Skocz do zawartości

buchbuch

Użytkownicy
  • Zawartość

    115
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

buchbuch zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 12 lutego 2017.

Treści użytkownika buchbuch zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    ze wschodu
  • Zawód
    florysta
  • Moje zainteresowania:
    pedicure

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika buchbuch

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

4

Reputacja

  1. https://www.youtube.com/watch?v=uw5mmxDCbQg How it made:
  2. Panie Marku (marek1707) kochany. Niechże Pan łaskawie zwróci uwagę na to co się ostatnimi czasy dzieje we Włoszech, Francji, Belgii czy Szwecji. Potop szwedzki już był teraz grozi jej samej. Jeśli się zdarzyło Panu w przeszłości głosować na ehenobarba (Quo Vadis) to nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować. Biorąc pod uwagę powyższe to z całym szacunkiem ale w buty Pan sobie wsadź takie "trzeźwe myślenie". Wiedzę Pan już masz, teraz proponuję zacząć uczyć się mądrości, a choćby od dzieci. Panie Treker, zachęcam do opierania swoich poglądów o samodzielne myślenie a nie statystyki. Rozumiem, że każdy ma prawo do własnych przekonań ale nie ma potrzeby wylewać ich na forach tematycznych. Polecam literaturę polską. Nie zamierzam więcej zabierać głosu na tym zacnym forum w sprawach nie związanych z jego tematyką. Pozdrawiam.
  3. Dziwi mnie trochę takie pytanie u kogoś, kto zamierza poświęcić co najmniej kilka kolejnych lat tej dziedzinie nauki. No cóż, od siebie polecam zakup miernika uniwersalnego. Na pewno się przyda bo teoria to nie wszystko. Pozdrawiam i życzę owocnej edukacji.
  4. buchbuch

    Muzykoterapia

    https://www.youtube.com/watch?v=1gvtzbPbx_o Song for targeted individuals
  5. Ok panowie żeby nie było, że jakiś głupek wpadł w poślizg i wypisuje brednie. Jak każdy problem tak i ten da się rozwiązać na kilka sposobów (no chyba, że się nie da ale to wyjątki). Spojrzałem na temat pod kątem stwierdzenia autora, że 9/10 = 0. Reszta z dzielenia się w takich wypadkach czasami przydaje i nie trzeba wtedy stosować skomplikowanych zabiegów. Jak widać ten problem już rozwiązaliście inaczej no i fajnie. Nie wspominałem nic o przesunięciach ale za pomocą kilku warunków można określić działanie programu w każdym możliwym wypadku chcąc wykorzystać modulo do takich prostych rachunków. Być może źle zrozumiałem intencję autora stąd ten pomysł z przerwaniami i dokładnym czasem zdarzeń. Operator dzielenia modulo wygląda tak: % i w tym wypadku 9%10=9 w domyśle 0.9 i ten "domysł" można określić warunkami choćby if. Skoro ma to być taka prosta aplikacja to myślę, że śmiało można skorzystać z typu float i nie bawić się w partyzantkę. Myślę też, że użycie średniej kroczącej mogło by uprościć odczyt danych gdybyś chciał mieć np. pogląd na stosunek czasu otwartych drzwi do zamkniętych w dłuższym okresie niż 5 min. Mam nadzieje, że to co naskrobałem jest w miarę czytelne i zrozumiałe. Dziękuję za uwagę. Wybaczcie jeśli się znowu wymądrzam ale musiałem sobie ulżyć 🙂
  6. Elvis, gdybyś nie był w błędzie to bym zapadł chyba na schizofremię (czy coś tam) myśląc, że czytasz mi w myślach. To nie był "wykropkowany wulgaryzm" i w zasadzie być może niesłusznie to wykropkowałem. Nie ma w tym przypadku zbyt wielu opcji więc żadna to tajemnica jak odzyskać resztę z dzielenia nie używając typów zmiennoprzecinkowych. Co do reszty "pomysłu" to zdaje się nieistotne skoro koledze Wrona, wystarcza takie najprostsze rozwiązanie.
  7. Za bardzo się przejąłeś moją wypowiedzią. Wybacz przyjacielu, ale stałeś się nieświadomą ofiarą pewnych "nieporozumień" mających miejsce na tym forum i przykro mi z tego powodu. Mimo, że chciałbym Ci pomóc najlepiej jak potrafię to niestety nie podam Ci gotowca na talerzu. Rozumiem, że skoro takie rozwiązanie Ci wystarcza to ok, możesz nie przejmować się moim postem. Pod h.. to my a nie nas 😃 Polecam poczytać o operatorach chociaż na wikipedii, nie ma ich tam dużo więc szybko połapiesz który może się nadać a przynajmniej tak myślę. Na wikipedii jest również kompletny kurs programowania w c więc korzystaj do woli i pozwól mi hodować moje kompleksy w spokoju 🤣 edit: rzecz jasna miało być BT czyli blue tootch
  8. Można, przez BF chyba, że zależy ci na zasięgu.Co do tego zliczania procentowego to chyba nie jest ostateczne rozwiązanie tylko takie ćwiczenie? Po mojemu nie ma zbyt wielkiego sensu. Jeśli chcesz monitorować stan drzwi to po pierwsze lepiej do tego użyć przerwań - zapewne koledzy chętnie ci wytłumaczą jak. po drugie lepiej by było wykorzystać do tego jakiś układ RTC albo samemu coś napisać do timera i będziesz miał dzięki temu niezależny moduł monitorujący z możliwością zapisu nie tylko informacji o zdarzeniu ale również dokładnej daty i godziny zdarzenia i co najważniejsze nie blokujący procesora. A co do dzielenia to polecam poczytać coś o programowaniu w języku c. Napiszę tylko, że problem z dzieleniem jaki miałeś można w tym wypadku rozwiązać za pomocą jednego operatora ale nie chce się wymądrzać więc nie napiszę jakiego. Mądrzejsi ode mnie zapewne chętnie ci pomogą w kilku prostych zdaniach 🙂
  9. buchbuch

