Skocz do zawartości

"Krwawy Feliks" czyli robot klasy MiniSumo by Deca


Pomocna odpowiedź

Witam,
postanowiłem 10 sierpnia że zbuduje robota mini sumo na zawody na PWr. A więc jak postanowiłem tak zacząłem kupowac. Zamówiłem serwa Tower Pro 995 ale niestety przysłali mi 995R wrrrr normalnie myslałem że udusze kogos.

Pozdrawiam

Edit by Decado

995 ma:

Moment : 13kg (4,8V) ; 15kg (6V)

Prędkość : 0,17sek. (4,8V) ; 0,13sek. (6V)

Wymiary : 40,6x19,8x37,8 mm

Waga : 55,2g

a 995R ma:

waga : 55 g

wymiary : 40.7 x 19.7 x 42.9 mm

moment : 8.5 kg (4.8V); 10 kg (6V)

prędkość : 0.2 sek./60° (4.8v); 0.16 sek./60° (6V)

napięcie pracy : 4.8 - 7,2 V

temperatura pracy : 0℃ - 55℃

Pozdrawiam

Przepraszam za czystkę jaką zrobiłem w tym temacie, ale niechciałem zakładac nowego zeby od początku dokumentowac proces budowy MiniSumo by Decado 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj dostałem koła wykonane z teflonu. Wykonane zostały przez JStan po bardzo niskiej cenie za co mu szczególnie dziękuję. Ich rysunek techniczny znajdziecie w załączniku "rys.kół".

Teraz pare ich zdjęc:

Otrzymałem również w prezencie substancję o konsystencji plasteliny, która po wygrzaniu podobno ma bardzo dobre właściwości, tzn służy bardzo dobrze jako ogumienie 😃

W poniedziałek dostanę częsci z TME oraz wagę 😃. Wiem już ze najprawdopodobniej robot będzie miał na "deklu" wykonaną czerwoną gwiazde ze skrzyżowanymi młotem i sierpem a obok będzie podobizna Krwawego Feliksa z podpisem 😃.

Pozdrawiam

Edit

Zrobiłem ogumienie na jedno z kół 😃

W dniu dzisiajszym tj 30.08.2008r nadałem mojemu projektowi imię.... a brzmi ono "Krwawy Feliks"

 

Pozdrawiam

rys.kół.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Dodaję pare zrzutów ekranu, na projekty płytek do Krwawego Feliksa.

Mostek H na MOSFETach, z bramkami XOR.

L298 z diodami schottkiego 40V/5A

Płytka główna czujnika TCRT5000

Moduły z czujnikami TCRT5000

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj niestety musiałem iśc do szkoły... mam 34 chłopa w klasie i 1 laske, niestety gotyk a takich nie lubie. Ale zato w tym samym budynku jest liceum... 😃

Dobra bynajmniej przybyłem do domu to zastałem akurat kuriera pod drzwiami 😉.

A oto co mi przywiózł:

Porobiłem sobie małe zapasy w podstawki przy okazji budowy tego bota 😉.

A oto jak narazie kształtuje się częśc jezdna robota:

A oto dwa czujniki SHARP GP2D12

Jutro będę kserował płytki i postaram się je do wieczora wykonac, no oczywiście po szkole bo koncze o 15.55 a zanim będę w domu to będzie 17 albo 18.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wiem, czy można się tutaj odezwać 😉 Najwyżej usuniesz.

Zapowiada się bardzo fajna konstrukcja. Koła wyglądają zacnie. Możecie zdradzić, co to za tajemnicza substancja została wykorzystana na opony? Robiłeś już jakieś testy "drogowe" na nowych oponach?

Link do komentarza
Share on other sites

Odzywac oczywiście sie można;) wręcz zachęcam do tego, tamto pousuwałęm bo teraz pokazuje dokładną budowe od początku.

Co do substancji to sam nie wiem co to jest, co do testów to narazie sprawdzałem ręcznie i wydaje sie byc bardzo dobra 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

To będzie zwykły "kwadraciak" 🙂, jest to moja pierwsza konstrukcja tego typu dlatego niemyslałem zbytnio o takich żeczach jak pług, lemiesz czy coś w tym stylu. 😉. Później kiedy juz wszystko będzie gotowe to byćmoże pokuszę się o wykonanie lepszego podwozia z takimi bajerami.

Link do komentarza
Share on other sites

Oj danielu niedokońca się zgodzę,
popatrz na takie roboty jak no-name, T500 czy grabaż, są to bardzo dobre roboty mini sumo o lekko sfazowanym pługu 😉 który prawie pługiem niejest 😉, u mnie też będzie narazie takie minimum a taki pług jak u Damiana to dla mnie bajer 😉.

Wieczorem dodam jedno zdjęcie bo zmieniłem minimalnie mocowanie czujnika i teraz wygląda to o wiele lepiej

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Misiek, masz rację, ale żeby to miało jakiś sens to pług by musiał mieć wklęsłośc z rzędu 3cm... na co sobie chwilowo w moim robocie nie mogę pozwolic.

Pozatym jako że nigdy nie słyszałem żeby któryś z zawodników dawał pług dla celów rozpraszania sygnału to podajcie mi chociaż jeden przykład gdzie to zostało napisane bądź wykożystane 😉.

Niepisze tego poto żeby kogoś wykpic tylko z czystej ciekawości bo sie z tym nie spotkałem 😉.

Pozdrawiam

PS. pługi są stosunkowo ważne 😉 łatwiej jest podebrac przeciwnika 😉

PSS. pozatym jeśli czujnik jest dobrze wykonany to nawet taka parabola by nie rozproszyła tego sygnału.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.