Skocz do zawartości

programator do UTP Bydgoszcz


Demolka

Pomocna odpowiedź

i właśnie o to chodzi tylko nie wiem jaki jest zwykły

w życiu czegoś takiego nie kupowałem,
a to co jest na stronie utp to jakiś staroć ze złączem którego nie mam w swoim laptopie...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wpisz sobie na Allegro "ISP USB AVR programator". Polecam STK500v2 i inne klony, USBasp przy Windows 7 znajomym sprawiał problemy... Co do faktury, to sporo sprzedawców ma firmy, wystarczy zapytać czy wystawiają.

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki

programator już mam, teraz był bym wdzięczny za pomoc przy programowaniu.

ściągnąłem bibliotekę ze strony UTP i jak pewnie łatwo się domyślić nic nie rozumiem...

wgrałem programy które są tam opisywane i dodatkowo "AVR Studio", przeczytałem opis biblioteki na stronie UTP i nadal nic nie ogarnąłem z tego co do mnie piszą... 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

szczerze mówiąc najchętniej zakupiłbym sobie kurs C dla AVR dedykowany dla osób chcących programować roboty mini-sumo, ale chyba nikt jeszcze takiego nie napisał.

co do materiałów na forum znalazłem tylko dwa interesujące artykuły, z czego żaden nie odpowiedział na interesujące mnie pytania.

siedziałem nad tym całą noc i w końcu wpadłem na rozwiązanie, ale dopiero we wtorek będę mógł sprawdzić czy nic nie zepsułem.

Link do komentarza
Share on other sites

No to zainteresuj się bascomem, nic prostszego nie ma ... no chyba, że nie chce Ci się uczyć, to już inna sprawa. Zmierzam do tego, że jak się nie weźmiesz do roboty, nie przerobisz kursów po kolei, nie wykażesz się inicjatywą i pomysłowością to nikt tego za Ciebie nie zrobi. Ale jak zakup programatora samemu był już zbyt skomplikowany, przez dziwny port i inne skomplikowane sprawy, jak używanie wyszukiwarki ... no to jest mi bardzo przykro ...

Link do komentarza
Share on other sites

kurs C dla AVR dedykowany dla osub chcących programować roboty mini-sumo

Możesz mi powiedzieć czym taki kurs miałby się charakteryzować, jeśli nie podstawami? Zmiany i odczyty stanów portów I/O, odczyty wartości ADC i generowanie przebiegów PWM - wszystko w temacie. Zacznij mrugać diodami, przerób kolejne kroki z kursu i to opanujesz.

Link do komentarza
Share on other sites

kurs dla osób chcących programować robota mini-sumo moim skromnym zdaniem był by połączeniem TEGO i TEGO oraz TEGO (można by co nieco uściślić).

zakładam że dla Was wystarczył by któryś z nich żeby wszystko ogarnąć (ja musiał bym poprosić użytkownika staszek by opisał projekt od UTP tak samo jak projekt "Yokozuna").

szukam konkretnych informacji dla tego przekopywanie się przez całe kurs było by stratą czasu, a programowaniem na serio planuję zająć się za niecałe 2 lata bo wtedy planuję iść na studia a jak wiadomo tam są dłuższe wakacje:)

nie wiem czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z urządzeniem o nazwie "coachlab", można do niego podłączać różne urządzenia pomiarowe(termometr, miernik światła, miernik odległości, woltomierz, itp). dodatkową funkcją coachlaba jest programowanie 3 lamp lub innych sprzętów zasilanych napięciem około 5V. można kazać im włączać się według schematu lub gdy dane urządzenie pomiarowe osiągnie ustaloną wartość.

obsługa tego programu jest dopiero banalnie prosta, schemat działania wpisuje się ręcznie lub za pomocą specjalnych guzików (czegoś podobnego szukałem do pisania programu mini-sumo)

co do programatora największym problemem dla mnie jest kupowanie przez internet... nie lubię kupować "kota w worku"

dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

kurs dla osób chcących programować robota mini-sumo moim skromnym zdaniem był by połączeniem TEGO i TEGO oraz TEGO (można by co nieco uściślić).

Bredzisz, to po pierwsze a po 2 idziesz na łatwiznę, to są tylko gotowe biblioteki, chcesz być dobry to zrób coś sam. Z resztą gdyby każdy korzystał z tych samych rozwiązań to po co miały by być zawody?

