Skocz do zawartości

Podstawy - jeszcze raz


fylyp

Pomocna odpowiedź

Witam! Jestem nowym użytkownikiem i niedawno zainteresowałem się robotyką.. dziś zacząłęm czegoś szukać za pomocą google. Przeszukałem sporo linków jak i również sporo tematów na tym forum. Głównie interesowały mnie podstawy i początki, ale niestety się zawiodłem. Sądzę, że takie fora mają ułątwić takim jak mi zaczęcie zabawy w roboty.. no tak na siłę to jakbym poszukał jeszcze ładnych parę godzin to znalazł bym to czego oczekuję.. u was doszukałem się tylko postów polecających jakieś linki, z których często niewiele wynikało i postow polecających książki.. no ale zawsze coś.. znalazłem: że muszę mieć spore pojęcie o elektronice (z tym nie będzie problemu: mam w domu mnóstwo książek na ten temat i tatę inżyniera), mechaniką(a to to chyba sama przyjemność) i informatyką.. i to w sumie na tyle.. przeciętny początkujący taki ja ja poszukuje np przykłądowych programów, intrukcji do programów do pisania instrukcji dla robota, krótki opis części(szczegółowo) potrzebnych do budowy.. i nie chodzi mi tu o linki do sklepów z zestawami.. byłem na UTP w Bydgoszczy na spotkaniu promującym robotykę i panowie profesorzy twierdzili, że wystarczy wydać góra 15 zł jak się nie ma kasy, bo silniczki np mozna wyciągnąć z jakiegoś starego urządzenia.. płytki te takie zielone(i tu też prosiłbym o przybliżenie tematu) też skądś wydłubać..a wy tu pisaliście, że książek za 400 zł mam sobie kupić i robota do samodzielnego montażu za 150 zł... a to chyba nie po to są takie fora.. liczę na wasze dobrodziejstwo i jeżeli istnieje temat, który by mnie w pełni zadowolił(wnioskując z ww warunków) to z góry przepraszam ale jest nieźle zakopany..

jeszcze raz dzięki..

Link do komentarza
Share on other sites

przeciętny początkujący taki ja ja poszukuje np przykłądowych programów, intrukcji do programów do pisania instrukcji dla robota, krótki opis części(szczegółowo) potrzebnych do budowy.. i nie chodzi mi tu o linki do sklepów z zestawami

Za czasem coś takiego się pojawi, narazie staramy zapewnić dobre aspekty techniczne forum, aktualnie zmieniany jest serwer i czyszczone są konta utworzone przez boty.

a wy tu pisaliście, że książek za 400 zł mam sobie kupić i robota do samodzielnego montażu za 150 zł

Ksiązki za 400zł,,, To były książki + elementy do nauki elektroniki dla osób, które nic na ten temat nie wiedzą. My nie polecamy takich robotów do samodzielnego montażu.

Za wszystkie uwagi dziękujemy, napewno we źmiemy je pod uwagę.

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.