Skocz do zawartości

Alvaria


Dżony

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Połóż przed robotem pudełko 10x10x2,5cm i sprawdź czy sonar je wykryje. Zapewne nie, weź go ułóż poziomo, a nie do góry. Opis taki po łebkach, jedno zdjęcie i kilka zdań - możesz dorobić jakieś zdjęcia wnętrza, uzupełnić opis o schemat/pcb/kod (jeśli nie - spoko, autorskie rozwiązania, ale zdjęcia powinny się znaleźć - bo teraz to jest tak: "zrobiłem robota, ma sonar, był po części sponsorowany" - praktycznie 0 konkretów, oprócz wykazu elementów). Dobre filtrowanie na liniach zasilania masz? Może dlatego jakieś dziwactwa się dzieją. No i jeszcze raz - zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia, bo nie ma czego oceniać za bardzo.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sorry zdjęć nie mam za dużo (poza tym coś wrzucanie na forum nie działa czekam i czekam i nic więc zrobiłem prze imageshack).

Połóż przed robotem pudełko 10x10x2,5cm i sprawdź czy sonar je wykryje
masz rację z tym będzie miał problem (dobrze że nie walczyłem z twoim robotem 😉 ) sonar jest troche do góry bo nie zmieścił się tak jak miał. Robot nie jest dopracowany w 100%, ma wady, ale to jest w końcu mój pierwszy mini sumo. W programie mam takie coś i działa 😉
  Do
     If S1 = 0 Then                                        'jezeli zostanie nacisniety przycisk S1 zatrzymaj robota
        Bitwait S1 , Set
            Exit Do
     End If

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Oczywiście, że się nie wgrają, wystarczy przeczytać jaki jest limit wielkości dla plików. Na co komu tak wielkie zdjęcia?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zrobiłem to w dwóch pętlach:

Do
  Linie = 0
  Led = 0                                                  'zapal diode na 1 sekunde i zgas
  Wait 1
  Led = 1
  Call Sonar_reset                                         'wykonaj reset sonaru
  Call Sonar_impulsy(10)                                   'ustaw liczbe impulsow na 10
  Bitwait S1 , Reset                                       'czekaj az zostanie nacisniety przycisk S1
  Led = 0                                                  'zapal diode i czekaj 5 sekund
  Wait 6
  Enable Timer0                                            'zezwolenie na przerwanie od timera
  Start Timer0

  Do
     If S1 = 0 Then                                        'jezeli zostanie nacisniety przycisk S1 zatrzymaj robota
        Bitwait S1 , Set
            Exit Do
     End If

i działa. Ale czemu robił falstarty to nie umiałem dojść i te falstarty nie występowały czas, raz był raz nie był. Zastanawiam się czy nie miało to związku z czujnikami tcrt1000 bo wystarczyło do nich rękę przyłożyć pomimo nie naciśnięcia przycisku start sam se startował albo inaczej zawieszał się...

Link do komentarza
Share on other sites

Sam projektowałeś płytkę?

z pomocą kolegi 😉 bo Eagle jest... hmmm nie typowym programem 😉

Może mieś te czujniki pod jakimiś przerwaniami?
chyba masz rację bo ze wstępnej próby na to wygląda 😉
zrób równie porządny opis
dobrze poprawię opis 😉 a z ładą konstrukcję dziękuję 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.