Skocz do zawartości

ciemny

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika ciemny

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Mi w końcu też wyszło: #define zielona 10 #define czerwona 9 String odbiorDanych = ""; // Pusty ciąg znaków boolean stanZielonej = false; boolean stanCzerwonej = false; void setup() { Serial.begin(9600); // włączenie komunikacji pinMode(zielona, OUTPUT); //Konfiguracja wyjść pinMode(czerwona, OUTPUT); digitalWrite(zielona, LOW); //Konfigurujemy stan wyjść digitalWrite(czerwona, LOW); } void loop() { if(Serial.available() > 0) { // jeśli Arduino odbiera dane odbiorDanych = Serial.readStringUntil('\n'); // to zapisuje ciąg wpisanych znaków do wciśnięcia "enter" if (odbiorDanych == "zielona") { // jeśli odebrano słowo "zielona" if (stanZielonej == false) { // i jeśli zielona dioda jest wyłączona digitalWrite(zielona, HIGH); // to włącz diodę stanZielonej = true; // jej stan teraz to włączony } else { //jeśli jest włączona digitalWrite(zielona, LOW); // to wyłącz diodę stanZielonej = false; // jej stan teraz to wyłączony } } else { if (odbiorDanych == "czerwona") {// jeśli odbebrano słow "czerwona" if(stanCzerwonej == false) { // i jeśli czerwona dioda jest wyłączona digitalWrite(czerwona, HIGH); // to włącz diodę stanCzerwonej = true; // jej stan teraz to włączony } else { // jeśli jest włączona digitalWrite(czerwona, LOW); // to wyłącz diodę stanCzerwonej = false; // jej stan teraz to wyłączony } } else { Serial.println("zły kolor diody!!"); } } } }
  2. Dzięki Panowie. Zaraz się za to zabieram i dam znać czy się udało. Zmęczony byłem i może faktycznie patrzałem na rysunek a nie na dane z noty katalogowej. Tak, pracuje na zestawie z kursu. Ogólnie jestem mega zachwycony waszą stroną. Od zawsze chciałem zająć się mechatroniką no ale los chciał że zostałem księgowym 😉 Zawsze mówiłem że nic straconego i teraz działam. Świat idzie strasznie do przodu jeśli chodzi o SI i robotykę co mnie zachwyca i nie zdziwił bym się jak za 30 lat obudzę się idąc ulicą obok robotów... Tak trzymać ze stronką i nie mogę się doczekać jak skończę drugi poziom i lecę z Arduino 😃 Nie raz jeszcze będę wam zawracał głowę. Pozdrawiam. [ Dodano: 10-12-2017, 21:30 ] Dzięki Panowie dobra lekcja dla mnie. Nota katalogowa to podstawa. Wszystko działa jak należy 🙂 Działam dalej
  3. Witam, Koledzy proszę o pomoc. Dioda świeci mi się cały czas a układ złożyłem zgodnie z rysunkiem i zdjęciem. Wstyd mi a nie wiem czy już jestem śpiący i czegoś nie widzę czy jak... [ Dodano: 09-12-2017, 22:03 ]
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.