Skocz do zawartości

Programatory do układów PLD


Nowka

Pomocna odpowiedź

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy spotkał się ktoś z programatorem do układów programowalnych PLD tyle że pod USB?

Z tego co widzę wszystkie są na port LPT a pod USB jest tylko jeden firmy altera. Nazywa się MultiLINX i - najwiekszy problem - nie sposób go zdobyć.

Z góry proszę nie pisać żebym kupił przejściówkę bo nie chcę przejściówki tylko programator pod USB. A co do przejściówek USB->LPT to nadają się tylko do drukarek.

Mogę kupić też kartę PCMCIA z portem LPT ale nie o to mi chodzi.

Po prostu chciałbym wiedzieć czy jest taki programator.

zaqadnik wiesz coś może na ten temat? Lub ktokolwiek inny?

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem, że jest coś takiego jak USBblaster. Poszukaj może na www.kamami.pl lub w Propoxie. Osobiście używam JTAG na LPT. No i jeszcze jedno, układami PLD jakiej firmy się bawisz ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za info. Poszukam jeszcze koniecznie może się coś znajdzie.

W kamami niestety nie ma pod USB.

Dopiero zaczynam z PLD a że praca i obowiązki to za dużo czasu nie mam ale idzie dobrze 🙂

Mam zestaw ZL1PLD i kostki Altery EPM7128 i Xilinxa XC95108.

Link do komentarza
Share on other sites

Do Altery to na pewno USBBlaster. Co do Xilinxa to nie wiem, zobacz na stronce Xilinxa czy nie poleca jakiegoś JTAG przez USB, bo w sumie kostki i tak programujesz JTAGiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Patrzyłem za tym USB Blasterem ale cena jest porażająca. Jest jakiś klon Quick Blaster ale cena 250zł. Masakra. Tyle samo kosztuje porządna karta PCMCIA->USB. Schemat do tego USB Blastera znalazłem ale trzeba jeszcze wsad do EPROMu.

Myślałem że będzie trochę łatwiej z tym programatorkiem pod USB. Ale te ceny jak dla hobbysty troszkę za wysokie.

Mam też stary komp ale z tego co wiem to Quartus II czy Max+Plus potrzebują 128RAMu, i 400MB na HDD, a to jest stary laptop z procesorem 486.

Chyba taniej mnie wyjdzie kupić jakiś komputer.

Rany ale jestem skąpy może kupie tego Blastera.

Link do komentarza
Share on other sites

Schemat do tego USB Blastera znalazłem ale trzeba jeszcze wsad do EPROMu.

Wsad do EPROMu jeszcze można jakoś zdobyć. Ale jest potrzebny również wsad do układu programowalnego (7064), który jest w programatorze USB Blaster - i tu jest cała tajemnica, no i stąd ta cena.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.