Skocz do zawartości

Hexapod Gramek


MatManiak

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gratuluję konstrukcji 😉 Ciekawie porusza się Twój Gramek (albo mi się wydaje, albo na pierwszym filmiku chód jest jakiś inny? 😎 ) 🙂 Jakiś czas temu miałem zamiar zbudować taką samą zabawkę only for fun i tak samo jak Ciebie, zainspirował mnie robot Micro Maestro 😃 Nie zbudowałem, bo dokuczył mi brak 2 serw.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję konstrukcji 😉 Ciekawie porusza się Twój Gramek (albo mi się wydaje, albo na pierwszym filmiku chód jest jakiś inny? 😎 ) 🙂 Jakiś czas temu miałem zamiar zbudować taką samą zabawkę only for fun i tak samo jak Ciebie, zainspirował mnie robot Micro Maestro 😃 Nie zbudowałem, bo dokuczył mi brak 2 serw.

Porusza się tak samo na wszystkich 3 filmikach (zresztą dla hexapoda zrobionego z 3 serw jest tylko jeden możliwy rodzaj chodu 😉 ) - różnice mogą wynikać jedynie z momentów w których "skręca" i idzie prosto, dlatego może Ci się wydawać, że chód jest inny. Na tych filmikach w sumie trochę przypadkowo on nagle zmienia kierunki, ale to wina mocnego światła za oknem i/lub złej kalibracji czujników (mają różną rezystancje i w programie na sztywno mapowałem odczyty - niestety nie miałem 2 identycznych fotorezystorów).

Hehe, ja nie miałem serw wcale, ale jak zobaczyłem ten filmik pololu to kupiłem sobie parę sztuk, bo wiedziałem, że muszę mieć swojego mikro hexapoda! 🙂 Tym bardziej, że pozostałe elementy poza serwami miałem, więc zainwestowałem te 36zł w kupę dobrej zabawy:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Robocik świetny, gratuluję konstrukcji 🙂

Ale przyczepiłbym się chyba tylko do estetyki, jak go ulepszysz pod tym względem to będzie robił jeszcze lepsze wrażenie.

Jeszcze raz gratuluję 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Takie konstrukcje lubię, prosta, mała, fajna 🙂

Sam w planach miałem podobna konstrukcje po obejrzeniu tej od polu.

Jak się przełamię i zacznę budowę to może powstanie nowa konkurencja (bo widzę że niedaleko), jakieś walki pająków albo coś 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Takie konstrukcje lubię, prosta, mała, fajna 🙂

Sam w planach miałem podobna konstrukcje po obejrzeniu tej od polu.

Jak się przełamię i zacznę budowę to może powstanie nowa konkurencja (bo widzę że niedaleko), jakieś walki pająków albo coś 😋

O, no - faktycznie niedaleko 😉 Nawet na imię tak samo mamy 😉

Zaktualizowałem pierwszy post - dodałem wagę robota - 64 gramy (wcześniej strzelałem, że około 50 gram - jak widać, pomyliłem się).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.