Arduino mam podłączony przez regulator napięcia 5V i podłączonego do niego lipola(podłączałem już przez wyjście 5V w Arduino ale efekt ten sam). Czujnik w monitorze zwraca wartości od 0 wzrastając nagle do 1023 a nie jest w ogóle ruszany. Używam Arduino IDE( próbowałem już reinstalować, używać apki systemowej Windows oraz ściągniętej normalnie). Kończą mi się pomysły jak zmusić czujnik do działania z Arduino a termin oddania projektu coraz bliżej. Dodam, że chwilowo kilka tygodni temu na uno mi działało, a teraz nie działa ani na uno, ani na nano. Zmieniałem już czujnik, przewody ale nic z tego nie pomagało. Program używany do odczytu z czujników: int czujnik = A1; //pin analogowy A1 połączony z sygnałem z czujnika void setup(){ Serial.begin(9600); //inicjalizacja monitora szeregowego Serial.println("Test czujnika odleglosci"); } void loop(){ int odl=analogRead(czujnik); //odczytanie wartości z czujnika Serial.println(odl); //wyświetlenie jej na monitorze delay(200); //opóźnienie między kolejnymi odczytami }
  5. Witam temat do zamkniecia - wszystko sprzedane. @Boszek napisz do mnie w wolnej chwili odnośnie silikonu
  6. Witam serdecznie, do sprzedania posiadam: - 2 silniki Pololu 30:1 HPCB 1000 obr/min - nowe 40zl/szt, - 4 czujniki GP2Y0A21YK0F analogowe 10-80cm - nowe 20zl/szt, - 4 koła wraz z oblanym silikonem Vytaflex 20 - (felga plus koło, w środku frez na śrubę blokującą, kolor niebieski) nowe jak na zdjęciach 50zł/szt. Pasujące idealnie do silników pololu - część silnika schowana jest w kole. Najlepszy dostępny silikon Wymiary Wysyłka 10zł poleconym priorytet
  7. Witam, do sprzedania posiadam czujniki GP2Y0D340K (6 sztuk). Są one używane w 100% sprawne
  8. Witam, jak w temacie. Do sprzedania 2 silniki z enkoderami Faulhaber 1717T006S R IE2-16 167. Silniki są nowe, przycięty wałek aby wymair całkowity silnika miał 50mm. Więcej info na priv
  9. Hey o wiele lepsze są te - jakośćnaprawde fajna. Moj kumpel kupil kilka zestawow (teraz sprzedaje za 90zl za dwie szt) http://www.jsumo.com/slt20-aluminum-silicone-wheel-set-33mmx20mm-pair
  10. Ale może ktos posiada jakas używke w swoich składach. Potrzebuje 1 sztuke
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.