Skocz do zawartości

ciboq

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika ciboq

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Tak dzięki, właśnie zrobiłem tak jak na filmiku powyżej, ale po tym jak zacząłem lutować goldpiny zauważyłem ze grot tak wygląda próbowałem go znowu ocynować ale cyna już w ogolę nie chce się do niego kleić, no ale nic jutro będę walczył dalej dzięki [ Dodano: 01-05-2017, 18:00 ] witam, chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie, dziś doczyściłem grot za pomocą gąbki kuchennej (tą zieloną stroną) próbowałem go pobielić ale cyna normalnie od niego ucieka, a zdarzyło się tak ze cyna się na nim roztopiła i do niego przywarła, roztopienie samej cyny zajmuje około 10 sekund przy temperaturze 270 stopni, cyna średnica 1mm, ciężko mi lutować gold piny bo cyna łapie zazwyczaj z jednej strony, nie wiem co robić bo jest to nowa stacja, nowy grot i nowa cyna, wiec ciężko mi samemu ocenić gdzie jest problem dodam tylko ze po krótkim lutowani znowu grot poczerniał, może to wina lipnej cyny ?
  2. Dzięki za szybka odpowiedz, z lutowaniem miałem narazie styczność w lutowaniu przewodów lutownicą transformatorową i uczę się lutowania stosowanego w elektronice, tak jak zalecane jest w kursie do czyszczenia używałem tylko wilgotnej gąbki, grot pobieliłem zgodnie z instrukcjami w kursie, chociaż miałem wrażenie że byl juz pocynowany, w tej chwili wyglada tak Na trzecim zdjęciu widać jak odbarwiła się również osłona grota po tym jak próbowałem rozgrzać bardziej grot, myślałem że może to pomoże się tego pozbyć, mam również wrażenie że po tym jak grot poczerniał nie grzeje już tak dobrze, temperatura miałem ustawioną na 280 stopni wiec również tak jak zalecana w kursie, czy topnik kalafonia mogą tutaj pomóc, pozdrawiam Piotr
  3. Witam wszystkich mam jedno pytanko, zacząłem dziś kurs lutowania z nową stacją lutowniczom, po wykonaniu pierwszego zadania grot mojej lutownicy cały poczarniał i cyna do niego nie przylega, czy coś nie tak z grotem? Starałem sie go czyścić gąbką ale nie idzie nie wiem o co chodzi czy zniszczylem grot tymi kilkoma lutowaniami? Mam nadzieje że da rade to doczyścić, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.