Skocz do zawartości

Treker

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Fajny projekt ;] Ja też teraz robię taką płytę uniwersalną do robota, moja jest trochę mniejsza (ale za to mam problemy z trawieniem), ale Ty masz więcej bajerów i Atmegę 16. No i nareszcie ktoś robi to z mostkiem l298N (o ile dobrze widzę) bo myślałem, że to tylko ja jestem taki dziwny.

Link do komentarza
Share on other sites

nareszcie ktoś robi to z mostkiem l298N

Spoko, ja używam niedostępnego i egzotycznego mc33932, w jeszcze bardziej egzotycznej obudowie hsop44. 298emek jest pełno w minisumo, a to przez płytkę z konaru 🙂

Robot rzeczywiście ogromny, ale całkiem szybki. Jaki max prąd mają te silniki (bo rozumiem, że te 0,3A to znamionowe)? Kurczę, pid nieźle go usprawnił 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Kurczę, pid nieźle go usprawnił 🙂

Oj nie bardzo, nie mogliśmy ustawić współczynników. Z tego co wiem, to na zawodach robot Damiana jeździł tylko i wyłącznie na case'ach. Gdybym miał więcej czasu i wgryzł się w procedury, których Damian użył do sterowania silnikami to pewnie pojechałby jego lfr z PIDem.

Link do komentarza
Share on other sites

Robot b. estetyczny za co wielkie piwo : ) widziałem go na zawodach w Gdańsku i powiem tylko że pogratulować 😉 Tak przy okazji tą soldier maskę robisz sam czy zamawiasz? bo kupować takie pojedyncze małe płytki (z małą ilością elektroniki) raczej się nie opłaca ;] a jak w domu to gdzie kupujesz farbę 😉 albo jakiś zamiennik ?

Link do komentarza
Share on other sites

Czym zasilasz robota??

Najbardziej mnie interesuje te 24V na silniki.

Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że używa dwóch pakietów li-pol. Dostrzec możesz sobie jaka to pojemność i stawiam, że oba mają po 3 ogniwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Uuu Panowie słabo z czytaniem 🤣

monitoruje napięcia na dwóch pakietach typu li-pol (jeden 2S i jeden 3S), z których zasilany jest Feniks. Dodatkowo stabilizuje ona napięcie dla elektroniki (z pakietu 2S) oraz łączy szeregowo 2S i 3S w celu uzyskania napięcia potrzebnego do pracy silników.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.