Skocz do zawartości

barteq

Users
  • Zawartość

    56
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

barteq zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 1 lipca 2010.

Treści użytkownika barteq zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa

Osiągnięcia użytkownika barteq

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Wschodząca gwiazda
  • Młodszy Juror
  • To już rok!

Odznaki

9

Reputacja

  1. Dzięki, że chcesz mi pomóc. Niewielu takich. 😋 Zamieszczam dodatkowe informacje 😃 Zdjęcia płytki od strony lutów: Schemat całej płytki: Kod programu: $regfile = "m8def.dat" 'typ procka $crystal = 1000000 'taktowanie config portb=input 'port b jako wejścia portb=&B00000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 config portd=output 'port d jako wyjścia portd=&B0000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 do 'pętla nieskończona if pinb.0=1 then 'jeżeli przycisk 1 wciśnięty toggle portd.0 'zmień stan wyprowadzenia endif 'koniec bloku warunkowego loop 'koniec pętli end To już chyba wszytko. Jeśli wiesz co jest nie tak to proszę pomóż :]
  2. Zbudowałem wszystko identycznie jak na tym kursie tylko dałem ATmegę8 zamiast Attiny2313. Wszytko wygląda tak: Program napisany jest tak jak w 3 lekcji, że przycisk 1 ma zapalać zieloną diodę, a 2 ma ją gasić. Ale nie wiem czemu dioda świeci się cały czas i prawie nie reaguje na przyciski. Wszystkiego rodzaju migacze działają poprawnie ale z przyciskami jest problem. Co jest nie tak??? Oczywiście zmieniłem na swój procek $regfile = "m8def.dat". POMOCY
  3. TO program bez kompilacji. Ten sam co twój tylko zmieniłem prędkość silników. Teraz już sie nie tnie ale nadal nie skręca w jedną stronę tylko kręci się w kółko gdy dojeżdza do zakretu w prawo. W lewo jest spoko. Teraz coś próbowałem ruszać na module z czujnikami i nie działa w ogóle. Znaczy jedzie normalnie ale nie wykrywa lini w ogóle.
  4. Dioda powinna pulsować bo wstawiłem pulsującą diodę a nie zwykłą. Teraz już zmieniłem jest zwykła. Problem rozwiązany. Już się nie tnie, ponieważ zmieniłem prędkość silników na wolniejsze z 255 na 200. To był cały problem. 😅 Ale nadal nie skręca w prawo na liniach. 😥 Jestem bardzo smutny. Sprawdziłem wszystkie połączenia z tym artykułem i multimerem. I na płytce z procem i na module. Nie wiem\ Czy możliwe, że mimo w tym jednym czujniku IR się pali to jest zepsuty???
  5. Tak! sprawdzałem. To są te 3 białe kable. A nie dość że nie skręca w jedną stronę to jeszcze jedzie tak jak by go ktoś co 1sekunde włączał i wyłączał. Dioda tak miga szybko a powinna wolno bo jest pulsująca. No rozumieie o co mi chodzi. Tak się zacina. Jakby włączać i wyłączać.
  6. Nawyk zanim odczytałem twoją odpowiedź to zamieniłem lewy czujni z prawym. Co nie dało żadnej zmiany. Caly czas nie skręca w jedną stronę po linii. Teraz zrobiłem fotki telefonem. I z tego co widzicie wydaje mi się że wszystkie czujniki działają. Więc w czym jest problem??? Sprawdzałem wszystkie połączenia na module z czujnikami. POMOCY!
  7. WItam! zrobiłem tego robota. Bardzo mi się podoba, lecz jest pewien problem. Gdy puszczam go na linie która skręca w lewo to radzi sobie doskonale. ALe gdy linia skręca w prawo to gdy dojedzie do zakrętu to zamiast skręcić w prawo po lini to skręca w lewo. Program mam ten testowy. Czego to wina???? Programu czy robota. A może po prostu lewy czujnik jest zepsuty. Proszę o pomoc
  8. Ten schemat jakiś nie zrozumiały. A poza tym nie wiem który pin w tym LCD jak się nazywa. Wszystko co zawsze podłączałem to z obu stron była po prostu taka sama nazwa pinu np. GND --> GND VCC --> VCC Ale zauważyłem ostatnio ze niektóre piny łączą się z w ogóle pinami o innej nazwie. Potrzebowałbym więc, jeśli ktoś jest tak miły schematu dokładnego połączenie ATMEGA8 z Takim samym jak ten lcd lub innym ale z takimi samymi nazwami pinów i schematu tego właśnie LCD żebym wiedział który pin jak się nazywa. Chyba że pisze to na odwrocie płytki z ekranem. Tego nie wiem.
  9. Witam szanownych forumowiczów, i liczę na ich pomoc. 😅 Chcę stworzyć płytkę do nauki programowania z ATmegą8, złączem KANDA ISP i co najważniejsze ekranem LCD 1X16. Ekran który chcę kupić to ten LCD 1X16 na AVT Nie wiem jednak jak połączyć ATmegę8 z tym o to właśnie ekranem. Niby jest tam opis w pdf, ale nie jest on dla mnie zrozumiały. W google i tutaj też szukałem i nic. Nie będę go kupował jak nie wiem jak go podłączyć, więc proszę o pomoc bo chcę go kupić XD Wybrałem ten ekran ponieważ jest najtańszy na tej stronie, a ja mam tam całą listę zakupów. Więc proszę o szybką odpowiedź. ➕ Jak zawsze gwarantuje browara
  10. wsowa dam ci piwo bo się starałeś, a ja obiecywałem. Każda pomoc się liczy, ale szczerze przyznam że nic z tego nie zrozumiałem. Byłbym wdzięczny gdybyś mi to bardziej, dokładniej i w "języku" początkujących na średnim etapie wiedzy 😐 wyjaśnił. Co do wyglądu, programu, połączeń kabli i innych funkcji mojego robota nie muszę nic mówcić bo zrobiłem go dokładnie z poradnika od Nawyka w linku wyżej. No właśnie! Ja chcę kupić cały moduł KAmodBTM222 a nie sam BTM222. Pytanie tylko jak go odpowiednio podłączyć i jak napisać program. Właściwie złożyć bo do obu rzeczy mam przykładowe programy.
  11. Witam! W najbliższej przyszłości zamieżam kupić ten moduł bluetooth. Od dawna sterowanie robotem przez telefon było moim marzeniem 😅 Bardzo dziękuję autorowi za wyjaśnienie jak podłączyć ten drobiazg, ale i tak mam kilka istotnych dla mnie pytań. Chcę podłączyć ten moduł do robota, którego właśnie kończe, a jest to Przepis na robota - w pełni programowalny Line Follower A więc cytuję: 1.Czy jest to możliwe aby ten Line Follower i ten moduł były ze sobą połączone i korzystały z jednego uC? Chodzi mi oto że opróćz tego że robot jeździ po liniach mogę go kontrolować przez fona lub komputer. Albo chociaż mogę przełącznikiem wybrać czy ma być LF czy Zdalnie Sterowany. 2.Jeśli jest to możliwe to jak złożyć program. Mam przykładowy program do tego LFa z artykułu w linku wyrzej, i mam przykładowy program do sterowania tym modułem z tego atykułu. Jak to połączyć aby i ten i ten działał. No myślę że rozumiecie o co mi chodzi 😕 3.Domyślam się, że aby podłączyć ten moduł do tego mojego robota muszę przeciągnąć dwa kabelki do pinów 2 i 3 ATmegi8. Procesor KAmodBTM222 TXD <---> RXI RXD <---> TDO Ale co z bateriami? Czy muszę odzielnie zasilać i Line Followera i moduł KAmodBTM222?? Czy można jakoś zrobić aby z jednego koszyczka z bateriami (poprostu więcej V) korzystał i moduł i LF?? 4.To samo co wyżej tylko dotyczy serwomechanizmów. Nie chcę robić drugiego robota tylko udoskonalić tego jednego. A więc chcę do niego podłączyć oto ten moduł sieci bezprzewodowej bluetooth. I proszę o wyjaśnienie jak to zrobić. /Mam nadzieję że wszyscy mnie zrozumieli. Poprostu ten moduł chcę dołączyć do mojego robota. Aby był jeden mostek, jeden uC i 2 serva. Widziałem już różne roboty wielofunkcjne ( np.zdalne sterowanie z odbiadłem i LFem) działające na jednym uC najczęściej ATmega8. Jeśli ktoś mi pomożę gwarantuję ➕ piwo, ➕ mój szacunek i będe naprawdę ➕ bardzo bardzo wdzięczny. \pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc
  12. barteq

