Skocz do zawartości

ARM + Linux = Raspberry Pi dla robotyki


gdm

Pomocna odpowiedź

Witajcie,

Jakiś czas temu natknąłem się na stronę projektu Raspberry Pi. Im dłużej o tym czytam newsów, tym bardziej nie mogę doczekać się premiery. Za tak niską cenę można mieć mini komputer z Linuksem do zastosowań w robotach, myślę tu o rozpoznawaniu obrazów + komunikacja w każdej praktycznie postaci. Zresztą na wielu stronach ludzie przytaczają niesamowite pomysły wykorzystania tego komputerka. Jakiś czas już programuję w Linuksie i jeśli zainteresowanie z waszej strony będzie duże tym projektem, to mogę napisać artykuły na forbot, a być może nawet kurs programowania pod tę platformę.

Poczytajcie o projekcie i wyraźcie opinie https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGZwSGQwV19XMlgwVUlDTnUtSE9nbFE6MQ.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem za. Bardzo chętnie przeczytałbym kurs na temat tego układu. Czytałem już o nim i z niecierpliwością oczekują listopada 🙂. No i mam nadzieje że będą wysyłać do Polski ;

Strona projektu http://www.raspberrypi.org/

wg informacji będą dwa modele po 25$ i 35$ wysyłane także poza Wielką Brytanię.

Link do komentarza
Share on other sites

No bardzo atrakcyjna płytka embledded i ciekawe jak by sobie radziła z przetwarzaniem obrazu:D Jakaś dodatkowo baza danych dobre AI i mam Terminatora heheh 🙂 a tak do tematu dobrych tutoriali nigdy za wiele a co do samej płytki coś ciężko mi wieżyc ze tak mało bd to kosztować pewnie w polsce bd już kosztować jakieś 450pln ;/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślę, że należy poczekać, aż płytka będzie w fazie produkcyjnej. Z dostępnością i ceną w Polsce nie martwiłbym się aż tak. Po pierwsze założenia fundacji, która tworzy Raspberry Pi, zapewniają w pewnym sensie ogólną dostępność i niska cenę zestawu. Po drugie żyjemy w takich czasach, w których bardzo łatwo kupić coś przez internet (weźmy np. sklep HobbyKing z Hong Kongu).

Co do możliwości układu to proponuję pobieżnie przeanalizować dokumentację do użytego tam procesora. Sama szybkość taktowania rdzenia zapewnia już wystarczającą moc obliczeniową dla wielu zastosowań, a dodatkowo procesor posiada pewne wbudowane sprzętowe kontrolery odciążające go.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja byłbym zainteresowany instrukcją uruchomienia UART na którymś z pinów na płytce tak, aby był sterowany jak port szeregowy w Linuksie.

GPIO w RPi ma możliwość obsługi portu RS232, dokładny opis złącza jest

tutaj. Daleko tam do instrukcji, ale to już coś na początek.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.