Skocz do zawartości

Nowy serwer


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam, po krótkiej nie obecności w sieci. Początkowo planowałem, że cała operacja zajmie jakieś 24h, ale udało mi się wszystko zrobić w 4h.

Aktualnie strona znajduję się na serwerach umieszczonych w Gdańsku, więc pingi powinny być sporo niższe. Serwer to maszyny DELL'a, oprogramowanie www jest oparte o komercyjną odmianę Apache.

Plusy przejścia na nowy serwer:

- gwarantowany uptime serwerów to 99,9% w skali miesiąca

- niskie pingi

- dobry support

- dedykowane IP (86.111.246.182)

I jeszcze kilka mniej ważnych spraw.

Mam nadzieje, że migracja była bezbolesna. Jeśli zdarzyły się jakieś błędy proszę o ich zgłaszanie w tym temacie.

Aktualnie przeniesione jest tylko forum i portal, takie rzeczy jak KursC, zostaną przeniesione jutro.

Teoretycznie po kilkuminutowym klikaniu po forum powinniście zaobserwować większa prędkość, również proszę o oceny na temat szybkości działania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Ewidentnie lepiej - szybciej działa, odwaliłeś kawał dobrej roboty, przenosząc portal na nowy serwer w tak krótkim czasie.

Edit: Załączniki nie działają - w każdym bądź razie filmy z psotkiem2 Sabre.

Link do komentarza
Share on other sites

Od razu zauważyłem różnicę. Wszystko chodzi gładko i bardzo szybko. Moją uwagę zwróciło to, że po kliknięciu "zgłoś post do moderatora" nie ma już rubryki do wypełnienia jaki był tego powód tylko raport jest po prostu wysłany. Brawa dla Ciebie za kawał dobrej roboty. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miło mi to słyszeć 😉

Dodam tylko, że to początek przyspieszania strony, w następnym tygodniu przyspieszymy jeszcze o jakieś 20% 😉

Warto też dodać, że teraz dioda działa tym szybciej im dłużej się już po niej kilka, system pamięci podręcznej, mi się na testach (bo testowałem tu diodę już od 2 tygodni) udało zejść z czasem generacji strony do 0,03sec 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety jednak nie może być za wesoło 😕

Trochę się przeliczyłem chyba z wymaganiami naszego serwera, nie było jeszcze dziś u nas dużej liczby odwiedzin (17-22), a jesteśmy już bliscy przekroczenia granicy dozwolonego użycia CPU :/

No chyba będzie trzeba kupić jeszcze wyższy pakiet...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również przyłączam się do gratulacji za kawał profesjonalnej roboty:)

Co do prędkości, to nie zauważam większej różnicy - wcześniej czas generowania przeciętnego, zawalonego tekstem i małymi grafikami tematu wynosił u mnie średnio ok. 8 sekund, teraz czasami tylko schodzi poniżej 6 (zwykle nieco powyżej 7). No cóż, z Warszawy do Gdańska droga daleka mimo wszystko 🙂

Firefox 3.5.2, faktyczna przepustowość łącza (na podstawie speedtest.pl) 970kb/s

Link do komentarza
Share on other sites

Co do prędkości, to nie zauważam większej różnicy - wcześniej czas generowania przeciętnego, zawalonego tekstem i małymi grafikami tematu wynosił u mnie średnio ok. 8 sekund,

🤯 aż tyle?

Ja mam strony praktycznie natychmiastowo, jestem bliżej Gdańska, ale to nie możliwe aby była tak duża różnica.

Jaki masz ping do diody?

crtl+r -> cmd ->enter - > ping 86.111.246.182 -> enter

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawostka - w momencie wysyłania poprzedniej wiadomości nagle straciłem "kontakt" z diodą - błąd, nie można wyświetlić strony... Dopiero po ok. 1min się udało.

Co do pingu, to przyzwoity:

IMG_4aa131a80c8e06777.jpg

I hmmm... jest jakby postęp:

IMG_4aa131f1ae8d36023.jpg

Może to zwyczajnie zależy od providerowskiego widzimisię🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W tej sytuacji to już chyba nie leży wina serwera, ja mam pingi podobne i stronę dostaję natychmiastowo.

Dobrze się "usadzimy" na serwerze to wtedy będzie myśleć nad przyspieszaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

To chyba jakiś mój błąd przy przenoszeniu, coś źle przeniosłem. Proszę przy takim błędzie podać mi na jaki adres konkretnie wchodziliście.

Dzisiaj dodam specjalne strony błędów, które ułatwią wychodzenie z takich sytuacji. Dziś w godzinach popołudniowych będzie jakaś przerwa w pisaniu wiadomości z 15min, bo będę się starał w tym momencie wprowadzić zmiany, które przyspieszą diodę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.