Skocz do zawartości

Czujniki do lf


Armir

Jaki czujnik do lf ?  

19 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Ja używam CNY70, co prawda są na razie w trakcie testowania i prototypowania, ale nie mam z nimi żadnych problemów, działają tak jak powinny.Po za jednym który się spalił w niewyjaśnionych warunkach, choć prawdopodobnie dostał za duże natężenie prądu, przez przypadek, ale to inna bajka.

Przy niedużych odległościach idealnie da się odczytać nim zmianę koloru, wyniki są w miarę stabilne, choć wyniki i tak dobrze obrobić żeby wyeliminować wahania wartości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To Treker mówisz ,że z KTIR0711S zero problemów. A jak z podłączeniem tak samo jak do cny70 (wartości rezystorów). KD93 pisałem z Sabre on właśnie mi o nich tak mówił.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam TCRT5000. Line follower już jeździ i nie ma żadnych problemów, nawet gdy nie ma dokładnie 12mm od podłoża. Odczyty na wszystkich czujnikach są praktycznie identyczne, zero rozbieżności.

Link do komentarza
Share on other sites

W swoim lfie miałem 3x CNY70, tyle że jedynie jako detektory linii, a nie koloru, ale sprawdziły się ok, to była chyba jedyna rzecz z którą nie miałem problemów 😉 . Tyle, że podłączałem bez żadnych komparatorów ani adc to nie wypowiem się o rozbieżnościach. Aha, muszą mieć bardzo małą odległość od podłoża!

Link do komentarza
Share on other sites

Ja u siebie w projekcie testuje właśnie cny70 i jakieś takie malutkie czujniki wyciągnięte ze starego magnetowidu (wyglądają podobnie do KTIR0711S). Ze swojej strony dodam, że jeżeli chodzi rozbieżność pomiędzy

egzemplarzami to w cny70 mam jak narazie jakieś 10%, a na tych z magnetowidu <5%.

Link do komentarza
Share on other sites

KTIRy to imo najlepsza opcja - nie trzeba wiercić płytki, przy nieodbitej wiązce światła i rezystorze podciągającym 10k zwracają totalne 0 adc[5V/1024], a mimo wszystko są baaardzo czułe. Co prawda nigdy czujnikami innymi niż ktiry się nie bawiłem, ale na przykład cny lub tcrt są dla mnie okropnie ogromne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ileż razy mam się powtarzać? Pisałem wielokrotnie, że CNY70 z literką V, czyli produkcji Vishay, są bardzo słabe. Rozbieżności w odczycie pomiędzy egzemplarzami są powyżej 30% przy 10-cio bitowym ADC. Jest też CNY70 z literkami TFK, produkowany przez Telefunkena (właścicielem Telefunkena jest Vishay) są podobno dużo lepsze, choć sam ich nigdy nie używałem, widziałem, że na allegro były te z TFK.

Co do KTIRów to również już pisałem o nich. Rozbieżności w odczycie pomiędzy egzemplarzami są poniżej 1% przy 10-cio bitowym ADC.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.