Skocz do zawartości

[Mechanika] Jak przerobić serwomechanizmy do napędzania robotów?


Treker

Pomocna odpowiedź

Właśnie też ostatnio myślałem o odłączeniu PCB i zostawieniu silnika, ale chyba po prostu wylutuję części z niej 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zapomniałem, że te śrubki trzymają silnik. Myślałem, że trzymają się tylko na płytce 😉 , bo kiedyś miałem takie serwa. Jak by ktoś chciał to po wyciągnięciu płytki, jest tam pełno miejsca na np. mostki 😉

Pozdrawiam

//edit

Już wszystko zmieniłem. Po niżej fotki wylutowanej płytki i pokazanego samego silnika w obudowie. Najlepsze to, że znalazłem dziś super koła! Ze starej zabawki. Wysokie z gumy dobry bieżnik i lekkie są świetne. Połączyłem je bezpośrednio z serwomechanizmami za pomocą osiek pasują idealnie. Dałem tez fotki kul a na końcu filmik tam pokazałem jak działają serwa z tymi kołami 😉 Jeszcze dziś dorobię resztę z laminatu 😉

Pozdrawiam

DSC00956.JPG

DSC00955.JPG

DSC00953.JPG

DSC00950.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Ach! szkoda niszczyć sprawne serwomechanizmy; do napędu kół robota można wykorzystać silniki wydobyte ze zużytego sprzętu (magnetofony, walkmany, cdromy od PC itp.). Sprzęty te zawierają w swym wnętrzu wraz z silnikiem przekładnie, najczęściej w postaci kółek sprzężonych gumowymi paskami.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozbierałem nigdy jeszcze serw z metalowymi trybami, ale chyba wyglądają tak samo. Narzędzia to pilnik i dużo cierpliwości. Musisz spiłować blokadę na jednym z kół zębatych.

Link do komentarza
Share on other sites

Akurat w wypadku serw z metalowymi zębatkami sprawa jest jeszcze prostsza niż w wypadku serw z plastikowymi przekładniami. Wystarczy jedynie wyjąć/wyrwać stalowy bolec umieszczony w jednej z zębatek np. kombinerkami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.