Skocz do zawartości

Skąd wziąć przekładnie ślimakowe?


ADI-mistrzu

Pomocna odpowiedź

CD-ROM na allegro za 1zł a PS dostałem od kumpla bo był zepsuty =).

P.S. Wiecie może skąd można wziąc przekładnie ślimakowe ? Takie małe jak mam np w tym robocie (z 5mm ma), bo buduje 2 robota i nie mam z czego teraz.

//daniel93

Wydzielono z tematu Robot kroczący "Reksio"

Link do komentarza
Share on other sites

No w CD-ROM'ach za bardzo nie ma, tam są albo zwykłe koła zębate albo takie coś jak jest we flopach i napędach LG, taki mocno rozciągnięty ślimak, ale to jest beznadziejne.

Potrzebował bym PS więcej ale niema skąd je brać za bardzo a duże też odpadają 😋.

Potrzebuje je do sterowania mechanicznym ramieniem, a zwykła przekładnia po odłączeniu napięcia z silników się ruszy i np ramie opadnie, dlatego wybrałem ślimakowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Servo mechanizm dobra rzecz, ale ja nie mam takich funduszy =].

W tym robocie planuje jakieś 20 silników więc kwota za serva wy wyniosła oś sporo =].

Do do nakrętki i śrubki, też chciałem to zrobi, ale skąd wziąć silnik z tak długą osią =] ?

Albo oś do niego.

Link do komentarza
Share on other sites

W sklepach z metalem kupisz takie pręty nagwintowane, długości 1m.

Można to:

a) Przyspawać - choć to trudne

b) Wywiercić i nagwintować otwór w takiej ośce, i wkręcić w nią nagwintowaną oś silnika.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten twój silnik jest sporych wielkości, ja potrzebuje takie coś do silnika 1cm wysokości i 1,5cm szerokości.

Co do tej metody... chyba są tam spore bicia, mocny odchył jest od osi, niechce aby co chwile się rozpadał.

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej to od gitary ;] Różne wielkości/długości w różnych modelach + zębatka do każdej (zepsuta gitara lub sklep muzyczny...ale nie wszędzie mają części :/)

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!!

To dobry pomysł z tymi siłowniczkami z nagwintowanych osi. Tak się zastanawiam, czy wystarczą tylko te ośki czy lepiej pomiędzy ośką a silniczkiem dorzucić jakąś przekładnię?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.