    Mały

    Gratuluję wyśmienitej konstrukcji. Sam nie mogę uwierzyć jak to działa.
  13. No grzałem dość długo. Za pierwszym razem chciałem mieć pewność, że wyjdzie. 😥 Nie wyszło. Myślałem że to przez to że za krótko grzałem XD 😥 Później było tylko dłużej. ➕ Jutro spróbuje jeszcze raz. Teraz inną płytkę. Jeszcze mniejszą bo do światłoluba. Kostka v2 PS nie mam własnej drukarki laserowej. mama w pracy mi drukuje. teraz nie jedździ więc czekam, ale mam jeszcze kilka stron papieru kredowego ze ścieżkami. (nauczycielka)
  14. Dzięki za wszystkie rady! Popróbuje tych sposobów. A po za tym: Zrobiłem wszystko według tego poradnika!!! Długo czyściłem papierem ściernym wodnym 1000. Potem przeczyściłem płynem do mycia naczyń i jeszcze obmyłem denaturatem. Potem dałem NDP (nie dotykać paluchami) i położyłem na gazetach na to papier kredowy ze ścieżkami i ścierka. No i żelaskiem dociskałem co 20 sek podnosiłem i kulką papieru dociskałem. Wydawało mi się że ją odpowiednio oczyściłem i odtłuściłem. Wydawała się być czyściutka i błyszcząca XD. Ale czemu tak wychodzi to nie wiem. Oczywiście po żelasku włożyłem wraz z papierem laminat do wody z płynem do mycia naczyń n a jakieś 7min w tym lekko pocierając. No i odkleiłem i tak wyszło. Ufffffff.... Koniec 🙄
  15. Zapraszam do obejrzenia nowszej wersji kostka v2. Administratora proszę o zmienienie zdjęcia głownego. 🤣🤣🤣 Proszę o komentarze 🙄
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.