Skocz do zawartości

Artu

Użytkownicy
  • Zawartość

    120
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    4

Artu zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 23 lipca 2016.

Treści użytkownika Artu zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O Artu

  • Urodziny 08.03.1966

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    WINNICA k/Pułtuska

Osiągnięcia użytkownika Artu

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 100 postów
  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

14

Reputacja

  1. Nawet nie próbuj zrozumieć artystę 🤣 Oni żyją w innym świecie 😅
  2. Tesla autopilot driver 'was speeding' moments before death – prelim report
  3. Jak w temacie: Kupię mini silniczek z przekładnią. Na "wyjściu" ~30-40 obrotów. Może być używany, aby był sprawny 😋 Coś takiego jak na foto poniżej:
  4. Zastosowanie na pewno nie tylko "modelarskie"... nexpensive HD FPV w/ low lag (WIFI Broadcast)
  5. Fajowy A gdzie uchwyty na butelkę i kieliszki & szklaneczki 🙄😅
  6. Zasilanie Megi z gniazda "power jack" powinno wynosić 7-12V 7V to minimum, aby "wysterować" stabilizator 5V. Cztery akumulatory NiMh dały napięcie poniżej 5V 😋 Zasilenie z baterii 9V powinno przynieść właściwe efekty, chyb że coś jest "uwalone" na kontrolerze. Sprawdził bym diodę D1 (opisana M7) czy jest dobrze przylutowana, i czy jest "za nią" napięcie.
  7. Tak to jest, jak się przechowuje LiPol-e w stanie naładowanym 😋 Przy dłuższym "leżakowaniu" ogniwa LiPol rozładowuje się do wartości 3,8V/celę. Wiele ładowarek ma funkcję "storage", która rozładowuje/ładuje do tej wartości "napięcia magazynowania". Co do Twojego pakietu, to możesz go używać, ale Powinieneś mieć na niego większe "wyczulenie" przy użytkowaniu, a przede wszystkim podczas ładowania. Możesz jeszcze spróbować "odwrócić" proces spuchnięcia wkładając pakiet do lodówki na kilkanaście godzin. Czasami pomaga, czasami nie pomaga, ale spróbować warto 😉
  8. Artu

    Bldc

    Proste, a jakże przydatne "narzędzie" 😉
  9. Artu

    Bldc

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/multiFinder.asp?t=motor
  10. Artu

    Colobot

    Moje dzieciaki (11 i 10 lat) wciągnęły się w colobot-a bardziej, niż w najnowsze produkcje
  11. Takie modele, jeśli ich masa startowa przekracza 500g nie powinny w ogóle latać 😤
  12. Najprostszym i dodatkowo bardzo skutecznym sposobem jest zakłócenie linku RC 😋 W "maszynie" włącza się tryb failsafe, i copter sam prowadzi do operatora 😅
  13. Sorry, ale jak zaczynałem z FPV, czy drukiem 3D, to na początku przez kilka miesięcy czytałem dostępne informacje, wertowałem fora poświęcone tym tematom, zanim ośmieliłem się zadać pierwsze pytanie. Obecnie, na własne życzenie "hodujemy" pokolenie roszczeniowe (na forach, ale w szkołach również), które nie potrafi, lub nie chce samodzielnie szukać rozwiązań 👹
  14. Ale przecież to szczera, acz okrutna prawda. Wystarczy wpisać w Google extruder 3d printer, i na pierwszym miejscu (po reklamach) otrzymujemy link do: Fused filament fabrication, który tłumaczy "wszystko w temacie" ekstruzji filamentu 😋
  15. Po to, aby wymóc na "młodzieży" samodzielne myślenie i nabieranie umiejętności rozwiązywania problemów. Obecnie "wyhodowano" dużą społeczność tak zwanej "gimbazy", która czeka, wymaga, a wręcz żąda podawania gotowych rozwiązań. Wydawało mi się do tej pory, że jest to forum "politechnizacyjne", czyli pomagające wszystkim, którym "się chce", a nie leniwcom czekającym na "gotowca". Jak widać po Twojej wypowiedzi, jako Administratora Forum, myliłem się...
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.