Skocz do zawartości

Bezdomny

Users
  • Zawartość

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Bezdomny zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 7 lutego 2016.

Treści użytkownika Bezdomny zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Bezdomny

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy roboty
  • Wschodząca gwiazda
  • Młodszy Juror

Odznaki

11

Reputacja

  1. Nowa cena, 25zł szt, niżej już nie zejdę ;D Link: KLIK
  2. Oferta wciąż aktualna. Nowy link do aukcji: KLIK
  3. Sprzedam silniki DC z przekładniami. Silniki jeździły i bardzo dobrze sprawowały się w mojej konstrukcji, którą można zobaczyć w temacie: KLIK Nie były nigdy katowane w terenie ani w wilgoci, robot jeździł tylko do kościoła. Sprzedaję bo powstaje większa konstrukcja. Silniki pracują na 12V, 100 obr/min, moc 15kg/cm, w powietrzu biorą 100mA. Przekładnie w środku cą całkowicie metalowe. Kupiłem je od chinczyków, i wcale bym się nie zdziwił gdyby to były takie same silniki jak Pololu 37Dx57L mm 😉 Przełożenie na zębatkach wynosi 102:1, sam liczyłem 😉 Cena 35zł szt, istnieje możliwość stworzenia aukcji na allegro. Pozdrawiam ;D
  4. A właśnie zastanawiałem się nad jakimś gimbalem, tylko znów nie wiem czy reagował by na tyle szybko w pojezdzie który porusza się w terenie. A poza tym to dość drogie rozwiązanie. W nowej konstrukcji będzie inne zawieszenie to może wibracje nie będą aż tak widoczne 😉
  5. Gdyby kogoś jeszcze interesowało to mam film z wyprawy robotem w teren ;D Trochę się kamera zruszyła w środku obudowy co widać na bokach ekranu. Stream zgrany z monitora PC, jakość 720p. Jak widać trochę trzęsie. Konstrukcja jest aktualnie przebudowywana na zawieszenie gąsienicowe, zapraszam do workloga TUTAJ
  6. Myślę, że będą wystarczające, w razie czego obkleję je jakąś gumą. ;D Powoli powstają gąsienice, myślę, że zdjęcie dobrze wyjaśnia ich budowę: Należy zwrócić uwagę na to, że nakrętki (M3) nie mogą być zbyt mocno dokręcone. Zawieszenie i przymiarka gąsienic: A tymczasem muszę się powoli zabierać za koła napędowe
  7. Powoli prace idą do przodu. W zawieszeniu będą pracować rolki od mebli. Kilka rzeczy trzeba jeszcze dopasować i poprawić, zdjęcie z przymiarki poniżej 😉
  8. Święta minęły, przyjechały silniki. Wyglądają super solidnie, przy 12V w powietrzu biorą około 1A. Czas powoli zabierać się za gąsienice, zawieszenie będzie trochę inaczej zrobione. Kilka zdjęć poniżej
  9. Cześć. Zabieram się za budowę robota gąsienicowego. W zasadzie będzie to rozwinięcie mojej wcześniejszej konstrukcji z tego tematu: Łazik / robot inspekcyjny Zawsze chciałem zbudować pojazd gąsienicowy, tak więc zabieram się do pracy. Rama: Całość konstrukcji będzie się opierać o hermetyczną skrzynię na elektrykę. Skłoniłem sie ku temu rozwiązaniu ponieważ wykorzystywałem już podobne we wcześniejszym robocie, takie skrzynie są wytrzymałe, lekkie, proste w obróbce, i co najważniejsze - tanie. Wykorzystana skrzynia będzie miała wymiary 310x230x130 mm. Zawieszenie: Założeniem projektowym są trzy wahacze (3 na jedną stronę) z kołami od rolek, amortyzowane na aluminiowych amortyzatorach znanych z modeli RC. Gąsienice: Jako gąsienice wykorzystam łańcuch rowerowy z przymocowanymi do niego aluminiowymi kształtownikami. Pomysł zaczerpnięty z tematu: KLIK lecz zostanie lekko zmodyfikowany. Silniki: Będą dwa, po jednym na każdą stronę. Będą to silniki klasy 550 z przekładniami, przełożenie 1:168 co da 100RPM na wyjściu i 40kg/cm momentu przy 12V (tak zapewnia producent). Założenia są takie, żeby jak najmniejszym kosztem