Skocz do zawartości

parametry serwa


siemian

Pomocna odpowiedź

Planuję zakup serw na mój nowy projekt, jednak za bardzo nie znam się na parametrach. Czy może ktoś mi wyjaśnić jak interpretować Moment nastawienia?

Oraz mam jeszcze pytanie czy różni się wtyk IR od wtyku FUTABA?

Oraz chciałbym prosić o jakieś linki gdzie znajdę jakieś informacje nt programowania uC które będzie sterowało serwami.

Pozdro. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy może ktoś mi wyjaśnić jak interpretować Moment nastawienia?

Moment nastawiania? 💡

Chyba chodziło o czas nastawiania, albo moment obrotowy 🙂

czy różni się wtyk IR od wtyku FUTABA?

IR jest podobny do żeńskiego wtyku gold-pin(tylko ma ząbek), a Futaba hmmm, nie wiem jak to wytłumaczyć 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Co do wtyku to IR, co do momentu nastawienia to nigdy się z czymśtaki nie spotkałem. Na wiki nic nie pisze a dziadek google nic nie pokazał. Poszukam w starych książkach i może coś znajdę.

Pozdrawiam Decado

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest to moment obrotowy, 28Ncm oznacza że na dźwigni o długości 1 cm od osi serwa, jest ono w stanie zadziałać siłą 28N, czyli zakładając że jest to wiszący pionowo ciężar ~2Kg.

Jest to zarazem siła z jaką serwo "trzyma"

Generalnie przy doborze serw do "naszych" zastosowań, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na łożyskowanie serw, najlepiej podwójne kulkowe. Druga rzecz to moment (im większy tym lepiej - większa moc) i czas nastawiania (im mniejszy, tym serwo szybsze - większa prędkość). Najlepiej żeby jeszcze serwo miało metalowe tryby, albo chociaż wzmacniane, będą trwalsze i takie serwa mają znacznie lepsze parametry.

Odnośnie wtyków (nie IR tylko JR), możesz się nie przejmować, wszystkie bez problemów podłączysz do goldpinów. Tutaj masz wyjaśnione co i jak:

http://www.servocity.com/html/connector_types.html

Co do serw z Conrada - ich jakość nie powala, a po jakimś czasie tryby się wyrabiają, jednak za tą cenę są bezkonkurencyjne. Za najtańsze serwo z łożyskami i metalowymi trybami trzeba dać co najmniej dwa razy tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj masz kolego siemian, dużo materiałów o mikrokontrolerach. Ajak juz wybierzesz jakis to najlepiej kupić książki odpowiednie. Chyba że odpowiadaja Ci procki 8051 i Asembler to w tym linku masz dwadzieścia sześć artykułów na ten temat i jest naprawdę łagodnie i zrozumiale wytłumaczone.

http://www.edw.com.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=68&meid=20

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.