Skocz do zawartości

Mój pierwszy robot platforma


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich chciałbym przedstawić mojego pierwszego robota platformę . Oto zdjęcia robota:

pierwsza wersja robota

wnętrze robota

platforma światłolub pierwsza wersja

Robot nazywa się you2,
Jest to robot z programem wpisanym na Atmegę8 po naciśnięciu odpowiedniego klawisza (przycisku) na pilocie wykonuje odpowiedni program (sekwencję ruchów) wpisaną w programie.

program został napisany w Bascom AVR aktualnie poszerzam program o nowe możliwości, takie jak sterowanie robotem na rc5,
silniczki to serwa modelarskie z usuniętymi oryginalnymi płytkami niebyły potrzebne, zasilanie mam na akumulatorze 6 woltowym

w przyszłości zamierzam dodać ramię-wysięgnik do chwytania różnych rzeczy a morze i lemiesz do walki z innymi robotami 😉 ,
na 2 zdjęciu widać wyświetlacz LCD, kiedy robot jedzie do przodu to pisze na wyświetlaczu przód...itp. na razie tyle na ten temat.

mam nadzieje że podoba wam się mój robot, czekam na wasze odpowiedzi 😉 pozdrawiam majkip3001

nie udało mi się wrzucić filmiku ale będę próbował aż do skutku :-> nie ten format 🙁

Aktualnie pracuje nad nowym robotem postaram się wrzucić fotki jak tylko zrobię 🙂

robot będzie się nazywał flajon.

730119701_wiatolub.thumb.JPG.97439781485ce9d2ac7ffa03011c9e69.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm... niebrzydki, a co on robi oprócz pisania na wyświetlaczu w trakcie jazdy? Nie dopatrzyłem się żadnych czujników na nim, napisz coś więcej o nim.

Po kliknięciu w drugie zdjęcie, aby powiększyć, też pojawia się pierwsze. Proszę popraw.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mógł byś trochę poszerzyć opis. Tak to nie wiemy nawet do końca czy to po prostu platforma która jeździ i skręca jeśli nią sterujesz czy prawdziwy robot który np unika ścian. Poza tym dopisz coś o wnętrznościach typu rodzaj mikrokontrolera, silniki, zasilanie, co to za przewód tam z tyłu wystaje itp

A tak poza tym bardzo fajnie wyszły gąsienice, skrzynka też niczego sobie. Sprawia wrażenie jakiegoś pojazdu pancernego. Ale ten wyświetlacz strasznie nieestetycznie wygląda. Mógł byś przynajmniej obrócić go o 90 stopni i dać bliżej wyłącznika.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do CAROLUSA co do zdjęcia już poprawiłem powinno działać 🙂 a co do pierwszego pytania miał kiedyś dołączoną końcówkę z latarki rowerowej niestety tranzystor szybko się niszczył (psuł) i musiałem ją wyciągnąć, czujników narazie żadnych niema myślałem o dodaniu czujników białej lini ale narazie niema na to funduszy 😥 w pierwszym uboższym programie była tylko jazda do przodu do tyłu itp. to co wpisałem, plus oświetlenie o którym pisałem powyżej↑. w nowszej wersji dodałem odbiór rc5 do przechodzenia między pod programami inaczej mówiąc po wciśnięciu danego przycisku będzie wykonywać odpowiedni program 😃 później mam zamiar zwiększyć modyfikacje takie jak pisałem w wstępie.

"GAndaLF"]Mógł byś trochę poszerzyć opis. Tak to nie wiemy nawet do końca czy to po prostu platforma która jeździ i skręca jeśli nią sterujesz czy prawdziwy robot który np unika ścian.

Jest to robot z programem wpisanym na Atmegę8 tak jak pisałem powyżej po naciśnięciu odpowiedniego klawisza (przycisku) na pilocie wykonuje odpowiedni program (sekwencję ruchów) wpisaną w programie.

cytat: Poza tym dopisz coś o wnętrznościach typu rodzaj mikrokontrolera, silniki, zasilanie, co to za przewód tam z tyłu wystaje itp

mikro kontroler wymieniłem w odpowiedzi (Atmega8) co do silniczków to serwa modelarskie z usuniętymi oryginalnymi płytkami niebyły potrzebne, zasilanie mam na akumulatorze 6 woltowym. co do przewodu masz na myśli ten z pierwszego i drugiego zdjęcia to była pierwsza wersja robota 4akumulatorki 3,6v mssweet

[ Dodano: 04-04-2011, 18:45 ]

Ale ten wyświetlacz strasznie nieestetycznie wygląda. Mógł byś przynajmniej obrócić go o 90 stopni i dać bliżej wyłącznika.

niestety nie da się dać w sposób w jaki mówisz trzeba było by na nowo zaprojektować nową obudowę 😐 akumulator zajmuje większość miejsca + płyta główna z kontrolerem itp...

Link do komentarza
Share on other sites

Zrób czujnik rezystancyjny.

ok a jak napisać program do czujnika temperatury żeby przy wykryciu obecności wody inaczej mówiąc przy zmianie rezystancji żeby załączył kompresorek i napompał poduszkę powietrzną

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem co to znaczy "napom", a w szczególności nie wiem jak to można zrobić z pałą.

A jak napisać? Zależy jaki czujnik. Jeśli to będzie zwykły czujnik z dwóch drucików, to będzie to załączenie nóżki na 1 lub 0.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem co to znaczy "napom", a w szczególności nie wiem jak to można zrobić z pałą.

błędy w słowniku 🙂 realizacja projektu narazie poczeka 🙁 ale postaram się na bieżąco informować o postępach 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Oglądałem ostatnio w internecie Sonar z przetwornikiem dwukierunkowym zrobione na atmedze8 przetworniku ultra dźwiękowym i układem header 4X2 na stronie diody: https://www.forbot.pl/forum/topics61/sonar-z-przetwornikiem-dwukierunkowym-vt3012.htm czy da się zrobić w ten sposób zrobić 3 sensory na jednej płytce i tylko jednym poprawka układzie ne5532 🙂 tak jak jest to pokazywane na zdjęciach w mini sumo ? za pomoc z góry dziękuje 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.