Skocz do zawartości

Miejsce na krótkie newsy o robotyce


Undroid

Pomocna odpowiedź

Ostatnio pojawiają się tematy, które są baaardzo krótkimi newsami. Dlatego stworzyłem tutaj temat, w którym można umieszczać takie informacje lub same linki.

Lepiej niech wszystkie takie "drobiazgi" będą w jednym miejscu.

Link do komentarza
Share on other sites

Naukowcy z Florida Institute for Human & Machine Cognition pracują nad ciekawym robotem przypominającym strusia. Robot ma być wytrzymały i szybki. Na razie dokładnie nie wiadomo do czego miałby służyć, prawdopodobnie wojsku.

źródło: FastRunner

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Problem bezdechu sennego jest coraz częstszy. Ilość chrapiących osób wzrasta i dotyka także ludzi młodych. Nieprzespane noce i walka z koncertującymi w nocy partnerami to tragedia. Okazuje się, że robotyka może okazać się wybawieniem. Japońscy naukowcy opracowali robota poduszkę, który skutecznie stara się przeszkadzać chrapiącym. Pomysł przyznaje jest niezwykle oryginalny, a jak Wam się podoba? Myślicie, że jest w stanie spełnić swoje jakże niełatwe przecież zadanie?

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, PocketBot, pierwowzór tego robota z Twojego posta, zajął pierwsze miejsce w kategorii freestyle na poprzednim RobotChallenge 😉 Fajnie, że Ondřej rozwija tę konstrukcję.

//Edit: O. Napisałem to zanim obejrzałem filmik do końca 🙁

Ja ostatnio jestem zachwycony sześcionożnym robotem kroczącym, który może zwinąć się w kulę:

http://www.robots-dreams.com/2011/12/sphere-morphing-hexapod-robot-video.html

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.