Skocz do zawartości

admunt1

Użytkownicy
  • Zawartość

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika admunt1

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

1

Reputacja

  1. Ok. sprawę sprzętową mam już załatwioną z Waszą pomocą : ) Doradźcie proszę w sprawie oprogramowania na Arduino jak zrobić obsługę bluetooth/ WIFI ? Na kursach na forbocie tego nie ma ale jest jak zrobić na UART tylko co trzeba dopisać ? https://forbot.pl/blog/artykuly/programowanie/kurs-arduino-3-uart-komunikacja-z-pc-zmienne-id3836 Druga sprawa: Jak komunikacja bezprzewodowa między Arduino a np. telefonem jest -zabezpieczona, przed dostępem innych osób ? Czy sygnały przesyłane zdalnie np. przez bluetooth są zakodowane i jaki sposób ? Pozdrawiam
  2. Proszę Was o radę co można zrobić praktycznego w temacie: przesyłania informacji z wykorzystaniem szumu ? Jak można ten temat zrealizować np. przesyłając informacje przez bluetooth/ WiFi ? Szum dla zabawy wytwarzałem kiedyś w Matlabie / Simulinku z równań różniczkowych które odpowiadały za wytworzenie tzw. chaosu i mogłem w ten sposób wypuszczać przebiegi czasowe mniej lub bardzo mocno nieuporządkowane.
  3. Wasze pomysły są bardzo dobre, zwłaszcza dla urządzeń mobilnych typu pojazd na kołach, gdzie ciężar całej konstrukcji nie jest aż tak ważny. Natomiast w przypadku - małego modelu latającego np. wykonanego z balsy lub pianki - ciężar już będzie istotny. Zatem np. Arduino, Raspberry Pi, do tego dojdzie jeszcze bateria - to już na samym początku budowy otrzymamy sporawy ciężar konstrukcji. Macie pomysł na coś lżejszego ? Oczywiście aparatura radiowa RC ma ten problem rozwiązany, tylko że jej koszt jest zależny od ilości kanałów natomiast robiąc własne sterowanie przez bluetooth/ WIFI ilość kanałów mamy ile chcemy. Więc sam nadajnik bluetooth/ WiFi czy to w laptopie, czy telefonie mamy już za darmo, wystarczy zrobić własną aplikację. W tym miejscu potrzebuje pomocy jak rozwiązać problem komunikacji po stronie odbiornika, coś lekkiego.
  4. Pomóżcie jak zrobić odpowiednik aparatury RC do zdalnego sterowania modeli wykorzystując łączność przez bluetooth/ WIFI. Podobny projekt o nazwie - Paper Airplane już został zrobiony pod nazwą PowerUp 3.0 z wykorzystaniem nadajnika bluetooth ze Smartphone: http://techfaster.com/powerup-3-0-smartphone-controlled-paper-airplane/ https://foundry.net/shai/powerup_3_0 Mam opanowane podstawy programowania w C/C++ pod Visual Studnio, więc interfejs mógłby zrobić w środowisku Windows lub w telefonie z systemem WindowsPhone Potrzebuje pomocy jak zrobić odbiornik, który umieszczę w modelu ?
  5. Mógłbyś polecić więcej przykładów zastosowań praktycznych Raspberry ?
  6. Rozumiem szyfrowanie. A można wykorzystać chaos do kompresji ? To może być ciekawe : ) [ Dodano: 29-02-2016, 21:10 ] Testowałem w Matlabie / Simulinka różne modele chaotyczne zapisane równaniem różniczkowym. Używałem różnych metod Synchronizacji dla dwóch i jednego modelu chaotycznego. Zrobiliśmy na forum filtrację za pomocą filtra Kalmana i Alfa-Beta. Wspominałeś kiedyś, że chaos słabo nadaje się do kryptografii – chyba, że masz pomysł ? Jaką drogą radzisz pójść ? Dobrze trzymam się z matematyki.
