Skocz do zawartości

Pytanie odnosnie arduino


KCPR

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkim, z gory przepraszam jezeli zamiescilem temat w zlym dziale. Mam pytanie odnosnie arduino. Czy kupujac np. Plyte glowna arduino bede mogl podlaczyc dodatkowe moduly wlasnej roboty np czujniki odbiciowe czy zdalne sterowanie, czy bede zdany juz tylko na gotowe moduly przeznaczone do arduino. Szukalem w intenecie odpowiedzi na to pytanie niestety nie udalo mi sie znalezc. Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzieki za odpowiedz 🙂 wyczytalem wlasnie ze mozna za pomoca arduino sterowac roznymi urzadzeniami urzadzeniami ale odnosnie robotyki nie znalazlem odpowiedzi. I nie bylem pewien czy arduino moze zastapic plyte glowna robota do ktorej moge podlaczyc swoje moduly dodatkowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To znaczy to, że na arduino można zrobić robota wiedziałem, lecz nie do końca bylem pewien czy arduino będzie współpracować z modułami zrobionymi przeze mnie i czy będzie się to opłacać bardziej niż zrobienie płyty głównej samemu. Jeżeli arduino współpracuje z innymi modułami niż gotowe to będzie mi o wiele łatwiej zrobić np. czujnik niż cala płytę główną jak na początek.

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście, że współpracuje. Przecież to zwykła Atmega z odpowiednio wyprowadzonymi złączami i wgranym bootloaderem. Jeśli planujesz robota na Arduino, zainteresuj się tą płytką: http://www.trobot.pl/Sterowniki-robotow/Sterownik-robota-Romeo-wszystko-w-jednym-zgodny-z-Arduino Jest zgodna z Arduino, a dodatkowo ma już wbudowany mostek H i złącza pozwalające na wygodne podłączanie większości czujników.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Touz wiem co chcialem wiedziec. Dziekuje za odpowiedzi. Chyba zeczywiscie skusze sie na tego Romeo, bo wyglada o calkiem fajnie. Mysle,ze temat do zamkniecia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.