Skocz do zawartości

FTL Rybnik - Dyskusja o zawodach


Kaytec

Pomocna odpowiedź

Witam, chciałbym rozpocząć dyskusję na temat zawodów follow the line w Rybniku (tutaj)

Zawody zapowiadają się naprawdę profesjonalnie, będą to 5 zawody FTL w Polsce i pierwsze z idealnym podłożem (na każdej poprzedniej edycji był jakiś problem z trasą)

Wygląda to tak:

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Share on other sites

No generalnie to bosko wygląda, chociaż myślałem że będzie czarne na białym, a nie białe na czarnym 😅

Szkoda, że mnie tam nie będzie, niestety 290km z Warszawy do Rybnika robi swoje...

Gratzy ludziom dobrej woli co to zorganizowali!!!

Link do komentarza
Share on other sites

a jakie problemy z podłożem były na Robotic Arena 2008?? Bo my osobiście nie zauważyliśmy żadnych, wiec wg mnie jest to mijanie się z prawdą....

Takie małe spostrzeżenie:P Na Świecie w zawodach Follow The Line chodzi oto, żeby porównywać czasy, a jak patrze na polskie FTL to odnoszę wrażenie, że chodzi oto, żeby ją w ogóle przejechać....

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skoro większość robotów ma trudność z przejechaniem poprawnie prostej trasy, to robić zawody sztukę dla sztuki?

Ta trasa jest bardzo trudna, jest przecięcie i ostry kąt. Jak robiliśmy trasę na RA2008 to ustaliliśmy że u nas będzie prosta - i chodziło o mierzenie czasów. Efekt był bardzo dobry - prawie wszyscy przejechali trasę = byli zadowoleni. A czas i tak wyłonił najlepsze konstrukcje.

Potem warunki oświetleniowe były inne i na finałach niektórzy mieli problem - dlatego trzeba w regulaminie ująć odpowiednie przepisy odnośnie oświetlenia zewnętrznego.

Tej trasy sporo robotów nie przejedzie. Najszybsze tworzone konstrukcje (przegubowce) podejrzewam że mogłyby z nią mieć problem. Albo robi się roboty szybkie, albo trasy porąbane - zrobić dwie kategorie i po problemie.

Polecam sprawdzenie jak to robią inni:

http://www.robotchallenge.at/typo3temp/pics/331af35624.jpg Wiedeń - parallel slalom

http://www.robotchallenge.at/uploads/pics/rc06.469_01.jpg enhanced slalom

Widzicie tam gdzieś przecięcia czy ostre kąty?

Ta trasa jest ok - ale dla zaawansowanych. Zróbcie prostrzą wersję, jedną nazwijcie extreme (zawijasy i kąty, na farta), drugą speed (łagodne łuki na prędkość) i będzie sprawiedliwie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem sobie w domu podobną trasę i mój robot jak na razie ma tylko problem z ostrym zakrętem. Faktycznie trasa jest trudna, ale trudne trasy przyśpieszają rozwój robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, ale zapomniałem o zawodach RA - napisałem o 3 gdzie zawsze było coś nie tak (Warszawa2007, Olsztyn2008, Warszawa2008). Co do tej trasy ja uważam że mogła by być. Prostsza trasa już na serio by była za prosta - dwa ostre zakręty nie zaszkodzą...

wacek - z Olsztyna jest 511km 😉 mimo to zamierzam się pojawić na zawodach.

McRancor, do kogo jest skierowana twoja propozycja zrobienia dwóch tras? ( Ja nie jestem organizatorem 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody w Rybniku mają szansę, zaraz po RA08, mieć najlepszą trasę dla lfr'ów. Niestety nie będzie mnie na tych zawodach ponieważ nie ma mnie kto w pracy zastąpić 😕 . Szkoda, że jeszcze jesteśmy w tyle jeśli chodzi o ilość zawodów, tego typu imprezy powinny być znacznie częściej niż 2-3 razy w roku. Gdyby się znaleźli chętni to można by było w stolicy zorganizować jakieś nieoficjalne wyścigi, tak dla przyjemności, bez pośpiechu, ostrej rywalizacji, żeby był czas na obejrzenie konstrukcji itp.

Link do komentarza
Share on other sites

Kaytec, wytrwały jesteś zawodnik, czym jedziesz?

Sabre, ja jestem chętny, jak by co to mam wolny ogródek 😅 a trasy to sie w tydzień zrobi, zależy ile miałoby ich być

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jadę oczywiście samochodem (bardziej wycieczka domki itesprawy 😉)

Sabre na serio cie nie będzie? Miałem nadzieje w końcu się z tobą zmierzyć na równych warunkach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety, tak jak już napisałem wyżej, nie ma kto mnie zastąpić w pracy, takie życie, taka praca, nie zmienię tego, gdyby zawody były tydzień wcześniej lub 2 później to bym pewnie przyjechał. Ja również żałuję bo wreszcie mój robot pokazałby na co go stać. Nie teraz to innym razem. Zobaczymy się pewnie na kolejnych Bionikaliach, mam nadzieję, że na lepszej nawierzchni 😉 . Może sam zorganizuję w Warszawie jakieś nieoficjalne wyścigi, dostaniesz zaproszenie jak coś z tego wypali.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja się jeszcze zarejestruję, tylko opiekun nie wie czy będzie mógł być =/ Ale kogoś załatwię 🙂 Ostatni napewno nie będziecie, ja pewnie zajmę te honorowe miejsce 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.