Skocz do zawartości

Rozwiązanie problemu z pytaniami początkujących


Treker

Pomocna odpowiedź

A dlaczego by nie powiązać ten nowy serwis z forbotem?

Czyli zachować login i hasło + owe punkty dopisywać wprost do konta na forum. Myślę, że to by było lepsze zarówno dla forum jak i nowego serwisu. Nowy serwis będzie miał lepszą promocję + pozycję w Google( przy zachowaniu domeny forbot ), a i użytkownicy forum częściej będą odwiedzać nowy serwis niejako przy okazji zaglądania na forbot-a.

Link do komentarza
Share on other sites

Czyli zachować login i hasło + owe punkty dopisywać wprost do konta na forum. Myślę, że to by było lepsze zarówno dla forum jak i nowego serwisu. Nowy serwis będzie miał lepszą promocję + pozycję w Google( przy zachowaniu domeny forbot ), a i użytkownicy forum częściej będą odwiedzać nowy serwis niejako przy okazji zaglądania na forbot-a.

Nie zrobiłem tego w ten sposób ponieważ nie wszyscy byliby z tego zadowoleni. Kto chce, założy ręcznie konto na http://diy.SzybkiePytanie.pl to trwa dosłownie 10 sekund! Serwisy mają działać niezależnie, tak aby nie mieszać aktywności użytkowników między serwisami. SzybkiePytanie nie ma być tylko dla początkujących z Forbota, ale dla każdego zainteresowanego majsterkowaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zrobisz jak zechcesz - w końcu Ty jesteś adminem. Aczkolwiek ja nie widzę zbyt dużo minusów takiej fuzji, a plusy i owszem:

- nowy portal uzyskałby na wstępie sporą społeczność( chętną do pomocy, co jest bardzo ważne )

- wypozycjonowanie nowego serwisu w Google zajmie Ci trochę czasu, a tak masz dużego plusa u Google

- początki zawsze są trudne dla nowego serwisu - nie wiem czy każdy się przyzwyczai, żeby sprawdzać dwa portale, zamiast jednego

Sam pomysł uważam za bardzo dobry i sam się pewnie zarejestruję - jednak przemyśl jeszcze decyzję o fuzji.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Link do komentarza
Share on other sites

kamil4u, rozumiem Twoje zdanie i sam jako użytkownik je podzielam. Jednak wiem, że sporo osób ceni swoją prywatność i nie chcieliby, aby integrowano ich konta z innymi serwisami 🙂

- nowy portal uzyskałby na wstępie sporą społeczność( chętną do pomocy, co jest bardzo ważne )

- wypozycjonowanie nowego serwisu w Google zajmie Ci trochę czasu, a tak masz dużego plusa u Google

O te czynniki akurat się nie martwię. Nie chce nowego serwisu promować Forbotem, jeśli będzie dobry, to obroni się sam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, nie tylko ja uważam, że nowy serwis powinien być połączony z forbotem. Może powinieneś dodać funkcję w profilu na forbocie aby kto chce miał konto automatycznie tworzone również tam. Z tym, że musiałbyś zablokować ręczne tworzenie loginów o identycznych nazwach jak na forbocie.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, sam widzisz ile to wprowadza zamieszania. Więcej czasu zejdzie na wytłumaczenie innym, co się dzieje podczas rejestracji, niż założenie kont przez kilka osób, które by tego chciały. Nie traktujecie tych dwóch serwisów jako jedność. One mają działać osobno i niezależnie.

Jak ktoś zakłada konto na Onecie, to nie chce od razu zakładać, go sobie na WP.

Zdanie swoje podtrzymuję i nie zamierzam, go zmieniać z wielu powodów. Tym bardziej, że rejestracja na SzybkimPytaniu, trwa dosłownie 10sec i nie wymaga nawet potwierdzenia maila (w pierwszej fazie). Pomijam już fakt, że to nie miejsce do takich dywagacji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pomysł fajny na pewno odciąży nasze forum. Jednaj moim zdaniem te dwa portale powinny być ze sobą trochę lepiej zespolone.(zakładka albo jakiś klawisz przejdź do forbot.pl i analogicznie)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.