  7. Co sądzisz Marku o zastosowaniu chaosu w kodowaniu np. obrazu ? Sprzętowo wydaje się, że to nie drogi temat bo wystarczy sama kamera, a potem to już kodowanie obrazu. Widziałeś, czytałeś coś na ten temat aby było o co się zaczepić ? Wspominałeś kiedyś, że chaos słabo wypada w porównaniu z metodami klasycznymi, a co sądzisz o kodowaniu obrazu ? Myślisz, że metody klasyczne nie będą lepsze np. generator szumu ?
  8. A jakiś pomysł w elektronice / elektrotechnice ?
  9. Może macie radę skąd praktycznie pobrać - przebiegi czasowe chaotyczne ? Najlepiej choć trochę powtarzalne i aby dało się je synchronizować w praktycznym celu. Umiem czarować z matematyki (teorii automatyki) jak ułożyć równanie, które opisuje chaos, więc mogę wymyślać jak synchronizować np. dwa przebiegi chaotyczne. Przypomnę, że synchronizacja polega na wytłumieniu drgań, oscylacji. Macie radę najlepiej z elektroniki ?
  10. Znam dobrze ten temat i chciałbym go podsumować. Moim celem jest otworzyć na Raspberry model dynamiczny (ostro matematyczny) zrobiony w całości w Simulinku z różnymi toolboxami. Chciałbym to zrobić na Raspberry, ponieważ potrzebuje odczytać przebiegi czasowe w realu przez np. GPIO Link od Chumanisty (pozdrawiam) http://www.mathworks.com/hardware-support/raspberry-pi-simulink.html?requestedDomain=www.mathworks.com Podsumowując - Jaki konkretnie radzicie program do odczytywania Simulinka z jego toolboksami na Raspberry ? Próbowałem Mathematicą ale raczej nie da się http://www.wolfram.com/raspberry-pi/ Komuś udało się? Co sądzicie o Octave ? https://www.gnu.org/software/octave/ Komuś udało się otworzyć Octave plik z Simulinka na Raspberry ?
  11. Koledzy : ) Czy jest dostępne oprogramowania na Raspberry Pi 2 współpracujące z MATLABEM / SIMULINKIEM , które umożliwia wyprowadzenie na wyjście mierzalnych sygnałów ? Polećcie jakiś tutorial jak to zrobić : ) Pozdrawiam
  12. Potrzebuje wsparcia w przygotowaniu programu do Atmegi : ) Schemat finalny sterownika, zamieszczam poniżej, dodałem głośnik oraz przyciski. Wszystko jest robione „na szybko” więc wstrzymuje się z zamieszczeniem zdjęć ; ) Pierwszy przycisk PROG1 chce użyć do przełączania wariantów świecenia diod LED. Drugi przycisk PROG2 do przełączania melodyjek polifonicznych. Wiem orientacyjnie jak modyfikować warianty świecenia diod LED ale nie jak przełączać się między nimi przyciskiem z możliwością zgaszenia wszystkich. Podobnie jak obsługą głośnika. Jak przygotować dźwięk polifoniczny ? Ze znanego kursu XYZ HOBBY ROBOT (link podałem ostatnim razem) -znalazłem przykładowy przykładowy program pozytywka z funkcją jak: int koziolek[][2]={ 523,125, 587,125, 659,250, 698,125, 659,125, 587,250, 523,250, 1047,250, 784,250, 523,250, 1047,250, 784,250, 523,250, 1047,250, 784,1000 }; Ktoś orientuje się jak wyglądają kolęndy w tej samej postaci ? Kod programu choinki zamieszczam