Skocz do zawartości

Jaka stacja lutownicza ?


ps19

Pomocna odpowiedź

Szukam stacji lutowniczej do 200 zł (Maksimum) do SMD,THT.

Miałem lutownice kolbową, ale strasznie się grzała i wszystkie ścieżki się odklejały (Na mierniku było prawie 530°C) 2 płytki poszły przez nią do kosza + 1 L293D

Mam na uwadze te modele:

SORNY ROONG INDUSTRIAL PENSOL-SL10E-N - Stacja lutownicza; analogowa; 48W; 150÷450°C; ESD

SORNY ROONG INDUSTRIAL PENSOL-SL20-N - Stacja lutownicza; analogowa; 48W; 150÷420°C

Stacje lutownicze serii PENSOL-SR976

STACJA LUTOWNICZA CYFROWA XYTRONIC 230V/45W

Stacja lutownicza grotowa cyfrowa PT 937

Stacja lutownicza grotowa cyfrowa PT 937+

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w podobnym zakresie cenowym kupiłem pt937, co prawda chińczyk, ale od 2 lat sprawuje się doskonale, duży wybór grotów, silikonowy kabel do kolby, wymienna ceramiczna grzałka z termoparą. Ja się nie zawiodłem, nie mam jednak porównania ze sprzętem pensol, czy XYTRONIC, jednak wiem, że sprzętu pt używa kilka osób z forum. Miałem kilka razy przyjemność lutowania na stacji wellera, ale to zupełnie inna bajka i przedział cenowy 😃.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,

Ostatnio, dość nie dawno kupiłem, WEP 936 Cena 49zł więc nie spodziewałem się zbyt wiele. No jak to chinczyk. Jednak z ciekawości go rozebrałem. Jest grzałka z termoparą, niestety mam wątpliwości co do sterownia temperatura, dość skąpa płytka sterowania, dokładnie nie wiem co tam siedzi ( jakiś scalak tam jest). Nie mam jak pomierzyć temperatur. Mam w planach dorobić własne sterowanie z wyświetlaczem. Ale lutuje się całkiem dobrze. Nie narzekam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Z pewnością wiele osób na forum poleci Ci xytronic 369 - sam kiedyś miałem przyjemność na takiej pracować, co prawda przez chwilę (na jakichś zawodach), ale wygodne urządzenie - bardzo poręczna kolba, no i mnogość akcesoriów (grotów) również zachęca.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Popieram Bobbyiego - do 200zł tylko Xytronic 369, ale wersja analogowa (cyfrowej nie testowałem). Bezawaryjna praca przez 5 lat w domowych warunkach (czyt. średnio jedna-dwie płytki tygodniowo), do dzisiaj (z 8 lat) jest bezawaryjna, ale z niej nie korzystam 🙂 Drugą sprzedałem na Allegro za 169zł i to była rozsądna cena, więc pewnie coś znajdziesz. Gdybym nie kupował stacji z HotAir, to bym przy niej został już na wieki 🙂

Tych tańszych nie polecam, bo z reguły okazuje się, że częsta wymiana grota szybko nadrabia różnicę - kto oszczędza, płaci dwa razy 🙂 Oczywiście to nie jest reguła, ale zwykle tak bywa.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba będę brał Xtronica 369D, ale jeszcze poczekam na opinie.

W avt pisze, że do lutowania bezołowiowego i mam pytanie czy będzie można lutować nią zwyczajną cyną ?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam Xytronica 369D i jestem naprawdę zadowolony. Kupiłem ją na początku tego roku i jak na razie zero problemów. Jedyny minus to brak hot-aira ale póki co nie odczuwam jeszcze tego zbyt mocno.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to HotAir staje się niezbędny dopiero w przypadku obudów BGA, przecież każdą TQFP, nawet z rastrem 0,5mm da się bez problemu kolbą polutować. Dlatego IMHO na początku HotAir jest absolutnie zbędny - po co płacić za coś, czego się nie używa?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.