    Arduino ide na atmega 8

    Nie trzeba zmieniać na "slow", posprawdzaj połączenia z prockiem raz jeszcze albo spróbuj na innym IDE, powinno działać. Być może kabel od programatora psuje połączenie, sprawdź na innym kablu albo spróbuj bez kabla.
  10. Jak komuś mathlab za ciężki a potrzeba wsparcia przy teoretycznym projektowaniu kosmicznie zaawansowanych algorytmów SI dla arduino albo chce sobie policzyć na szybko poziom szumu w torze analogowym to może się przydać taki oto darmowy program (do odrabiania lekcji również) : sMath Studio smacznego 🙂
  11. A jednak coś cie swędzi... tak, tak wiemy, wiemy.. 🙂 Popraw sobie "skarpetki".
  12. Są takie układy których nazwa pięknie opisuje ich przeznaczenie: przedwzmacniacze. Tak sobie myślę, że skoro ktoś się namęczył żeby je tak pięknie nazwać to warto z nich czasem skorzystać i zastosować tą niskoszumną profesjonalnie filtrowaną polaryzację sygnału przed przedwzmacniaczem (może być regulowana jeśli wzmocnienie ma być regulowane) następnie dopiero filtr górnoprzepustowy nie musi być dwustopniowy w tym wypadku, albo pasmowo przepustowy z regulowaną częstotliwością i ewentualnie szerokością pasma zamiast regulować częstotliwość graniczną jednocześnie zmieniając wzmocnienie (?) i wreszcie ten peakdetector z diody i kondensatora można zrealizować programowo a skoro musi już taki być (bo łatwiej) to warto by też było pomyśleć o resetowaniu bo wygląda trochę "mdło" razem z tym potencjometrem no i ten wzmacniacz na samym końcu pozostawię bez komentarza 🙂 . Z tych samych elementów można by zbudować naprawdę fajny kondycjoner zamiast robić z sygnałem jakieś cudawianki ale to tylko takie moje fantazje 😉 Nie chce marudzić czy krytykować bo nie jestem fachowcem, po prostu uważam, że tak by było ładniej co nie znaczy, że tak jak jest teraz nie będzie wcale działać, zapewne jakoś będzie...
  13. Na moje oko i tak jest nieco przekombinowany, trzeba by się chyba na coś zdecydować.. myślę, że powinieneś jednak przeczytać jakąś cegłę o wzmacniaczach operacyjnych.
  14. buchbuch

    Problem ze schematami

    Poćwicz na tym: circuits sim
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.