Skocz do zawartości

Model Follower - Cyklop (teraz już pod roboczą nazwą: Feniks)


grakam

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gdyby zastosować większe przełożenie do tego silnik krokowy uzyskałbyś lepszą płynność. Ogólnie fajny projekt. pozdrawiam

"Skokowa" praca mechanizmu wynika głównie ze stosunkowo wolnego napływania nowych współrzędnych. Transmisja na ziemię odbywa się z prędkością 1200 bodów a przesyłany jest bądź cały string GGA, bądź tak okrojony aby znalazły się w podstawowe dane ale i jednocześnie był czytelny dla aplikacji pokazujących położenie w tym przypadku modelu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak króciutko: powstaje 2 ver. mechanizmu, bedzie to trochę już inna bajka 😃 . Ponieważ po wielu perypetiach pomysł powstał jakby na nowo mechanizm otrzymał nową nazwę "FENIKS" 😃

Na filmie sterowanie bezpośrednio z radia RC : lewo-prawo, góra-dół i takie tam 😃 . Przełożenie PAN serwo-mechanizm 1:1. Poprzednio przy tej prędkości obrotowej "głowicy" nie wyrabiał się enkoder. Teraz mogę prędko "gibać" na lewo i prawo prawie do woli (oby ADC się wyrobiły 😃 ) .

I parę fotek. Muszę się przywyczaić, że na diodzie trzeba je pierw wysłać na serwer - chyba, że nie chcecie śledzić moich postępów w pracach nad anteną śeldzącą.

A tu kabelki powędrują do dołu.

W osi obrotu łożysko z przepustem na kabelek antenowy.

Konstrukcja napędu ułatwia modyfikacje. Może silniki krokowy .

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dodałem ciekawy element, na rc-cam nazywamy go "kulkoniwelator" ponieważ pozwala na rezygnację z kabla a jak wiadomo kabelek potrafi się nieźle poskręcać aż powstaną kulki 😃 .

Krótka prezentacja przydatności w/w.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki !!!!!

Dostałem dzisiaj "ponaglającego" maila w sprawie nagrody. Jakiej nagrody myślę sobie

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się iż moja konstrukcja wogóle zostanie zauważona na "robocikowym" forum - a jednak 😃 .

Jeszcze raz dziękuję za głosy 😃 .

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, sorry jestem pierwszy raz na forum a przyciągnął mnie Cyklop.Fajne, ciekawe i prosta idea- gratuluję.Mam prośbę do kolegi grakam'a(tak chyba należy to odmieniać). Projektuję akurat model systemu solarnego nadążającego za słońcem. Czy możesz podesłać szczegóły dotyczące przekładni obracających horyzontalnie i wertykalnie to ustrojstwo. W moim modelu panel słoneczny ma wymiary 370x270 mm i wagę 1,5 kg. Nie mam za bardzo czasu na obliczanie tego wszystkiego, chodzi mi o sam w miarę dokładny schemat kinematyczny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, sorry jestem pierwszy raz na forum a przyciągnął mnie Cyklop.Fajne, ciekawe i prosta idea- gratuluję...

😃😃😃

...Mam prośbę do kolegi grakam'a(tak chyba należy to odmieniać). Projektuję akurat model systemu solarnego nadążającego za słońcem. Czy możesz podesłać szczegóły dotyczące przekładni obracających horyzontalnie i wertykalnie to ustrojstwo. W moim modelu panel słoneczny ma wymiary 370x270 mm i wagę 1,5 kg. Nie mam za bardzo czasu na obliczanie tego wszystkiego, chodzi mi o sam w miarę dokładny schemat kinematyczny.

Pozdrawiam

"Cyklop'a" nie będę dalej rozwijał. Teraz na warsztacie jest "FENIKS" i jeśli jego opis Cię interesuje to postaram się coś przystępnego sklecić. Mało mam teraz wolnego czasu więc proszę o odrobinę cierpliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam wrażenie, że prośba o cierpliwość z powyższego postu była poważnym wyzwaniem 😉 .

Po długiej przerwie odkurzyłem mechanizm anteny i zabrałem się za sterownik oparty na ARM'ie. No właśnie po drodze musiałem nauczyć się i przećwiczyć sporo rzeczy związanych z tą rodzina procesorów (STM 32) . Jeżeli jeszcze kogokolwiek interesuje moje prace nad konstrukcją anteny śledzącej zapraszam na dwa krótkie filmy.

Na pierwszym widać jak sterownik podąża za "modelem z nagrania" 😃 (film pocięty więc nie wszystko idealnie pasuje), na drugim już po umocowaniu do "walizki" wyszukuje północ i stara się ten kierunek utrzymać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.