Skocz do zawartości

Konstrukcja bristle/brush bot -jak?


mateuss

Pomocna odpowiedź

Witam

Chciałbym zrobic pojazd zwany bristle botem badz brush botem (sposób działania: http://pl.youtube.com/watch?v=rUSTXUis_ys ), ale taki z mozliwoscia zdalnego sterowania. Naped stanowic ma silniczek wibracyjny (wydaje mi sie, że najlepiej byloby to skonstruowac na 3 głowkach od szczoteczek(jak tutaj

)

chyba ze bardziej wydajne by były 4, w tym 2 przednie z mozliwoscia skretu.)

Głowny problem stanowi sterowanie, kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. W gre wchodzi:

sterowanie radiowe, reagowanie na pilota, wykorzystanie jakis gotowych podzespołów sterowania.

Jesli chodzi o priorytety podczas konstrukcji, to zalezy mi na tym, żeby było to proste w wykonaniu (z elektronika nie miałem za wiele wspólnego), sumaryczna cena wszytskich podzespołów nie była przesadnie wysoka (do powiedzmy 40zł), oraz aby pojazd poruszał sie mozliwei szybko i aby był zwrotny.

W sprawach elektroniki jestem kompletnie zielony, jak polecalibyscie sie za to zabrac?

Link do komentarza
Share on other sites

brush bot z definicji tez jest robotem, ciezko mi było znaleźć jakies bardziej odpowiednie forum. Do tego myslałem aby urzadzenie mialo pewne elementy samodzielnosci. Aby po napotkaniu przeszkody zaczynało wycofywac, myslałem to zrobic przy pomocy czujnika ruchu, ale nie moge znaleźć w sieci nic takiego o niewielkim zasiegu i cenie, moze cos polecicie? Btw gdzie kupujecie wszytskie wam potrzebne podzespoły, macie jakas ulubiona strone w sieci, a moze po porstu w swoich miastach w sklepach?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.