Skocz do zawartości

[Linefollower] Silver2


Pomocna odpowiedź

Rozpoczynam worklog'a, w którym będę starał się dzielić w miarę regularnie postępami z budowy Silvera2. Dla przypomnienia będzie to następca tej konstrukcji.

Wstępne założenia:

- ostania konstrukcja na AVR

- lepsze enkodery

- zmiana kilku drobnych koncepcji w kształcie

- powrót do czujników na osobnej płytce

Wszystkie rzeczy będę wpisywał luźno w kolejnych postach. Najbliższe zadania to wybór ogumienia (zamówiłem sporo oponek mini-z), nowe koła. Wybór enkoderów.

Konstrukcja ma powstać do końca lipca, w celu przetestowania wszystkiego przed kolejną, która będzie przeznaczona już konkretnie na zawody 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Odlewałem już z kilku różnych, jednak nie opłaca mi się więcej testować. Zdecydowanie z mini-z można wybrać takie o odpowiedniej przyczepności. Jedyne nad czym mogę się jeszcze zastanowić to poliuretan taki jak w Tsubame.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zamówiłem prosto z eBay-a wyszło zdecydowanie taniej niż oferty jakie pojawiały się czasami na Forbocie. Mogę polecić tego sprzedawcę: http://www.ebay.com/sch/jr-rc/m.html?_sacat=0&_nkw=Mini-z%20tire&_armrs=1&_sop=15&_clu=2&_fcid=163&_localstpos=&_stpos=&gbr=1

Pewnie niedługo będę znowu zamawiał coś i sprzedawał na Forbocie moje zapasy, których już nie potrzebuję. Więc zawszę można się też do mnie po coś zgłosić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzucam zdjęcia oponek, które dotarły do mnie. Specjalnie zamówiłem różne: wąskie, szerokie, z bieżnikiem, o różnym profilu etc.

Najpierw te z bieżnikiem, dwie twardości 30 i 20:

Szerokie 30:

Wąskie 20, które nie są płaskie:

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak jest. Oponki z bieżnikiem mają już trochę inne właściwości, chociaż te 20 jeszcze mogą się przydać. Wyższych niż 30 już raczej nie będę testował bo nie ma chyba sensu. Ostatnie są wręcz lepkie.

Harnas, testujesz też jakieś oponki? Masz coś do porównania?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze nic nie testowałem, ale z reguły opony bez bieżnika mają lepsza przyczepność na płaskich powierzchniach, z bieżnikiem na lepiej radzą sobie na bezdrożach (pomiędzy bieżnik wciskają się wszelkie wypukłości).

Im bardziej twarda opona tym gorzej się "przykleja" do podłoża, ale ma lepszą wytrzymałość na ścieranie i "wyrwanie" kawałka bieżnika.

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda ze nie kupiłeś twardosci 10 do porownania - teoretycznie powinny być jeszcze lepsze. Gdzieś na ebay widziałem twardość 8, ale to chyba nie oryginalne z kyosho, więc to taki chwyt marketingowy;)

Ogolnie, intuicja podpowiada, ze największa przyczepność powinny mieć gladkie "wide" o twardości 10.

A felgi też kupiłeś, czy będziesz toczył?

Link do komentarza
Share on other sites

10' jeszcze żadnych nie testowałem. Zamówię pewnie przy najbliższej okazji.

Felg nie kupowałem, zastanawiam się nad toczeniem, jak trafi się "okazja" to może przetestowałbym wydruk 3D - ale to już czysto z ciekawości 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Się jeszcze nie mają wcale 🙂

Nie mam teraz czasu przez uczelnie. Zresztą i tak nie potrzebuję go w tym "sezonie", wiem co potrzebuję, przerobienie projektu starych płytek nie powinno zająć więcej niż kilka dni.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.