wykonać mocną, solidną i dobrze radzącą sobie w terenie konstrukcję. Zapraszam do obserwowania tematu. W miarę możliwości będę wrzucał raporty z postępów prac : ) [ Dodano: 25-03-2016, 18:24 ] Bardzo wstępny projekt w środowisku CAD. Jak widać niema jeszcze wszystkich elementów, śrub itp. Lecz dobrze obrazuje zarys konstrukcji. Możliwe, że aby zapobiec spadaniu gąsienic użyję innych kółek, bardziej płaskich, nie aż tak zaokrąglonych jak te z rolek. Aby regulować naciąg gąsienic przednie koła będą miały regulację na zasadzie przesunięcia przód/tył.
  10. Silniki zasłonię, już jeździłem nim dość długo, nawet się nie grzeją, więc jakaś osłona z rurki PCV myślę, że by była odpowiednia Bo budowy zostały użyte skrzynki na elektrykę ze stopniem szczelności IP55, wszystkie wychodzące przewody są na dławnicach PG. Z tym, że otwór kamery i włączniki nie są zabezpieczone, ale to można dopracować. Myślę, że robot przetrwałby lekki deszcz, tak aby szybko wrócić do domu, lub skryć się gdzieś w bezpiecznym miejscu ;D A film nagram jak będę miał możliwość 🙂
  11. Wielozadaniowy łazik/robot inspekcyjny Celem pracy było wykonanie zdalnie sterowanego robota dobrze radzącego sobie w terenie, który wysyła obraz i dane z czujników do operatora. Link do tematu: https://www.forbot.pl/forum/topics7/wielozadaniowy-azik-robot-inspekcyjny-vt12267.htm
  12. Cześć, chciałbym przedstawić Wam mojego robota 😉 Celem pracy było wykonanie zdalnie sterowanego robota dobrze radzącego sobie w terenie, który wysyła obraz i dane z czujników do operatora. Budowa: Pierwszy etap budowy to projekt CAD w programie Autodesk Inventor 2015. Zawieszenie to uproszczona wersja systemu jezdnego rocker - bogie. (Link do wiki z zasadą działania wikipedia ) Zawieszenie: Praca zawieszenia: Silniki to Pololu 37Dx57L mm z przełożeniem 100:1, do tego adaptery na hex 12mm, i koła z Wild thumpera. Na maszcie znajduje się dedykowany moduł kamery do Raspberry Pi, wraz z reflektorami + dwa serwa Tower Pro do sterowania ruchem masztu. Oprócz tego z boku jest mała skrzyneczka w której znajduje się buzzer oraz czujnik wilgotności i temperatury DHT22: Całość projektu wygląda następująco, z tyłu widać zamontowaną antenę: Konstrukcja została wykonana tak jak przewidywał projekt, oprócz tego robot został oklejony folią moro, co dodało mu powagi ;D Praca zawieszenia: Elektronika: - Raspberry Pi - główny komputer sterujący, - Moduł rozszerzeń podłączany do portów GPIO (zawiera przetwornik ADC MCP3008, zegar RTC, cyfrowy kompas HMC588L i układ Darlingtona ULN2803A) - Silnikami sterują elektroniczne regulatory prędkości używane w samochodach RC, - Generator PWM Adafruit - generuje sygnał do serwomechanizmów i ESC, - Nano router TP-Link TL-WR703N do zapewnienia łączności WiFi, został lekko zmodyfikowany - przylutowałem złącze RPSMA do podłączenia zewnętrznej anteny. - Akumulatory to pakiety ogniw 18650, zostały stworzone dwa - jeden 2S do zasilana elektroniki, drugi 3S do zasilania serwomechanizmów i silników. Półka elektroniki: Pozostałe elementy: Oprogramowanie: Aplikacja sterująca na PC wykorzystuje bibliotekę QT, i SFML (obsługa pada Xbox), na robocie całość została napisana w Pythonie Okno wygląda następująco, jak widać znajdują się tam wszystkie odczyty z czujników, sterowanie światłami, buzzerem, oraz przycisk uruchamiający kamerę: Strumieniowanie video: Aby zapewnić jak najmniejsze opóźnienie i obraz HD został użyty Gstreammer. Starałem się wszystko opisać w dużym skrócie, jak macie jakieś pytania to piszcie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.