Skocz do zawartości

Klasyfikacja konstruktorów 2011/2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Czym jest klasyfikacja konstruktorów?

Klasyfikacja konstruktorów to nowe przedsięwzięcie wortalu Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mająca na celu wyłonienie najlepszych konstruktorów, których roboty startują w kategoriach: linefollower, micromouse, minisumo oraz sumo. Aby dołączyć do rankingu należy zarejestrować swoją drużynę oraz regularnie przesyłać wyniki jakie osiąga się na polskich zawodach robotów. Dobry konstruktor powinien również dzielić się własną wiedzą z mniej doświadczonymi, dlatego dodatkowe premie punktowe można zdobywać za opisywanie swoich robotów na forum.

Czy jeszcze mogę się przyłączyć?

Trwa pierwszy sezon klasyfikacji konstruktorów, przyłączyć się możesz w dowolnym momencie. Jest to projekt nowatorski, wierzę że wspólnymi siłami stworzymy coś co pozwoli na jeszcze szybszy rozwój robotyki amatorskiej w naszym kraju. Ranking zostanie podsumowany w lipcu 2012 roku, zależnie od zainteresowania całym projektem, najlepszym konstruktorom przyznane zostaną nagrody rzeczowe. Wygrani są jednak wszyscy, którzy mają odpowiednie umiejętności do zbudowania robota - dlatego głównie traktujemy to jako dobrą zabawę i przyjazną rywalizację. Niech wygra najlepszy!

Temat ten stworzyłem, aby nowi użytkownicy mogli się dowiedzieć o klasyfikacji. Tutaj możecie też poruszać sprawy z klasyfikacją. Zostawmy tylko na razie temat zmian w regulaminie, które ostatnio dość głośno omawialiśmy. Jest trochę za wcześnie na ocenę sytuacji.

klasyfikacja.png

Link do komentarza
Share on other sites

Z przyjemnością informuję, że przygotowałem dla wszystkich konstruktorów biorących udział w klasyfikacji małą niespodziankę.

Drużyna, która po zawodach T-BOT 2012 uzyska łącznie największą ilość punktów otrzyma wejściówkę VIP na zawody RobotChallenge, które odbędą się już niedługo w Wiedniu! Pod uwagę brane będą punkty zdobyte za linefollowery, minisumo oraz sumo. Kategoria micromouse nie bierze w tym udziału z powodu braku takiej konkurencji w Wiedniu.

Dodatkowo, na początku lutego wszyscy konstruktorzy otrzymają rabaty do jednego z dużych sklepów elektronicznych!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jest początek lutego kiedy jakieś info? I jak to będzie wyglądać dokładnie tzn. za każdą kategorię jest wejściówka tzn. jedna dla MS, jedna dla LF, itd. czy dla drużyny która zgromadzi w 3 kategoriach max pkt? I jakie profity są z takiej wejściówki oraz ile os. ona obejmuje?

Link do komentarza
Share on other sites

Miło, że ktoś o tym pamięta 🙂

Jak tylko dowiem się coś na temat rabatów do oczywiście dam Wam znać - nie chce podawać tutaj konkretnych terminów, bo nie zależy do wyłącznie ode mnie.

Co do RC, to jest jedna wejściówka VIP (tak jak co roku) - z tego co wiem to w tym roku daje ona głównie koszulkę oraz darmowy dostęp do bufetu. Chyba warto - Nes z Timonek byli raczej zadowoleni ostatnio 🙂 Przyzna ona będzie przedstawicielowi najlepszej drużyny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker, czyli rozumiem, że wygląda to tak: drużyna A/ pkt LF+pkt MS+pkt SS=XX, ta drużyna, która ma największą liczbę XX wygrywa i dostaje wejściówkę VIP, która obejmuje 1os. Jeśli tak to mamy nie lada wyzwania będzie ciężko 😅 ale kto nie próbuje ten niema!

Link do komentarza
Share on other sites

Po rejestracji drużyny sam obserwuje pojawiające się konstrukcje i dodaje punkty zależnie od punktów regulaminu nr 11-12. Jeśli coś przeoczyłem to zapraszam na PW 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker w sprawie formalnej. Nie ma jak dostać się do tej klasyfikacji konstruktorów. Umieść jak możesz w jakimś widocznym miejscu link do niej bo nie można tego znaleźć nigdzie. Najlepiej by było na głównej stronie. Myślę, że jest to tego warte.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, właśnie zapomniałem wczoraj napisać. Przeszukałem dokładnie całego maila i dodałem wszystkie zaległe wyniki. Jeśli czegoś teraz nie ma w klasyfikacji to proszę podesłać wynik jeszcze raz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zasadniczo nam to nie robi kompletnie żadnej różnicy, ale jest mała nieścisłość u nas.

Shadow zajął II. miejsce na ROBOMATICONIE 2012, a nie sumochallenge - tak tylko w kwestii formalnej, aby klasyfikacja pokrywała się z rzeczywistością i nie było konfilktów.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pomysł na zmiany w skrypcie Klasyfikacji konstruktorów. Mianowicie chodzi o to, aby połączyć klasyfikację konstruktorów z panelem konta na forbocie. Wyglądałoby to tak jak na poniższej grafice.

Byłby to panel do zarządzania całym swoim profilem w klasyfikacji. Punkty, jakie zdobywałby robot były by dodawane do klasyfikacji tylko w momencie opublikowania robota na forbocie. Każda osoba mogłaby wybrać robota z listy (tak jak to jest aktualnie zrobione z polem "zawody" oraz "kategoria"). Każda drużyna miała by jeden miesiąc czasu od zawodów na dodanie opisu robota (jeżeli tego opisu dotychczas nie było) oraz na dodanie wyników.

Edit:

Zawody we Wronkach liczą się do klasyfikacji konstruktorów?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.