Skocz do zawartości

Sklep dla robotyków w Toruniu


Pomocna odpowiedź

robocomp, sklep elektroniczny pewnie jest, ale sklepy dla robotyków są tylko internetowe, z prostego powodu - jest to za mała rzesza osób, żeby dać radę utrzymać lokal ze sprzedaży. Zobacz sobie np. Katowice, ogromne miasto, a na forum z okolic są chyba tylko 4 osoby: Bobby, Dżony, Luko i Ja (chociaż nie, Luko z zagranicy 😃). Może zebrałoby się z 10-15 osób kupujących takie rzeczy, ale jak często kupujesz silniki? Raczej nie ma żadnych szans utrzymania takiego sklepu.

[ Dodano: 29-01-2011, 12:14 ]

Prędzej trafisz na sklep modelarski, ale tam kupisz tylko serwa i to po mało okazyjnych cenach, bo modelarze sa w stanie zapłacić 8zł za "przedłużacz do serw". Silniki są bez przekładni i ciężko jest ich użyć w robocie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

I Ja i Ja! Ja też z Katowic 😃

CO do tematu. Prawda jest taka, że faktycznie nie da się kupić w sklepach elektronicznych silniczków. Niestety. Pozostaje tylko zakup z internetu. Dla obniżenia kosztów, można kupić sobie o tych kilka więcej(do przyszłych projektów, najlepiej po części zaplanowanych 😋), by nie płacić znów za przesyłkę, jak będą potrzebne, a na pewno nie stracą daty ważności jak ich nie będziesz potrzebował.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sklepy z częściami w Toruniu jakie znam to:

ARTEL

87-100 Toruń

Szosa Chełmińska 31/35

tel. 56 621-95-34

artel@marse.pl

HARIOT

87-100 Toruń

Sobieskiego 21

tel. 56 655-33-65

hariot@wp.pl

POLTRONEX

87-100 Toruń

Jamonta 2 c

tel. 56 658-84-15

SKLEP ELEKTRONICZNY

87-100 Toruń

Szosa Lubicka 133 f

tel. 56 654 14 47

 

UNITOR

87-100 Toruń

Rydygiera 30/32

tel. 56 645-76-96

http://www.unitor.com.pl

biuro@unitor.com.pl

Zanim pojedziesz kupować części zadzwoń lub wyślij maila z pytaniem czy to mają.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Prawda jest taka, że faktycznie nie da się kupić w sklepach elektronicznych silniczków.

W mojej okolicy jeden elektroniczny prowadzi silniczki, ale tylko takie bez przekładni.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniczki można czasem kupić w sklepach z częściami do RTV, ale to wychodzi dosyć drogo, można nawet trafić na zębatki plastikowe, ale lepiej kupić od razu silnik lub serwo przez internet. Większy wybór, łatwiej znaleźć, no i wychodzi w sumie troszeczkę taniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Czasami w jakiś sklepach elektronicznych otrzymasz silniczki z przekładnią, ale to są z demontażu. Często spracowane, stare i zepsute. Dużo takich silniczków z przekładniami można dostać na bazarach elektronicznych. Niestety bazary te powoli znikają z powodu najczęściej handlem nielegalnymi programami.

Link do komentarza
Share on other sites

Jako że również jestem z Torunia, mogę jedynie potwierdzić, że specjalistycznych sklepów nie ma, zarówno dla robotyków jak i modelarskich... Jedynie w Unipolu na ul. Kozackiej mają pojedyncze zębatki i paski, a silniczki może jakieś się jeszcze uchowały w Artelu na ul. Szosa Chełmińska (koło targowiska). Jeśli potrzebujesz części na zaraz to mogę Ci odsprzedać coś z moich zasobów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie jak nie ma jak jest www.celtor.pl < elektronika i robotyka w Toruniu (silniki, koła pasowe, zębatki, ośki, koła do pojazdów itd) , bardzo duży wybór złącz, układów scalonych, mikrokontrolerów, programatory AVR itd

ROBOTYKA TORUŃ

http://celtor.pl/elementy-dla-robotyki,217.html

MODUŁY DLA ROBOTYKI W TORUNIU

http://www.celtor.pl/moduly-elektroniczne-i-zestawy,236.html

Kondensatory

http://celtor.pl/kondensatory,93.html

Rezystory

http://celtor.pl/rezystory,94.html

Link do komentarza
Share on other sites

Muszę dla siebie jeszcze jakiegoś robota zrobić. Zastanawiam się w jakiej kategorii się zagłębić. W modelach lotniczych przetrenowałem temat FPV. Trochę wiedzy z lotnictwa można przenieść na pojazdy poruszające się po ziemi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.