Skocz do zawartości

Konwersja formatu płytki


maciejc4

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam pewien problem.

Chciałbym zlecić wykonanie płytki drukowanej firmie, kŧóra zajmuje się tym profesjonalnie.

Niestety, mam dostęp tylko do wzoru płytki oraz warstwy opisowej w formacie pdf.

Oto linki:

- wzór płytki (a właściwie jej odbicie lustrzane):

Wzór płytki .pdf

-warstwa opisowa

Warstwa opisowa

Czy jest możliwość przekonwertowania tego (oraz połączenia w jeden plik) w formacie GERBER? Czy któryś z forumowiczów mógłby mi w tym pomóc?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Nie da się przekonwertować pdf'a do plików postaci gerber. Musiałbyś mieć pliki z programu, w którym projektowana była płytka drukowana i z niego robić eksport do plików gerber.

Masz kilka opcji:

- poszukać oryginalnych plików, w których był robiony projekt i zrobić z nich eksport

- możesz również wysłać plik pdf do firmy robiącej płytki np prototypy.com.pl , ale będziesz musiał dopłacić około 50zł za przeniesienie wzoru płytek z pdfa do innej postaci przez tą firmę (wiem, że to robią bo rozmawiałem z nimi)

- możesz kogoś poprosić aby ktoś przerysował ci to ze wzoru płytki do np Eagla i stamtąd zrobić eksport (niesamowicie pracochłonne)

- to samo co wyżej, ale wszystko robisz sam

- ostatnia opcja to wykonanie płytki samemu (wydruk pdf'a na papier kredowy na drukarce laserowej i dalej metoda żelazkowa)

Link do komentarza
Share on other sites

Napisałem już wcześniej do firmy, które zajmuje się wykonywaniem tego typu rzeczy - i rzeczywiście, chcą dopłaty 50zł ;/ Prawdę mówiąc, wolałbym dołożyć je do serw lub silników niż za wykonanie dokumentacji.

Moje umiejętności nie pozwalają mi raczej na samodzielne przerysowanie.

Napisałem maila do autorów tej płytki, może oni prześlą mi odpowiedni plik.

Jeżeli nie, pewnie będę musiał wykonać płytkę samemu, chociaż wtedy nie będę miał warstwy opisowej...no i to wiercenie otworów mnie zniechęca.

Tak czy inaczej, dzięki za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Warstwę opisową robi się również metodą "żelazkową". Co prawda nie wygląda to jak profesjonalna płytka, ale niektórzy tak robią opisy. W sumie sam ciekaw jestem efektów ponieważ w zeszłym tygodniu kupiłem sobie kolorową drukarkę laserową 😅 i wydruk warstwy opisowej w innym kolorze niż czarny i przeprasowanie na laminat mogłoby dać zadowalające efekty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podesłałem odpowiednie pliki 🙂

Nie zależy kołu na ich upublicznianiu, więc proszę tego nigdzie nie robić (piszę na zapas, bo już sporo osób dostało ode mnie wzory). Niedługo powstanie zupełnie nowa wersja płytki, w tej sprawie napisze temat w stosownym czasie.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

McRancor - nawet nie wiesz, jak jestem Ci wdzięczny 🙂

To ja zamawiam części i biorę się do budowania ;]

Ok, w takim razie daj znać jak będzie nowa płytka (planujecie może kolejne artykuły w jakimś czasopiśmie informatycznym/elektronicznym ?).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.