Niby tam się odgrażałeś że jesteś w jakiejś tam grupie i macie kilka robotów na kącie zbudowanych, pewno to jakaś bajka skoro nie umiesz nawet tego zaprogramować. To co kolega Nawyk napisał to święta prawda, zrobiłem podstawy, ogarnąłem temat i zrobiłem sobie kilka projektów niezwiązanych z robotyką, a jednak na AVR`ach ... więc widać się da, a tu nikt Ci nie da gotowego rozwiązania, bo na tym właśnie polegają zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

szukam konkretnych informacji dla tego przekopywanie się przez całe kurs było by stratą czasu, a programowaniem na serio planuję zająć się za niecałe 2 lata bo wtedy planuję iść na studia a jak wiadomo tam są dłuższe wakacje:)

Po pierwsze - jeśli uważasz, że ogarnięcie kursu z diody jest stratą czasu, to lepiej podlicz ile go zmarnowałeś i jeszcze zmarnujesz na ogarnięcie swoich kodów zaczynając naukę "od jeża strony". Chodzi mi o to, że jak opanujesz po kolei zagadnienia z podstawowego kursu C dla AVR, to nie będziesz potrzebował kursów do każdej z bibliotek Twojej ulubionej strony - po prostu zobaczysz jak one działają i to zrozumiesz.

Po drugie - jeśli przez te dwa lata nie zmieni Ci się podejście do zdobywania wiedzy, to nie licz na dłuższe wakacje 🙂

Po trzecie - czego właściwie od nas oczekujesz? Że ktoś napisze kurs spełniający Twoje wymagania bo Ty takowy potrzebujesz?

Masz instrukcje krok po kroku co i jak robić, ktoś stracił sporo czasu żeby to przygotować (mógł w tym czasie robić milion innych rzeczy, ale postanowił podzielić się wiedzą i doświadczeniem) - stąd moja irytacja..

Link do komentarza
Share on other sites

Do użytkownika Luko

programowanie i budowa robota to dwie różne sprawy. można zbudować robota nie programując go i tak właśnie zrobiliśmy...

Co do opisu projektu "Yokozuna"

jest ciekawy i w ogóle, ale nie do konstrukcji którą posiadam (mam 3 czujniki odległości, a program jest na 2)

Co do sposobu mojej nauki

uczenie się z książek i notatek zajmuje mi o wiele więcej czasu niż rozpracowanie gotowego projektu ogarnąłem go w 3 dni żadnego kursu w tyle bym nie skończył. jak pisałem wyżej efekt pracy opiszę we wtorek lub środę bo wtedy będę mógł podłączyć układ do robota

bardzo rzadko powtarzam sobie wiadomości przed sprawdzianami po prostu podchodzę z wiedzą zdobytą na lekcji jeżeli chodzi o przedmioty ścisłe zazwyczaj kończy się to 5 lub 4, a humanistyczna 3 lub 4, więc o swoje wakacje się nie martwię🙂

Co do kursu wprowadzania zmian do programu mini-sumo(bo to chyba odpowiedniejsza nazwa)

sam taki napiszę w wolnej chwili jeżeli oczywiście zmiany, które wprowadziłem nie uszkodzą czegoś.

co do idei zawodów

moim zdaniem robot to nie tylko jego program ale i konstrukcja. wiele osób jeździ na zawody z oryginalnym programem od UTP Bydgoszcz, faktem jest, że rzadko zachodzą daleko ale mogą być z siebie dumni że z tak ograniczającym programem coś osiągnęli.

nie chodziło mi o gotowe rozwiązanie a napisanie np. który plik mogę modyfikować a którego kategorycznie zabrania się ruszać; czy wystarczy otworzyć "makefile" w kompilatorze czy wszystkie pliki zawierające "instrukcję działania" dzisiaj już wiem, że wystarczy "makefile" ale dwa dni temu nie. nadal nie wiem czy czegoś nie zepsułem i nie będę musiał odkupować płytki sterującej.

Link do komentarza
Share on other sites

programowanie i budowa robota to dwie różne sprawy. można zbudować robota nie programując go i tak właśnie zrobiliśmy...

Lubisz też pewno lizać lody przez opakowanie, no cóż, przepraszam Pana bardzo, ale ... budujesz to i programujesz, budujesz i nie programujesz, to mówiąc szczerze co masz zamiar osiągnąć?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.