Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
  • Zawartość

    924
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    13

Belferek zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 5 października 2022.

Treści użytkownika Belferek zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

1 obserwujący

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Belferek

Kreator

Kreator (11/19)

  • To już 5 lat!
  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror

Odznaki

231

Reputacja

  1. A system operacyjny to na jakim nośniku masz zapisany? Z jakiego napędu ma się ten system bootować?
  2. Bo tu potrzebna jest usługa serwera DHCP, która standardowo pod Windowsem i Linuxem dostępna nie jest - trzeba sobie taki serwer uruchomić, lub adresować urządzenia statycznie (ręcznie).
  3. Belferek

    Przekaźnik 12V DC

    Tak - to tylko mechaniczne styki, blaszki.
  4. Belferek

    Przekaźnik 12V DC

    Arduino Ci niepotrzebne. Przekaźnik to ta niebieska kostka, a obok niej masz moduł ESP, który tą kostką steruje i z którym możesz się łączyć przez WiFi.
  5. Belferek

    Przekaźnik 12V DC

    Pytanie brzmi co na tym zdjęciu jest dla Ciebie przekaźnikiem i na czym ma polegać "sterowanie" urządzeniem? O przekaźnikach można poczytać np. tutaj: https://forbot.pl/blog/kurs-elektroniki-elementy-stykowe-przekazniki-id4335
  6. Też mi się wydaje, że autor o takim "nadajniku" mówi, ale może niech się sam wypowie. Może ma coś innego?
  7. Pod tą nazwą może kryć się wszystko. Może podaj jakiegoś linka do opisu tego modułu, a może jakieś fotki?
  8. No cóż bywa i tak jak piszesz. No niestety nie ma chyba w sprzedaży gotowych, zaprogramowanych modułów (klocków) uC, które mógłbyś sobie wpiąć w swój układ elektroniczny. Moim zdaniem bez programowania się nie obejdzie. To nie tak, że gdy zaczynałeś swoją przygodę z elektronika ludzie tylko lampowe TV mieli. Mieliśmy już komputery: Spectrum, Atari, Commodore, Amiga .......PC itd. Był już uC typu np. 8051 i jego odmiany..... Całkiem nieźle miała się Elektronika Praktyczna - super miesięcznik, w którym pojawiały się podstawy techniki uP. Polecam więc małymi kroczkami lekturę np. kursów Forbota i "polubienie" programowania uC chociażby na tym podstawowym, minimalnym poziomie. Poziom skomplikowania moim zdaniem jest podobny do projektowania układu elektronicznego i obwodu drukowanego.
  9. No nie wiem. Piszesz, że nie masz czasu ... ale masz pasję. Piszesz już któryś raz o CharGPT, a nie o programowaniu. Piszesz że kod "zegara" znajdziesz i ... nie bardzo widzę w tym pasję. Co do tych tranzystorów to wystarczy zajrzeć do noty katalogowej tego układu: https://datasheet.octopart.com/SAA1064T-N2,112-NXP-Semiconductors-datasheet-17703633.pdf Masz tam ładnie opisane wykorzystanie SAA1064 do sterowania 4 cyframi. Cały "myk" polega na zastosowanie tzw. multipleksowania cyfr tzn. szybkiego przełączania pomiędzy nimi. Cyfry pogrupowane są w pary 1 i 3 oraz 2 i 4. Informacja wyświetlana jest "parami". Wspomniane tranzystory sterowane z wyjść MX1 i MX2 są kluczami włączającymi +Vcc dla wspólnych anod wyświetlaczy.
  10. Ten artykuł Ci z pewnością wiele wyjaśni. https://ep.com.pl/files/5378.pdf Tak na marginesie to co ma wspólnego wyświetlacz z termometrem, zegarem itd.? Wyświetlacz to tylko .... wyświetlacz. Jak oprogramować zegar, termometr to już inna para kaloszy. Jak sobie stworzysz swego rodzaju "pamięć ekranu" i procedurę np. w przerwaniu, która ciągle będzie Ci wysyłała jej zawartość do wyświetlacza to zastosujesz ten moduł nie tylko z zegarem, termometrem ale w każdym programie, który będzie "chciał" coś wyświetlać.
  11. Belferek

    Komputer do kompilacji arduino ide

    Dużo już tu napisano być może ktoś wspominał. Instalujesz sobie na Linuxie OpenSSH server. Kartę sieciową wirtualnej maszyny ustawiasz w tryb mostkowany by nie męczyć się z NAT, a pod Windowsem instalujesz WinSCP (fajny programik). Na wirtualnym Linuxie tworzysz folder o uprawnieniach do zapisu i odczytu. Pliki przesyłasz do tego folderu za pomocą WinSCP, a w Linuxie standardowo. U mnie to działa
  12. Belferek

    Komputer do kompilacji arduino ide

    Ja bym poczytał o wymaganiach Windows 11 i pod tym kątem bym wybierał. Sam używam Win 11 i sobie chwalę. Moim zdaniem jest lepszy tzn. stabilniejszy i wydajniejszy niż Win 10. https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-11-specifications
  13. Belferek

    Komputer do kompilacji arduino ide

    Ja bym jeszcze w tym starym laptopie spróbował linuxa. Z doświadczenia wiem, że Linux daje drugie życie komputerom. Spróbować nie zawadzi. Możesz zacząć od odpalenia z USB jakiejś dystrybucji LIVE i sam wtedy zobaczysz, a Arduino IDE też jest dostępne dla pingwina.
  14. Belferek

    Rozdzielenie masy

    A co to za urządzenie "rozdzielacz, rozgałęźnik zasilania"? Napisz coś więcej, a może pokaż taki układ.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.