poniżej - Tu proszę Kolegów o wsparcie : ) #define F_CPU 1000000L #include #include int main(void) { /* Obsługa przycisków na porcie C */ /* PROG1 - LEDs; PROG2 - Buzzer; */ DDRC = 0x03; /* 0x03 binarnie 000 011 */ /* Wszystkie linie portu D będą wyjściami */ DDRD = 0xFF; /* 0xFF binarnie 1111 1111 */ /* Początek nieskończonej pętli */ while(1) { /* miejsce obsługę przyciska PROG1 - LEDY */ /*1-miganie diod LED na przemian zielone - czerwone na zmianę*/ PORTD = 0xaa; /* 0xaa binarnie 1010 1010 */ /* opóźnienie 0.33 sek. */ _delay_ms(330); PORTD = 0x55; /* 0x55 binarnie 0101 0101 */ /* opóźnienie 0.33 sek. */ _delay_ms(330); /*2-gaśnięcie połowy diod LED i zapalenie na przemian */ PORTD = 0x0f; /* Ładuje do PORTD wartość 0x0f*/ /* opóźnienie 1 sek. */ _delay_ms(1000); PORTD |= 0xf0; /* ustawia bity nr. 4..7 */ _delay_ms(1000); PORTD &= 0xaa; /* zeruje bity nr. 0,2,4,6 */ _delay_ms(1000); PORTD ^= 0x0f; /* "odwraca" bity nr. 0..3 */ _delay_ms(1000); PORTD = 0x00; /* opóźnienie 2 sek. */ _delay_ms(2000); /*3 - warian 2 na odwrót*/ PORTD = 0x0f; /* Ładuje do PORTD wartość 0x0f*/ /* opóźnienie 1 sek. */ _delay_ms(1000); PORTD ^= 0x0f; /* "odwraca" bity nr. 0..3 */ _delay_ms(1000); PORTD |= 0xf0; /* ustawia bity nr. 4..7 */ _delay_ms(1000); PORTD &= 0xaa; /* zeruje bity nr. 0,2,4,6 */ _delay_ms(1000); PORTD = 0x00; /* opóźnienie 2 sek. */ _delay_ms(2000); /*4 - miejsce na inny wariant świecenia diod LED*/ /* miejsce obsługę przyciska PROG2 - Buzzer */ int kolenda1[][2]={ }; int kolenda2[][2]={ }; int kolenda3[][2]={ }; } } __________ Komentarz dodany przez: Treker Programy umieszczamy w tagach . Popraw to proszę!
  13. Jak można rozbudować układ o - wskaźnik wysterowania mocy na Atmedze ? Mam na myśli załączanie diod LED w takt muzyki. Mógłbym dodać do schematu gniazdo audio stereo do którego podałbym dźwięk z wyjścia karty dźwiękowej lub odtwarzacza mp3. Podobne rozwiązanie znalazłem w zestawie Jabel J-28. Przesyłam poniżej. Czy można tak bezpośrednio podpiąć się do portu np. PB0 kanał lewy; PB1 kanał prawy; ? J-029N.pdf
  14. Spróbuje połączyć diody na pajęczynkę lub zrobić płytkę PCB. Może uda mi się zeskanować pocztówkę i w AutoCADzie rozmieścić precyzyjnie otwory. Potem zarys płytki z otworami wrzucę do Eagla i dorysuje ścieżki. Można to zrobić tylko trzeba pilnować się skali inaczej otwory na płytce nie pokryją się z otworami na pocztówce. Precyzyjna robota a czasu mało ; ) Jakie Marku radzisz kupić rezystory SMD do diod LED? Czy mogą być 150 Ohm ? Jaki masz pomysł na użycie głośnika ? Masz na myśli odtworzenie dźwięku polifonicznego jak z pozytywki ? Widziałeś już takie rozwiązania ? Masz na myśli rozwiązanie z hobby.abxyz ?: http://hobby.abxyz.bplaced.net/index.php?pid=4&aid=7
  15. Poniżej nowy schemat. Dodałem złącze ISP przez które programuje AVRy. Marek miał racje. Trzymając się podobnych rozwiązań, skomplikowałem sprawę ; ) Co jeszcze warto poprawić / rozbudować w schemacie? sterownik oświetlenia choinki.zip
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.