Skocz do zawartości

Gdzie kupic ARDUINO?


fauke

Pomocna odpowiedź

A ja jeszcze powiem o Pro Mini z Chin. Na Aliexpress daje się te płytki kupić za $1.5 z darmową wysyłką, do tego potrzebny jest jeszcze USB2TTL za drugie tyle (ale potrzebujesz tylko jeden) i można robić małe i tanie projekty. No i nie szkoda, jak się coś spali.

Link do komentarza
Share on other sites

Aliexpress to poprawna odpowiedź. Mają Arduino UNO za $3, Mega za $9, Nano za $2 i Pro Nano za $1.5. Do tego ogromna ilość shieldów, akcesoriów, etc. Polecam też kupić klon Saleae Logic Analyzer, bardzo pomaga w pracy a kosztuje koło $6.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Praktycznie zawsze darmowa, przysyłają normalnie z pocztą w kopertach z folią bąbelkową. Płatność kartą przez ich odpowiednik PayPala - Alipay. A przy okazji: Ebay to praktycznie to samo ale z PayPalem.

Ale zapewno w linku który podałeś, płytka nie jest już oryginalna? Czy grozi to jakąś groszą/słabszą jakością?

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka jest chińska to fakt. Ale działa normalnie. I ma moim zdaniem lepszy projekt.
Lepszy projekt? Co masz na myśli?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Poprawiłem cytowany tekst 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jakoś nie jestem przekonany do aliexpress, są różne opinie, nie zawsze dobre. Nie chce czekać też miesiąca na małą częsć do projektu.

Zastanawiałem się nad tym: http://nettigo.pl/products/starter-kit-dla-arduino-uno-wersja-rozszerzona

Sprawdź jeszcze zestaw skompletowany przeze mnie, który możesz kupić w Botlandzie: Podstawy Arduino - zestaw elementów z Arduino Uno + bezpłatny kurs ON-LINE

Zestaw tańszy, z oryginalnym Arduino, do tego LCD i serwomechanizm oraz czujnik odległości 🙂 Do tego oczywiście, zestaw zgodny jest z naszym kursem Arduino, więc wsparcie na pewno otrzymasz na forum 🙂

Przy płytkach tańszych/klonach zdarzają się czasami problemy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jakoś nie jestem przekonany do aliexpress, są różne opinie, nie zawsze dobre. Nie chce czekać też miesiąca na małą częsć do projektu.

Zastanawiałem się nad tym: http://nettigo.pl/products/starter-kit-dla-arduino-uno-wersja-rozszerzona

Sprawdź jeszcze zestaw skompletowany przeze mnie, który możesz kupić w Botlandzie: Podstawy Arduino - zestaw elementów z Arduino Uno + bezpłatny kurs ON-LINE

Zestaw tańszy, z oryginalnym Arduino, do tego LCD i serwomechanizm oraz czujnik odległości 🙂 Do tego oczywiście, zestaw zgodny jest z naszym kursem Arduino, więc wsparcie na pewno otrzymasz na forum 🙂

Przy płytkach tańszych/klonach zdarzają się czasami problemy 🙂

Rzeczywiście, ładnie złożony zestaw, ale to nadal połowa ceny, a wydaje mi się że wszystko co w botlandzie a nawet więcej mam na AlieXpress 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

fauke, sam pisałeś, że nie chcesz kupować AlieXpress, zresztą weź pod uwagę, że w tym zestawie masz oryginalne Arduino, które samo kosztuje około 95zł, to musi podnieść cenę. Jeszcze masz ewentualnie drugi zestaw z trochę tańszym, ale sprawdzonym Arduino od firmy DFrobot.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.