Skocz do zawartości

dobry zamiennik dla czujnika CNY70


klonyyy

Pomocna odpowiedź

CNY70 nie ma jako tako zamienników, w sklepach elektronicznych trudno jest dostać transoptory niestety. Pytaj o TCRT5000, ewentualnie TCRT1000, albo o jakiekolwiek transoptory które wyglądają podobnie i są na niskie napięcia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

w sklepie mówili że majątylko cny75 i jeszcze jakis inny jak ten byłby dobrym zamiennikiem to piszcie

CNY75 to nie jest transoptor odbiciowy, wystarczyło zajrzeć do dokumentacji.

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki za informacje 😅 wiem że to pytanie może być dla was banalne ale ja jestem początkujacy i nie znam sie jeszcze tak dobrze na schematach ale czy te vcc ma iść do vcc ,a gnd do gnd?to jest ten schemat co poprzednio i jak wiecie to gdzie podłączyc zasilanie?jak możecie to narysucie na schemacie :-> z góry dzięki 😅

[ Dodano: 15 Maj 10 08:01 ]

myślicie ze będą pasowały i działały w tym schemacie?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie będą, ponieważ CNY75 służy do galwanicznego oddzielenia obwodów (przesył danych bez bezpośredniego połączenia obwodów prądowych w uproszczeniu).

A VCC to z reguły + zasilania (często na wyjściu ze stabilizatora), natomiast GND to jego -.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

a jak połączyć zasilanie ? jak możesz to narysuj to na tamtym schemacie i dzięki Rasta już postawiłem piwo

Nie wiem, jak reszta, ale jak ja czytam takie posty na tym forum to mi się nóż w kieszeni sam otwiera, powoli zaczynam odnosić wrażenie, że to forum zmierza powoli donikąd ... Fakt sam jestem na etapie projektowania itd, może o elektronice też nie mam za dużego pojęcia, ale ... miałem nadzieje trafić na forum, gdzie będę mógł debatować o robotyce, rozwiać swoje wątpliwości. A za niedługo będzie tak,że jedynie będą tematy związane z "odbijadłami", podłączaniem zasilania i wszystkim co się da zbudować z L293 i kilku prostych elementów :O.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.